18.12.2016. 21:52

Lai tiktu ceturtdaļfinālā, bija nepieciešama uzvara ar 11 punktu pārsvaru. Pietrūka divu punktu... Latvijas uzvara ar 7-10 punktu pārsvaru bija izdevīga lietuviešiem – dienvidu kaimiņiem Francijas vietā būs jātiekas ar Krieviju. Mainījās arī Bosnijas situācija – 2015. gada Eiropas kadetu čempioni noslīdēja uz otro vietu un izslēgšanas cīņas sāks pret francūžiem. Latvija turpinājumā cīnīsies par devīto vietu. Pirmā pretiniece – D grupas pastarīte Slovēnija.

Spēle sākās pēc Latvijai labvēlīga scenārija. Sarkanbaltsarkanie pirmajās astoņās minūtēs iemeta septiņus tālmetienus, izvirzoties vadībā ar 27:8! Artūrs Strautiņš realizēja 3 no 5 mēģinājumiem, Kristers Zoriks trāpīja abus metienus, pa vienai reizei precīzi bija Nikolajs Zotovs un Roberts Blumbergs. Pirmās ceturtdaļas izskaņā bosnieši sameta piecus punktus, tomēr Latvijas pārsvars palika solīds – 29:13.

Otrās ceturtdaļas sākums vairāk nebija tik labs. Pretinieku aizsargs Sani Čampara īsā laikā sameta astoņus punktus, tai skaitā realizēja divus tālmetienus, savukārt Gegičs guva otrās iespējas punktus ar sodu – 31:24. Latvijas basketbolisti sešas minūtes pēc kārtas nespēja trāpīt no spēles vai paveica to pēc svilpes, kamēr pretinieki savas iespējas izmantoja – 31:30. Melno sēriju pārtrauca Roberts Blumbergs. Viņš savāca atlēkušo bumbu pēc Kārļa Garozas netrāpītajiem brīvmetieniem un trieca ar abām rokām no augšas, bet nākamajā uzbrukumā pievienoja tālmetienu – 36:32. Pēc brīža labojās arī Garoza, bet pēdējo grozu puslaikā ar metienu lēcienā guva Artūrs Kurucs – 40:33.

Atpūtai sekoja četru minūšu rezultativitātes “bedre”. Bosnijas spēlētāji veica 0:9 izrāvienu un 24. minūtē jau bija priekšā – 40:42. Strautiņš pārtrauca ieilgušo klusēšanu, taču Čampara atkal atgādināja par sevi perimetrā – 43:47. Kristera Zorika tālmetiens samazināja starpību līdz minimumam, bet pretējā pusē tikpat aukstasinīgs bija Džanans Musa – 46:50. Līdz pusstundas beigām tuvāk grozam punktus joprojām spēja gūt tikai Strautiņš – 48:52.

Latvijas juniori otrajā un trešajā ceturtdaļā kopā sameta tikai 19 punktus. Lai tiktu tālāk, pēdējās 10 minūtēs vajadzēja uzvarēt ar +15. Zorikam iemetot vienu no diviem brīvmetieniem, bet Kurucam un Blumbergam trāpot pa vienam tālmetienam katram, situācija kļuva cerīgāka – 55:52. Pēc pretinieku pieprasītā minūtes pārtraukuma bosnieši nespēja aizkavēt Blumberga triecienu grozā no augšas, taču spēja atbildēt ar Musas tālmetienu uzbrukuma pēdējā sekundē – 57:55. Minūti vēlāk roka perimetrā nenodrebēja Nikolajam Zotovam – 60:55.

Nākamajā uzbrukumā – 04:58 minūtes pirms pamatlaika beigām – Musa guva savainojumu un atstāja laukumu, taču Latvijas kļūda ļāva pretiniekiem gūt vieglus punktus no groza apakšas – 60:57. Garoza ātri atbildēja – 62:57. Kurucs tika nobloķēts, Blumbergs netrāpīja no perimetra, toties Zotovs aizsardzībā pārtvēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā – 64:58. Nākamais uzbrukums bija neveiksmīgs, savukārt bosnieši uzbrukumā savāca atlēkušo bumbu un guva otrās iespējas punktus – 64:61. Garozas divpunktnieks un Zotova reids soda laukumā atjaunoja cerības, taču līdz pamatlaika beigām palika vien 100 sekundes – 68:61. Sākoties pamatlaika pēdējai minūtei rezultāts bija tāds pats.

Bosnija saņēma tehnisko piezīmi. Zoriks iemeta soda metienu, bumbas kontrole noslēdzās bez precīza metiena, bet pretinieki atbildēja ar diviem ātriem punktiem – 69:63. Palika 38,3 sekundes. Zoriks piespēlēja Blumbergam, kurš augstā lēcienā noķēra bumbu un tika kavēts. Izdevās realizēt vienu no diviem brīvmetieniem un noturēties aizsardzībā – 70:63. Pēdējā pilnajā uzbrukumā bumba izvēlās no groza tīkliņa. Sekoja noteikumu pārkāpums, pretinieki iemeta abus soda metienus, atstājot Latvijas rīcībā vien 12 sekundes – 70:65. Blumbergs pielaboja kolēģa netrāpīto tālmetienu, ar “tip-in” metienu gūstot divus punktus – 72:65. Sods tika mests garām, tālmetiens bija neprecīzs un divi gūtie punkti pēdējā sekundē Latvijai neko nemainīja – turpinājumā jāspēlē par devīto vietu.