23.05.2014. 13:09

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Dānijas kandidatūru atbalstīja 95 balsotāji, bet par pasaules čempionāta rīkošanu Latvijā atdeva 12 balsis.

Pasaules čempionāts Dānijā, kur hokejistus olimpiskajā 2018.gadā uzņems Kopenhāgenā un Herningā, nekad iepriekš nav noticis. Savukārt Latvijā cīņas par pasaules čempionu titulu līdz šim vienīgo reizi risinājās 2006.gadā.  

Dāņi Kirovu apspēlē vienos vārtos. Žēl jau. pic.twitter.com/oaYWTz5K9q

— Kārlis Zariņš (@karliszarins) May 23, 2014

 

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans iepriekš nebija diez cik cerīgi noskaņots par Latvijas izredzēm. Pašlaik Rīgā ir tikai viena no čempionātam nepieciešamajām divām arēnām, bet par otras būves tapšanu nebija skaidra risinājuma, it īpaši finanšu jomā. 2006.gada čempionātā otrajai arēnai pielāgoja  "Skonto" futbola halli, taču pēc turnīra pārbūvi nojauca.

Lipmans iepriekš pauda vilšanos arī par valsts augstāko amatpersonu attieksmi, jo uz Minsku atbalstīt Latvijas kandidatūru nedevās ne Valsts prezidents Andris Bērziņš, ne Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. Latvijas kandidatūru Minskā atbalstīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Minskā pašlaik turpinās 78. pasaules čempionāts, kas beigsies svētdien. Nākamajā čempionātā 2015. gadā medaļas dalīs Čehijā (Prāgā un Ostravā), 2016. gadā turnīrs būs Krievijā (Maskavā un Sanktpēterburgā), bet 2017. gadā spēcīgākās valstsvienības tiksies Vācijā un Francijā (Ķelnē un Parīzē).

Latvija ar Dāniju kopīgi pretendēja uz 2017. gada čempionātu, taču uzvarēja Vācija un Francija. 2018. gadā pirms pasaules čempionāta risināsies ziemas olimpiskās spēles Pjenčanā, Dienvidkorejā.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties