12.06.2015. 23:34
2016. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla A grupas spēlē Latvijas futbolisti šovakar savā laukumā izturēja 66 minūtes pret pērno pasaules bronzas medaļnieci Nīderlandi, taču tad ielaida divus vārtus ar četru minūšu intervālu un piekāpās ar 0:2.

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars starta sastāva izvēlē nepārsteidza, un laukuma saimnieku galveno līniju - aizsardzību - veidoja komandas kapteinis Kaspars Gorkšs, Gints Freimanis, Vitālijs Maksimenko un Vitālijs Jagodinskis. Nīderlande laukumā sūtīja trīs "Manchester United" spēlētājus: kapteini Robinu van Pērsiju, Deliju Blindu un Memfisu Depaju, kurš šodien parakstīja vienošanos uz četrām sezonām. Tomēr savainojuma dēļ nebija lielākās zvaigznes Arjena Robena.

Pirmajās četrās minūtēs divas reizes tika pārkāpti noteikumi pret Valēriju Šabalu, taču Jāņa Ikaunieka centrējumi no labās malas bīstamas epizodes neradīja. Situāciju saasināt centās Deniss Rakels, kurš ielauzās viesu soda laukumā un pēc kontakta ar Gregoriju van der Vīlu krita, bet mača galvenais tiesnesis epizodi novērtēja ar brīdinājumu, nevis pendeli.

Turpinājumā Nīderlandes valstsvienība pamazām ieguva arvien pārliecinošāku teritoriālo pārsvaru, un 20. minūtē izveidoja bīstamāko momentu pirmajā puslaikā, kad Veslija Sneidera sitiens no distances trāpīja pa tālo stabu. Viņa piemēram sekoja van Pērsijs, pēc stūra sitiena Andra Vaņina cietoksni apdraudot no soda laukuma robežām, un Jetro Vilemss, izlaužoties pa kreiso malu, bet latviešu mūris bija nesatricināms.

No oranžo pirmajiem 12 sitieniem Vaņinu sasniedza tikai viens, bet astoņi tika bloķēti, un, lai gan puslaika izskaņā aina mainījās, par uzbrukumu neaizmirsa arī laukuma saimnieki. Diemžēl Šabala pretuzbrukumā ar labo kāju sita garām, taču bezvārtu neizšķirts pēc 45 minūtēm mūsējos apmierināja.

Arī otrajā puslaikā aina bija līdzīga: nīderlandieši sāka blāvi, Šabala krita soda laukumā, bet tiesneša svilpe klusēja, un tad viesu spiediens pieauga. Pēc centrējuma ar galvu sita Bruno Martinss Indi, taču Vaņins lauvas lēcienā tika pie bumbas. Diemžēl 67. minūtē bezspēcīgs bija arī viņš.

Pirms četrām minūtēm laukumā nākušais Georginio Vijnaldums, saņemot bumbu soda laukumā, pret vārtiem atradās ar muguru, bet tad asi apgriezās un, lai gan sitiens neizdevās pārāk spēcīgs, trāpīja apakšējā stūrī, mūsējo vārtsargam neatstājot cerības. Vēl pēc četrām minūtēm Nīderlande pārsvaru dubultoja: 2:0 panāca Lusiāno Nārsings, kurš latviešu iekrišanu aizsardzībā izmantoja, vienatnē izrēķinoties ar Vaņinu.

Viesu spiediens neapsīka. Depajs kreisajā flangā tika galā ar Vladislava Gabova pretestību, bet sitienu tuvajā stūrī izvilka Vaņins. Savukārt 80. minūtē mājiniekiem pēc Sneidera viltīgā sitiena ārpus soda laukuma talkā nāca pārliktnis. Nīderlande turpināja kontrolēt notikumus laukumā un bez pārdzīvojumiem izcīnīja trīs punktus, mūsējiem neļaujot izdarīt nevienu sitienu vārtu rāmī vai izpildīt nevienu stūra sitienu.

Latvijas valstsvienība ar sešās spēlēs sakrātajiem trim punktiem atrodas apakšgrupas priekšpēdējā pozīcijā, apsteidzot tikai Kazahstānu. Mūsējiem nākamās spēles 3. septembrī viesos pret Turciju un trīs dienas vēlāk mājās pret čehiem.

Latvija - Nīderlande 0:2 (0:0)Vārti: Vijnaldums 67', Nārsings 71'Brīdinājumi: Rakels - IndiLatvija: Vaņins, Freimanis (Gabovs 37'), Gorkšs, Jagodinskis, Maksimenko, Ikaunieks, Tarasovs, Zjuzins, Rakels, Šabala (E. Višņakovs 62'), A. Višņakovs (Karašausks 75')Nīderlande: Silesens, Vilemss (Janmāts 77'), Indi, de Vrejs, van der Vīls, Blinds, Sneiders, Depajs (Lenss 87'), van Pērsijs (Vijnaldums 63`), Nārsings, HuntelārsSkatītāji: 8087Tiesnesis: Sveins Odvars Moens (Norvēģija)