30.08.2012. 08:23
Latvijas vīriešu valstsvienība Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrā apļa pirmajā spēlē ceturtdien plkst.19:30 Arēnā Rīga tiksies ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi, kam pirmajā mačā Sarajevā zaudēja ar 84:87. Mūsu komandas sastāā laukumā dosies tie paši 12 spēlētāji, kuri pirmdien sagrāva Rumānijas izlasi.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

"Ar BK Ventspils galveno treneri Robertu Štelmaheru vienojāmies, ka Mārtiņš Laksa turpinās treniņus kopā ar klubu. Ja notiks kas neparedzēts, viņš atgriezīsies valstsvienībā, bet pagaidām cīnīsies tie divpadsmit spēlētāji, kuri piedalījās pēdējos divos mačos.

Bosnijas komanda visus četrus mačus aizvadījusi savā stilā. Ātra pāreja uzbrukumā, "skrienoša" komanda, pieredzējuši spēlētāji, kuri prot izmantot pretinieku kļūdas. Precīzi sadalītas lomas - Mirza Teletovičs un Nihads Dedovičs katrā mačā met pa 20 punktiem, pārējie palīdz. Katrā spēlē tiek izmantots ierobežots basketbolistu loks, taču tas nav nekāds mīnuss - maķedonieši pērn ar septiņiem vīriem gandrīz izcīnīja Eiropas čempionāta medaļas.

Pēc uzvaras pār Rumāniju noskaņojums mūsu komandā ir labs, bet ceru, ka pārliecība nepāraugs pašpārliecinātībā. Salīdzinot ar pirmo spēli Sarajevā, mums jāsamazina savu kļūdu skaits (bija 15) un nedrīkstam ļaut pretiniekiem izcīnīt tik daudz bumbu pie mūsu groza."

Bosnijas izlase ir viena no četrām komandām, pret kuru Latvijas valstsvienība līdz šim piedzīvojusi tikai zaudējumus (vēl arī Spānija, Serbija un Turcija). Tiesa, visos trijos oficiālajos mačos pretinieku pārsvars bijis minimāls.

1993.gadā Eiropas čempionātā Karlsrūē abas komandas tikās otrā posma pēdējā kārtā un likme bija augsta - uzvarētāji iekļuva ceturtdaļfinālā. Visā spēles laikā nepameta sajūta, ka latvieši ir spēcīgāki par pretiniekiem, kuru dzimtenē tobrīd plosījās karš. Tomēr izšķirošajai ofensīvai spēka pietrūka - 97:102.

1997.gadā Eiropas čempionātā Badalonā nācās spēlēt par 15.vietu. Pirmajā puslaikā Latvijas komandas pārsvars bija neapšaubāms (52:32), taču pēc pārtraukuma spēlē tika iesaistīti rezervisti, ritms pajuka un bosniešu snaiperis Nenads Markovičs sašāva mūsu aizsardzību — 44 punkti (divpunktnieki 7/11, trīspunktnieki 6/11, sodi 12/14). Gala iznākums - 94:96.

2003.gada vasarā Latvija un Bosnija spēlēja pārbaudes turnīrā Zviedrijas pilsētā Burosā - 75:91.

Pēdējais mačs Sarajevā vēl gluži labā atmiņā. 34.minūtē bija 74:68 Latvijas labā, pusotru minūti pirms beigām 82:81, taču beigu iznākums - 84:87. Laiks revanšam.

Mārtiņš Meiers 20.01.1991 208 23 169 8 48

Vārds un uzvārds, dzimšanas datums, augums, valstsvienības sastāvā aizvadītās spēles un gūtie punkti, spēles un punkti Eiropas čempionātos.

11.septembris: 18:00 Rumānija - Latvija, 18:00 Gruzija - Nīderlande

A grupa: Izraēla - Melnkalne, Igaunija - Slovākija, Serbija - Īslande. Situācija tabulā: Melnkalne 5-0, Izraēla 3-2, Serbija 3-2, Igaunija 3-2, Īslande 1-4, Slovākija 0-5.

B grupa: Zviedrija - Bulgārija, Azerbaidžāna - Luksemburga. Situācija tabulā: Vācija 4-0, Zviedrija 2-2,  Bulgārija 2-2, Azerbaidžāna 2-2, Luksemburga 0-4.

C grupa: Ungārija - Ukraina, Austrija - Kipra. Situācija tabulā: Horvātija 4-0, Ukraina 3-1, Ungārija 2-2, Austrija 1-3, Kipra 0-4.

E grupa: Beļģija - Polija, Šveice - Albānija. Situācija tabulā: Somija 4-0, Beļģija 3-1,  Polija 2-2, Šveice 1-3, Albānija 0-4.

F grupa: Čehija - Baltkrievija, Portugāle - Itālija. Situācija tabulā: Itālija 4-0, Čehija 3-1, Turcija 2-2, Baltkrievija 1-3, Portugāle 0-4.