20.09.2013. 16:01
Latvijas Hokeja federācija ir oficiāli pieteikusies uz 2018.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanu, vēsta Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) mājaslapa. Otra kandidāte, kas ir iesniegusi oficiālu pieteikumu, ir Dānija.

Vakar Portugālē sākās Starptautiskās hokeja federācijas 137.kongress. Šodien kļuva zināms, ka 2018.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanai ir pieteikušās divas valstis - Latvija un Dānija. Latvija, tāpat kā 2006.gadā, čempionātu plāno rīkot divās hallēs, no kurām viena, protams, ir "Arēna Rīga", kuru nesen iegādājās Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas "Dinamo".

Tikmēr Dānija kā galveno arēnu ir piedāvājusi 12 tūkstošus ietilpīgo Kopenhāgenas arēnu, kuru ir paredzēts atklāt 2015.gadā. Savukārt kā otra arēna ir piedāvāta 2010.gadā atvērtā "Boxen Arena" Herningā, kas ir spējīga uzņemt 12.5 tūkstošus skatītāju. Dānijas Hokeja federācija gan neizslēdzot iespēju kā otru arēnas vietu pieteikt Zviedriju (Malmi) vai Norvēģiju (Oslo). Lēmums par otro arēnu esot jāiesniedz ne vēlāk par 2014.gada desmito janvāri.

Latvija un Dānija kopīgi kandidēja arī uz 2017.gada čempionāta rīkošanu, taču balsojumā uzvarēja Vācija (Ķelne) un Francija (Parīze) - 63 balsis pret 45. Lipmans maijā uzsvēra, ka Vācijas un Francijas pieteikumam ir kāda būtiska priekšrocība: "Viņi atklāšanu rīkos lielā stadionā ar 75 tūkstošiem skatītāju vietu. Kā jau zināt, IIHF nav tik bagāta kā futbola federācijas, piemēram, UEFA un FIFA, kas ir miljardieres. Mums ir diezgan nabadzīga federācija ar tikai vienu sponsoru, kas diktē noteikumus. Pretendēt kopā ar Vāciju ir ļoti grūti, jo, kā zināt, procenti no biļešu pārdošanas iekritīs IIHF kasē, un ar to ir jārēķinās."

Tāpat Lipmans toreiz izteica apņēmību pieteikties rīkot 2018.gada čempionātu un šoreiz to darīt vienatnē: "Kandidēsim vieni paši, vairāk neiesim kopā ne ar vienu valsti. Tas bija ieteikums arī no Starptautiskās hokeja federācijas, ka būtu labāk, ja mēs ietu vieni paši. Tāpēc, ka sevi jau pierādījām 2006.gadā, kad mums nebija nekādu problēmu."

2018.gada čempionāta mājvieta tiks noteikta 2014.gada kongresā, kas pasaules čempionāta laikā no 22. līdz 24.maijam notiks Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, pasaules hokeja čempionātu uzņēma Zviedrija un Somija, savukārt nākamie trīs turnīri notiks attiecīgi Baltkrievijā (Minskā), Čehijā (Prāgā un Ostravā) un Krievijā (Maskavā un Sanktpēterburgā).

Izmantotie resursi:HomeAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties