13.12.2017. 22:05

Pirms šī mača Latvijas izlases bilance bija viena uzvara pār Ungāriju ar 1:4, ka arī sāpīgs zaudējums pret Kazahstānu pēcspēles metienu sērijā ar 2:3. Šajā turnīrā katrs punkts ir zelta vērts, jo paaugstinājumu uz eliti saņems tika 1A divīzijas labākā komanda, līdz ar ko Kārļa Zirņa trenētā izlase vairs nedrīkstēja zaudēt punktus, it īpaši cīņa pret grupas sliktāko vienību.

Mačs pret Austriju tika uzsākts mazākumā – jau trešajā minūte Aleksejs Popovs atstāja Latviju četratā. Mazākums tika izturēts, savukārt jau pirmajā vairākumā izdevās atklāt rezultātu – precīzs bija Emīls Ģēģeris - 1:0. Austrieši neizdarīja nekādus secinājumus no situācijas – 26 sekundes vēlāk vēl viens austrietis devās uz noraidīto soliņu, lai pavadītu tur 11 sekundes, jo Deniss Smirnovs panāca 2:0.

Problēmas ar disciplīnu bija vērojamas visas spēles garumā – otrajā trešdaļā no astoņām soda minūtēm ar sešām tika sodīti austrieši, bet noslēdzošā perioda sakumā Kele Šteflers tika noraidīts uz desmit minūtēm par nesportisko uzvedību. Nedaudz vēlāk Austrija atkal palika četratā, un Latvijas trešos vārtus vairākumā guva Roberts Bļugers - 3:0. Līdzīgi kā pirmajā trešdaļā, arī šoreiz austrieši drīz atkal palika četratā un atkal ielaida – šoreiz Renārs Kārkls sodīja pretiniekus par disciplīnas trūkumu - 4:0.

Deviņas minūtes līdz spēles beigām Renārs Krastenbergs panāca 5:0, savukārt Niko Feldners neļāva Gustavam Grigālam pabeigt šo maču sausā - 5:1. Latvijas U-20 izlase izcīnīja otro uzvaru turnīrā. Nākamo maču Latvijas aizvadīs jau rītdien plkst. 20:00 pret Franciju, kas šodien negaidīti piekapās Vācijai ar 0:3, līdz ar ko mūsu U-20 izlase pēc trešās spēļu dienas ieņem otro vietu grupā, bet trīs komandām ir vienāds punktu skaits – septiņi.

Latvija – Austrija 5:1 (2:0; 0:0; 3:1)Vārti: 9:13 Ģēģeris (Kārkls, Smirnovs, vair.) 1:0, 9:50 Smirnovs (Svars, vair.) 2:0, 47:12 Bļugers (Svars, vair.) 3:0, 49:20 Kārkls (Bļugers, Ģēģeris, vair.) 4:0, 51:24 Krastenbergs (Homjakovs, Šmons) 5:0, 57:16 Feldners (Vurhls, Pilgrems) 5:1.Soda minūtes: 8:24Metieni: 36:19Vārtsargi: Gustavs Grigāls – Jakubs Holcers