02.04.2015. 19:00
Gatavojoties pasaules čempionātam Prāgā, Latvijas nacionālā hokeja valstsvienība šobrīd Molodečno (Baltkrievija) aizvada pirmo pārbaudes spēli, tiekoties ar Baltkrievijas izlasi. Rezultāts trešajā trešdaļā ir 2:1 mājinieku labā.

Sestdien abas valstsvienības spēkosies atkārtoti.

Vārtu guvēji: 1:0 Artūrs Gavrušs (Korobovs) (18:51, vair.), 1:1 Maksims Širokovs (Brahmanis, Ābols) (39:05), 2:1 Ņikita Ustiņenko (Stepānovs, Kulakovs) (41:18, vair.).

Latvijas izlases sastāvs spēlēm ar Baltkrieviju:

Vārtsargi - Jānis Kalniņš («Dunaujvarosi», Ungārija), Ervīns Muštukovs («Aalborg», Dānija), Edgars Lūsiņš (HS «Rīga/Prizma», Latvija)

Aizsargi - Oskars Cibuļskis, Aleksandrs Jerofejevs (abi Rīgas «Dinamo»), Renārs Demiters (HK «Astana», Kazahstāna), Kārlis Čukste, Edmunds Augstkalns (abi HK «Rīga»), Kristers Freibergs («Hamburger SV», Vācija), Māris Jass («Orli Znojmo», Austrija), Maksims Širokovs («Red Ice», Šveice), Jānis Andersons (HK «Dukla Trencin», Slovākija)

Uzbrucēji - Miks Indrašis, Gints Meija, Mārtiņš Cipulis, Kaspars Saulietis, Andris Džeriņš, Rodrigo Ābols (visi Rīgas «Dinamo»), Roberts Jekimovs (Mitišču «Atlant», Krievija), Koba Jass («Byli Tigri», Čehija), Edijs Brahmanis (HK «Gomeļ», Baltkrievija), Toms Andersons («Thurgau», Šveice), Nikolajs Jeļisejevs, Kirils Galoha, Ričards Kondrāts (visi HK «Rīga»), Lauris Bajaruns («Rungsted», Dānija).

Valstsvienība pirms došanās uz pasaules čempionātu aizvadīs astoņas pārbaudes spēlēs, viesos tiekoties ar Baltkrieviju (2. un 4.aprīlī), tad uzņemot Franciju (9. un 10.aprīlī), viesos spēlējot pret Norvēģiju (17. un 18.aprīlī), bet sagatavošanos noslēdzot ar divām mājas spēlēm pret Slovākiju (24. un 25.aprīlī). Spēles ar Baltkrieviju, Franciju un Norvēģiju būs Eiropas Izaicinājuma tūres ietvaros.

PČ no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijā. Latvijas izlase A apakšgrupā Prāgā spēlēs pret Kanādu, Čehiju, Zviedriju, Šveici, Vāciju, Austriju un Franciju, savukārt B grupā Ostravā sacentīsies Somija, Krievija, ASV, Slovākija, Norvēģija, Baltkrievija, Slovēnija un Dānija.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 21:04 21:04

Spēle beigusies, uzvaru ar 2:1 izcīna mājinieki.

21:00

Nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām.

20:57

Baltkrieviem nepadodas saspēle un vairākums tiek izniekots. Mūsējie spēlē pilnā sastāvā.

20:56

Iekrītam uz pretuzbrukumu un K.Freibergam nekas neatliek kā pārkāpt noteikumus.

20:48

Sodīts arī tiek baltkrievs. Spēlēsim tagad četri pret četri.

20:44

Brahmanis klupina pretinieku un saņem sodu. Tiesneši šodien neskopojās ar noraidījumiem.

20:42

Pāris labas iespēja palielināt pārsvaru rodas baltkrieviem. Tomēr pārliecinošs ir mūsu vārtsargs Ervīns Muštukovs.

20:35

2:1 vārti! Latvija iekrīt uz pretuzbrukumu un Baltkrievija soda Latvijas komandu. Precīzs bija Ņikita Ustiņenko.

20:35

Cīņa atsākusies.

20:19

Otrā trešdaļa noslēgusies.

20:16

1:1! Minūti līdz trešdaļas beigām aizsargs Maksims Širokovs no vārtu priekšas panākt neizšķirtu.

20:12

Noraidījumu jūra turpinās, šoreiz sodu saņem Latvijas aizsargs Jānis Andersons.

20:08

Līdz otrās trešdaļas beigām piecas minūtes.

19:59

Mājinieki nespēj izmantot skaitlisko pārsvaru. Labi darbojās mūsu vienības aizsargi.

19:55

Jaunais Latvijas uzbrucējs Kirils Galoha saņem sodu, atstājot Latviju mazākumā.

19:54

Džeriņš un Saulietis mazākumā iziet divi pret vienu Baltkrievijas aizsargu. Andra piespēle nav precīza un moments tiek izšķērdēts.

19:49

Otrais periods sākas ar Latvijas noraidījumu. Mājiniekiem trešais vairākums šajā mačā.

19:33

Pirmā trešdaļa noslēgusies.

19:31

1:0 vārti! Baltkrievija vairākumā no vārtu priekšas ar atkārtotu metienu atklāj rezultātu. Vārtus guva Artūrs Gavrušs.

19:28

Skaitliskā sastāva pārkāpums Latvijai. Sodu izcieš aizsargs K.Freibergs.

19:24

Vairākumā galīgi nekas neizdodas. Andris Džeriņš neapmierināts ar tiesneša lēmumu iemetienu ievadīt no viduszonas.

19:21

Baltkrievijas hokejists nopelna divu minūšu sodu, mūsējie vēl viens skaitliskais vairākums.

19:17

Mājinieki izveido solīdu saspēli, labi aizsargājās Latvijas izlase.

19:14

Baltkrievi dodas pretuzbrukumā un Toms Andersons neatļauti kavē pretinieku. Latvijai pirmais mazākums šajā duelī.

19:12

Miks Indrašis no aizvārtes piespēlē Džeriņam, taču Andris no teicamas pozīcijas nespēj atklāt rezultātu.