08.06.2016. 20:19
Šovakar otro un noslēdzošo pārbaudes spēli, gatavojoties izšķirošajām pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play off spēlēm, aizvadīja Latvijas handbola izlase, kas Valmierā ar 21:34 kapitulēja Norvēģijas otrajai jeb B izlasei.

Dienu iepriekš komandas jau tikās un tad latvieši pēdējo 12 minūšu laikā atspēlēja piecu vārtu deficītu, taču neizmantoja iespēju galotnē izraut uzvaru un cīnījās neizšķirti – 27:27. Vakar vēlu vakarā valstsvienībai pievienojās Ģirts Lilienfelds, kurš šorīt jau aizvadīja pirmo treniņu un bija ierindā arī spēlē.

Sākums nedaudz veiksmīgāks bija Norvēģijas handbolistiem, kas ieguva nelielu pārsvaru, tomēr drīz vien latvieši pārņēma vadību – 5:4 pēc Ingara Dudes metiena. Būtisks pavērsiens notika puslaika otrajā daļā, kad Latvijas handbolistiem bija problēmas ar pretinieku vārtu iekarošanu un arī aizsardzība nebija līmenī. Īpaši neveiksmīgas bija puslaika pēdējās desmit minūtes, kad Latvija guva tikai vienus vārtus, kamēr norvēģi izcēlās sešreiz. Pēc pirmā puslaika – 10:16.

Otrā puslaika sākumā Norvēģija ar trim vārtiem pēc kārtas panāca jau +9, bet 37.minūtē latviešu deficīts sasniedza jau desmit vārtus -12:22. Brīžiem Uģa Vikštrema vadītajiem handbolistiem izdevās nodemonstrēt veiksmīgas epizodes, taču spēles galotnē norvēģi veica kārtējo mini izrāvienu (3:0), sagādājot Latvijai pārliecinošu sakāvi – 21:34.

10.jūnijā Latvijas handbolisti mēros ceļu uz Minsku, kur 12.jūnijā plkst. 17:00 sporta kompleksā "Uručje" paredzēta pirmā play off spēle pret Baltkrieviju. Atbildes spēle notiks 15.jūnijā plkst. 19:35 Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā. Pasaules čempionātam kvalificēsies komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Abas spēles tiešraidē demonstrēs no šī gada bezmaksas apraidē esošais kanāls Sportacentrs.com TV. Jāatgādina, ka Latvijas handbolisti play off kārtā iekļuva pēc uzvaras savā kvalifikācijas grupā, apsteidzot Ukrainu, Grieķiju un Kipru.

Latvija – Norvēģija B 21:34 (10:16)Latvija: Lilienfelds 3, Krištopāns 3, Leja 2, Dude 2, Vadzītis 2, Veršakovs 2, Ērmanis 2, Tuminskis 2, Trifanovs 2, Kurmēns 1, Kivlenieks, Politers, Kiršteins, Lielais, Lībergs, Tihanovs, Kuģis, Kukša.

Vārtsargi: Artūrs Kuģis (SV Beckdorf, Vācija), Viktors Turkupols (Jūrmalas Sports), Helmuts Tihanovs (Celtnieks Rīga), Edgars Kukša (VfL Fredenbeck, Vācija).Kreisā mala: Nils Kreicbergs (Dobeles Tenax), Ingus Kivlenieks (ASK/LSPA), Rihards Leja (Celtnieks Rīga).Kreisie ārējie: Artis Kurmēns (HK Ogre/Miandum), Edgars Vadzītis (Celtnieks Rīga).Saspēles vadītāji: Raimonds Trifanovs (VT Zweibrücken - Saarpfalz, Vācija), Toms Lielais (Dobeles Tenax), Māris Veršakovs (S.V. Beckdorf, Vācija), Austris Tuminskis (SK Latgols).Labie ārējie: Dainis Krištopāns (Meshkov Brest, Baltkrievija), Ģirts Lilienfelds (Coburg, Vācija), Arvis Laganovskis (HK Ogre/Miandum).Labā mala: Andis Ērmanis (Dobeles Tenax), Jānis Pavlovičs (Runar, Norvēģija).Līnijas spēlētāji: Ingars Dude (Mulhouse Sud Alsace, Francija), Einārs Kiršteins (HK Herulf, Norvēģija), Egils Politers (Dobeles Tenax), Uldis Lībergs (Jūrmalas Sports).

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA