09.05.2013. 22:00
Pasaules čempionāta ceturtajā spēlē šovakar Latvijas izlases hokejisti trešajā periodā ar 5:2 ir vadībā pret Slovākijas valstsvienību.

Latvija un Slovākija 5:2 (3:1, 1:1, 1:0). Cipulis (Sprukts, 1), Dārziņš (13, s.m.), Girgensons (Kulda, 18, vair.), Dārziņš (39); Zaborskis (Kukumbergs, Miklīks, 2), Surovijs (Mezejs, Daņo, 37), Dārziņš (41).Vārtsargi: Gudļevskis (18/16) - Staņa (7/4), Januss (8/7).Soda minūtes: 2-8.

Jau spēles 15. sekundē pēc Sprukta uzvarēta iemetiena ripa nonāca pie Mārtiņa Cipuļa, kurš pārspēja slovāku vārtsargu Rastislavu Staņu - 1:0, tomēr jau pēc 68 sekundēm Slovākijas izlases rezultatīvākais spēlētājs Tomāšs Zaborskis raidīja ripu Kristera Gudļevska sargātajos vārtos - 1:1. Turpinājumā neliels pārsvars piederēja slovākiem, taču 13. minūtē bīstama epizode pie Staņas vārtiem beidzās ar to, ka Braņislavas Mezejs vārtsarga laukumā ar cimdu piespieda ripu, par ko tika piešķirts soda metiens, kuru teicami realizēja Lauris Dārziņš - 2:1. Turpinājumā Latvijas komanda gandrīz minūti spēlēja piecatā pret trim, bet vairākumu Zemgus Girgensons izmantoja brīdī, kad slovāki jau spēlēja četratā - 3:1.

Vēl pirmā perioda izskaņā Artūrs Kulda atstāja Latvijas izlasi mazākumā, tomēr vārtus slovākiem gūt neizdevās. Pēc tam laukumā ritēja līdzīga cīņa, bet trešdaļas vidū Latvijas komanda otro reizi mačā ieguva tiesības spēlēt lielajā vairākumā, kuru gan, neskatoties uz izdevībām, izmantot nespēja. Perioda 17. minūtē slovākiem izdevās rezultatīvs uzbrukums, kad, ieslidojis Latvijas izlases zonā, precīzu metienu veica Tomāšs Surovijs - 3:2. Tomēr minūti un desmit sekundes līdz trešdaļas beigām Dārziņš atņēma ripu pretiniekam viduszonā, iegāja slovāku zonā un izdarīja metienu, pēc kura ripa rikošetā no Andreja Sekeras nūjas ielidoja vārtos - 4:2.

Trešajā periodā jau 25. sekundē Dārziņš veica metienu un bija pirmais pie Jaroslava Janusa atvairītās ripas, gūstot savus trešos vārtus mačā un panākot 5:2.

Informācija tiks papildināta...

Citā Helsinku apakšgrupas šīs dienas mačā Krievijas izlases hokejisti ar 1:2 sensacionāli zaudēja Francijas valstsvienībai.

Atgādinām, ka turnīra pirmajās trīs spēlēs Latvija ar 0:6 kapitulēja Krievijai, ar 1:4 piekāpās ASV, bet ar 3:6 zaudēja Austrijai.

Nākamo maču Latvijas valstsvienības aizvadīs sestdien, kad plkst. 20.15 dosies laukumā pret Vācijas hokejistiem.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa