25.04.2014. 21:40
Latvijas hokeja izlase piektdienas vakarā Arēnā Rīga ar rezultātu 2:1 (1:0; 0:0; 1:1) apspēlēja Francijas izlasi Eiropas Hokeja izaicinājuma kausa spēlē.

Vārtus Latvijai guva Mārtiņš Cipulis un Miķelis Rēdlihs, bet Francijai vienīgo reizi izcēlās Damjēns Flerī. Sestdien abas komandas plkst.17 tiekas vēlreiz.

Kapteiņa pienākumus šajā spēlē pildīja pieredzējušais Herberts Vasiļjevs, bet viņam asistēja aizsargi Rodrigo Laviņš (220.spēle izlasē) un Artūrs Kulda.

Jau mača pirmajā minūtē teicamu iespēju atklāt rezultātu neizmantoja Guntis Galviņš, bet nedaudz vēlāk pēc Ginta Meijas metiena glāba viesu vārtsargs Kristobals Uē. Pirmo vairākumu spēlē izpelnījās Francija, kad 7.minūtē uz noraidīto soliņa devās aizsargs Mārtiņš Gipters. Latvija mazākumu sekmīgi izturēja, drīz vien izpelnoties savu pirmo iespēju spēlēt piecatā pret četriem - Mārtiņš Cipulis pēc vairākiem mūsējo metieniem no vārtu priekšas pārspēja viesu vārtsargu. Sekoja vēl viens noraidījums Latvijas izlasē, bet mazākumā pie iespējas izpildīt soda metienu tika Meija - šoreiz garām. Atlikušajās perioda minūtēs Latvija izturēja vēl vienu mazākumu, pirmo spēles trešdaļu noslēdzot ar minimālu pārsvaru. Kājas traumu guva aizsargs Māris Jass, kurš klibojot laukumu atstāja.

Otrā perioda ievadā ar vairākiem labiem metieniem izcēlās Francija, liekot pasvīst Masaļskim. Spēle ritēja visai līdzīgi, pie iespējām vārtu tuvumā tiekot abām komandām. Perioda vidū pēc Braiena Hendersona noraidījuma otrais vairākums mačā Latvijai, tomēr šoreiz to pārvērst gūtos vārtos neizdevās. Pēdējās minūtēs strīdīgu noraidījumu izpelnījās Daugaviņš, pēc mazākuma izturēšanas vēl viens noraidījums Hendersonam, tomēr arī spēle nevienādos sastāvos nemainīja 1:0 Latvijas labā uz tablo pēc spēlētām 40 minūtēm.

Jau trešā perioda sākumā Kristaps Sotnieks par nepareizu uzbrukumu tika noraidīts - kārtējais vairākums viesiem. Vārtus gūt viņim neizdevās, toties vienatnē pret Uē aizskrēja Miks Indrašis - šoreiz duelī uzvarēja vārtsarga pieredze. Perioda vidū Latvijas aizsardzība nogulēja vārtu priekšā izslidojuši Damjēnu Flerī, kurš izrēķinājās ar Masaļski - 1:1. Tiesa, Latvija nekavējoties atjaunoja pārsvaru, pēc izcilas saspēles ar partneriem izceļoties Miķelim Rēdliham. Minūti pirms pamatlaika beigām Kaspars Saulietis izpelnījās noraidījumu, liekot Francijas izlases trenerim Deivam Hendersonam sasaukt savējos uz pēdējo apspriedi. Pēc tās vārtus atstāja Uē, tomēr Francija rezultātu izlīdzināt vairs nespēja.

EHC spēle. Arēna Rīga, Rīga. 2014.gada 25.aprīlis.

Latvija - Francija 2:1 (1:0; 0:0; 1:1)

Vārti: 12:58 Cipulis (Laviņš, Daugaviņš, vair.) 1:0; 48:37 Flerī (Gutigs) 1:1; 50:22 M.Rēdlihs (Daugaviņš, Indrašis) 2:1;

Vārtsargi: Masaļskis - Uē

Soda minūtes: 12-6

Kā zināms, pirmajās divās EHC turnīra spēlēs Latvijas izlase izbraukumā divreiz ar 1:5 zaudēja Somijai, bet iepriekšējā nedēļā tā vispirms savā laukumā ar 2:3 zaudēja, bet pēc tam ar 1:0 uzvarēja Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto Krieviju.

Gan Somija, gan Krievija gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Latviju.

Pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmā pasaules čempionāta tiks aizvadītas Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, kad no 1. līdz 3.maijam Latvijas izlase piedalīsies trīs valstu pārbaudes turnīrā. Bez mājiniekiem slovākiem turnīrā piedalīsies vēl Norvēģijas valstsvienība.

Pasaules čempionāts Minskā risināsies no 9. līdz 25.maijam. Latvijas izlase tajā spēlēs vienā apakšgrupā ar Somiju, Krieviju, ASV, Šveici, Vāciju, Baltkrieviju un Kazahstānu.Latvijas hokeja izlases sastāvs 25.aprīļa EHC turnīra spēlei pret Franciju:

vārtsargi - Edgars Masaļskis ("Poprad", Slovākija), Ivars Punnenovs (Rapersvīles "Jona Lakers", Šveice);

aizsargi - Guntis Galviņš (bez kluba), Maksims Širokovs (Martiņī "Red Ice", Šveice), Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks (abi - Rīgas "Dinamo"), Māris Jass (Homutovas "Pirati", Čehija), Artūrs Kulda (Ufas "Salavat Julajev", KHL), Jānis Jaks ("Rīga"), Mārtiņš Gipters (Kārdifas "Devils", Anglija);

uzbrucēji - Kaspars Daugaviņš (Maskavas "Dinamo", KHL), Kaspars Saulietis (Ņeftekamskas "Toros", VHL), Armands Bērziņš (Atirau "Beibaris", Kazahstāna), Herberts Vasiļjevs (Krēfeldes "Pinguine", Vācija), Miķelis Rēdlihs (Jaroslavļas "Lokomotiv", KHL), Gints Meija, Andris Džeriņš, Miks Indrašis, Mārtiņš Cipulis (visi - Rīgas "Dinamo"), Juris Štāls ("Poprad"), Roberts Jekimovs (Tamperes "Ilves", Somija), Koba Jass (Liberecas "Bili Tygri", Čehija).