14.05.2013. 22:17
Pasaules čempionāta Helsinku apakšgrupas pēdējā spēlē šovakar Latvijas izlases hokejisti trešajā periodā cīnās neizšķirti 2:2 ar Somijas valstsvienību.

Latvija un Somija 2:2 (1:1, 0:1, 1:0). Meija (Džeriņš, K. Jass, 9), Jekimovs (Meija, 57); Salminens (Korpikoski, Mentila, 10), Granlunds (Salminens, Lākso, 31, vair.).Vārtsargi: Gudļevskis (22/20) - Rānta (17/15).Soda minūtes: 14-6.

Spēles sākumā pēc Artūra Kuldas un Ralfa Freiberga noraidījumiem Latvijas komanda palika mazākumā, tomēr četru minūšu laikā somiem neizdevās pārspēt Kristeru Gudļevski. Pirmās trešdaļas 9. minūtē Latvijas izlases pretuzbrukumā no Andra Džeriņa piespēles vārtus guva Gints Meija - 1:0, taču jau pēc nepilnas minūtes arī Somijas izlase noorganizēja rezultatīvu uzbrukumu, kad izcēlās Sakari Salminens - 1:1. Perioda otrajā pusē pēc Ronalda Ķēniņa un Laura Dārziņa pārkāpumiem Latvijas komanda vēl divas reizes palika četratā, taču arī šoreiz laukuma saimniekiem neizdevās realizēt skaitlisko pārsvaru.

Otrā trešdaļā iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet perioda vidū vispirms Latvijas izlase divas minūtes nesekmīgi centās realizēt vairākumu, savukārt pēc tam vārtus skaitliskajā pārsvarā nespēja gūt arī mājinieki. Jau pēc brīža Latvijas izlase pēc Kuldas pārkāpuma vēlreiz palika mazākumā un šoreiz Mikaels Granlunds ar ļoti precīzu metienu izvirzīja somus vadībā - 1:2. Turpinājumā komandas vēl pa reizei ieguva vairākumu, taču, ja Latvija savas iespējas neizmantoja, tad somiem ar veiksmes palīdzību izdevās gūt vārtus, tomēr Salminenam tika fiksēta apzināta kustība ar slidu, tādēļ vārti netika ieskaitīti.

Trešā perioda sākumā Latvijas komanda ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču divu minūšu laikā pārspēt Anti Rāntu neizdevās.

Informācija tiks papildināta...

Citās Helsinku apakšgrupas spēlēs šodien Slovākija ar 4:1 pieveica ASV, bet Vācija papildlaikā ar 3:2 uzvarēja Franciju.

Atgādinām, ka Latvija turnīru sāka ar trim zaudējumiem - 0:6 pret Krieviju, 1:4 pret ASV un 3:6 pret Austriju, pēc tam uzvarēja Slovākiju ar 5:3, zaudēja Vācijai ar 0:2 un pieveica Franciju ar 3:1.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga