11.06.2014. 19:36
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība trešdien, 11. jūnijā, izbraukumā pārspēja Igaunijas izlasi ar rezultātu 74:56, gūstot otro panākumu divās C grupas spēlēs. Svētdien, 15. jūnijā, plkst. 20:15 sarkanbaltsarkanās Rīgā spēlēs pret Itāliju. Finālturnīram kvalificēsies grupu uzvarētājas un piecas no sešām otro vietu īpašniecēm.

Ainars Zvirgzdiņš viesos cīņā iesaistīja piecas garās spēlētājas – Zani Tamani, Aiju Putniņu, Aneti Šteinbergu, Zentu Meļņiku un Kristīni Vītolu. Radītais pārsvars groza apakšā un sekmīga mazo spēlētāju darbība aizsardzībā nodrošināja Latvijai iniciatīvu. Pārsvars izpaudās arī tribīnēs, kur kopkorī vienojās bungas un 30 balsis.

Otrdien pirmo reizi kvalifikācijas turnīrā laukumā devās Zane Jākobsone un Kristīne Vītola. Laukuma malā partneres atbalstīja speciāli uz Tallinu atbraukušās izlases spēlētājas Ieva Krastiņa, Kristīne Silarāja, Dita Liepkalne un Kitija Laksa.

Igaunija: Miil, Anderson, Puu, Rebane, KastLatvija: Zane Eglīte, Krēsliņa, Baiba Eglīte, Putniņa, Tamane

Pirmajās piecās minūtēs igaunietes turējās līdzi, pateicoties uzbrūkošo aizsardžu Andersones un Pū pustālajiem metieniem. Beļģijas čempione trīsreiz pēc kārtas iemeta no soda laukuma kreisās malas, savukārt Igaunijas čempione labajā pusē izrādījās precīza 45 grādu leņķī. Latvijas uzbrukums bija daudzveidīgāks. Aizsardzes (Baiba Eglīte, Kate Krēsliņa, Elīna Babkina) devās sekmīgos garāmgājienos, Zane Tamane izmantoja partneru iespēles soda laukumā, bet Babkina iemeta pirmo tālmetienu – 18:12. Minūti pirms ceturtdaļas beigām spēle tika apturēta, jo nedarbojās uzbrukuma sekunžu elektroniskais skaitītājs, taču tehniskās problēmas izdevās ātri novērst.

Igaunija mainīja aizsardzību, cenšoties nelaist Latvijas basketbolistes soda laukumā. Plāns nestrādāja, jo laukuma saimnieces tikai ar pārkāpumu palīdzību spēja apturēt jaudīgo Aneti Šteinbergu. Vispirms viņa guva punktus no spēles, bet turpinājumā iemeta pirmos piecus no sešiem brīvmetieniem. Nākamajā uzbrukumā Priede iespēlēja bumbu Putniņai, savukārt vēl pēc brīža Aija no labās malas realizēja tālu divpunktu metienu – 29:14. Latvijas centri bija garāki un kustīgāki par igaunietēm, tāpēc biežāk savāca bumbas uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus (Putniņa, Tamane).

Puslaika kopsavilkums vēstīja ievērojamu Latvijas pārsvaru gūtajos punktos soda laukumā (20-6) un otrās iespējas punktos (11-4). Tam visam stabilus pamatus ielika 11 izcīnītās bumbas uzbrukumā (11-3). Tendence turpinājās pēc pārtraukuma, regulāri punktus gūstot Tamanei, Putniņai un Šteinbergai. Igaunietes joprojām punktus guva ar pustālajiem metieniem, taču tuvāk par divpadsmit punktiem netika – 41:29. Perimetrā pieticīgas sekmes bija abām komandām, tomēr Latvijas gadījumā to kompensēja priekšējās līnijas pārākums. Anete Šteinberga pēc kārtējiem precīzajiem soda metieniem ļāva sasniegt pussimts gūto punktu robežu – 50:35. Pusstundas noslēgumā Latvijas basketbolistes guva vēl piecus punktus, palielinot pārsvaru līdz divdesmit punktiem – 55:35.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā igaunietēm vairākas reizes izdevās aizskriet ātrajos uzbrukumos, taču viņas izmantoja tikai pusi izdevību. Tiesa, apstājās Latvijas uzbrukums, tāpēc Pū tālmetiens 35. minūtē samazināja starpību līdz piecpadsmit punktiem – 57:42. Pilna laukuma presings turpināja dot rezultātu un igauniešu pārķerto bumbu skaits auga. Četras minūtes pirms pamatlaika beigām Andersones-Pū duets likvidēja pusi pārsvara – 57:47. Kasemāgi tālmetiens un Rebanes punkti ar sodu vēl vairāk saasināja spēli – 61:53. Bīstamo tuvošanos pārtrauca divi Elīnas Babkinas tālmetieni pēc kārtas, kuriem pa vidu iejaucās Pū trejacis – 67:56. Galotnē Elīna turpināja gūt punktus, sekmējot pārsvara pieaugumu. Punktu spēlei pielika Putniņas tālmetiens.

Igaunija – Latvija 56:74 (12:18, 10:17, 13:20, 21:19)Igaunija: Puu 17, Anderson 11 (6ab, 6rp)Latvija: Babkina 18 (3ab, 5rp), Šteinberga 14 (7ab), Putniņa 13, Tamane 12 (5ab), Baiba Eglīte 6, Krēsliņa 4, Zane Eglīte 2, Jākobsone 2, Priede 2, Vītola 1, Veinberga (1rp), Meļņika (2ab).Tiesneši Carole Delaune (Francija), Elena Chernova (Krievija), Gizella Viola Gyorgyi (Norvēģija).