03.02.2017. 17:35
Latvijas tenisists Miķelis Lībietis piektdien Jelgavā Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas pirmās kārtas duelī pret Norvēģiju otrajā vienspēlē ar 7-6 (7:5), 4-6, 1-6, 6-7 (3:7) piekāpās norvēģim Viktoram Durasovičam.

Pirmajā vienspēlē Mārtiņš Podžus piektdien ar 3-6, 1-6, 5-7 zaudēja talantīgajam Kasperam Rūdam. Līdz ar to pēc divām spēlēm Latvija duelī līdz trim uzvarām atrodas iedzinējos ar 0-2.

Sestdien gaidāmajai dubultspēlei mājinieki pagaidām pieteikuši Artūru Lazdiņu un Rūdolfu Medni, tomēr paredzams, ka spēlēs abi Latvijas pirmie numuri. Savukārt norvēģi dubultspēlei pieteikuši Rūdu un Durasoviču. Pirms dubultspēles, tāpat kā svētdien plānotajām pēdējām divām vienspēlēm, komandu kapteiņi var veikt izmaiņas pieteikumos.

Otrās vienspēles pirmā seta trešajā geimā Lībietis nobreikoja pretinieku, ceturtajā geimā panākot jau 3-1. Tiesa, sestajā geimā norvēģis vienu servi atguva, vēlāk panākot neizšķirtu. Seta 12.geimā Durasovičs tika pie setbumbas, taču latvietis to atspēlēja un panāca taibreiku. Tajā uzvaru ar 7:5 svinēja Latvijas tenisists, būdams pārāks arī pirmajā setā.

Otrā seta devītajā geimā norvēģis izmantoja savu vienīgo breikumbu šajā setā un panāca 5-4. Desmitajā geimā Lībietis atspēlēja vienu setbumbu, taču Durasovičs savu servi noturēja un izcīnīja uzvaru setā. Trešais sets Lībietim iesākās pagalam neveiksmīgi, zaudējot pirmās divas serves un nonākot iedzinējos ar 0-4. Tāpat Latvijas tenisists savu servi zaudēja septītajā geimā, kas norvēģim ļāva uzvarēt ar 6-1.

Ceturtā seta pirmajā geimā latvietis tika pie piecām breikbumbām, taču nevienu no tām nerealizēja. Turpinājumā tenisisti guva uzvaras pie savām servēm, līdz ar to uzvarētājs bija jānoskaidro taibreikā. Tajā ar 7:3 pārāks bija Durasovičs, svinot uzvaru arī spēlē.

Lībietis pēc savas pirmās pilnās profesionālās sezonas kļuvis par stabilu Latvijas otro raketi tenisā un šobrīd ATP rangā atrodas 380.vietā, bet iepriekšējā gada novembrī viņš sasniedza 352.pozīciju, kas ir viņa karjeras rekords. Pērno sezonu tenisists noslēdza novembra beigās, kad tikai trešo reizi karjerā spēja uzvarēt «Challenger» līmeņa turnīra spēlē. Kopš tā laika viņš oficiālos mačos nav piedalījies, bet nesen ilgstoši trenējās kopā ar Latvijas labāko tenisistu Ernestu Gulbi, kurš turpina atlabt no traumas.

Tikmēr 19 gadus vecais serbu izcelsmes spēlētājs Durasovičs rangā atrodas 630.vietā. Viņš 2015.gada beigās bija rangā pakāpies līdz 452.pozīcijai, bet pērn atkrita nedaudz zemāk. Tāpat Durasovičs karjeras laikā bijis 32.pozīcijā pasaules junioru rangā. Viņš šo gadu iesāka ar trim «Futures» turnīriem Turcijā, kuros kopā guva divas uzvaras.

Durasovičs līdz šim pret Latvijas tenisistiem nebija spēlējis, bet pērn novembrī viņš vienā pārī ar Mārtiņu Podžu sacentās «Futures» sacensībās Igaunijā, tomēr abi cieta neveiksmi jau dubultspēļu pirmajā kārtā.

Tikmēr M.Podžus pasaules rangā šobrīd atrodas 860.pozīcijā. Pagājušo gadu latvietis noslēdza ar zaudējumiem trijos «Futures» sērijas turnīru pamatsacensību mačos pēc kārtas un rangā atradās 796.pozīcijā. Tik zemu viņš sezonu nebija beidzis jau četrus gadus. Šogad Podžus spēlē nedaudz veiksmīgāk un pagājušajā nedēļā «Futures» sērijas turnīrā Francijā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, turklāt pirmoreiz vairāk nekā divu gadu laikā spēja uzvarēt pirmā trīssimtnieka tenisistu.

Savukārt vien 18 gadus vecais norvēģu līderis Rūds rangā šonedēļ atrodams 217.pozīcijā, kas ir viņa karjeras rekords. Rūds gada sākumā spēlēja Čennajas «ATP World Tour 250» sērijas turnīra pamatsacensībās, kur gan zaudēja jau pirmajā mačā, bet pēc tam piedalījās Austrālijas atklātā čempionāta kvalifikācijā un izcīnīja divas uzvaras, ciešot neveiksmi vien izšķirošajā kārtā.

Tāpat Rūds pērn septembrī piedalījās Čendu «ATP World Tour 250» sērijas turnīra pamatsacensībās, bet arī palika bez uzvarām, tomēr kopumā viņš pērnā gada otrajā pusē rādīja ļoti augstvērtīgu sniegumu.

Ar Latvijas tenisistiem Rūds līdz šim savā karjerā nebija ticies.

LETA jau ziņoja, ka Norvēģijas tenisa izlase Jelgavā ieradās ar trīs tās pasaules rangā visaugstāk esošiem sportistiem. Komandā iekļauti arī 17 gadus vecais Sīmens Sunde Bratholms, kurš atrodams ranga 1376.pozīcijā, savukārt 22 gadus vecais Jūakims Bjerke pašlaik pasaules rangā nav, bet karjeras laikā spējis pakāpties līdz 912.pozīcijai.

Tikmēr Lazdiņš šobrīd atrodas pasaules dubultspēļu 1192.pozīcijā, bet vienspēlēs viņš ir 1469.vietā, kamēr Mednis dubultspēļu rangā ir 1290.pozīcijā, savukārt vienspēļu rangā viņš pašlaik ierindojas 1544.vietā.

Latvijas komandā atkal nav Latvijas vīru tenisa līdera Ernesta Gulbja, kurš turpina atlabt no traumas un šo gadu vēl nav sācis.

Latvijas un Norvēģijas tenisisti līdz šim Deivisa kausa izcīņas mačos nebija tikušies.

Pēdējos gados Latvijas izlase Deivisa kausa mačus regulāri aizvada reģionos, spēlējot Liepājā, Valmierā un Daugavpilī, bet šoreiz cīņa pirmoreiz notiks Jelgavā.

Latvijas un Norvēģijas pāra uzvarētājs Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas zonas otrās grupas otrajā kārtā 7.-9.aprīlī tiksies ar Maroku vai Dāniju. Arī zaudētājai par vietas saglabāšanu šajā grupā nāksies spēlēt ar kādu no šīm pretiniecēm. Ja Latvijai pretim stāsies Dānija, cīņa notiks savā laukumā, bet ar Maroku būs jātiekas izbraukumā.

Tikmēr izšķirošās cīņas par vietu Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā notiks 15.-17.septembrī.

Pērn Latvijas tenisisti Deivisa kausā pirmajā kārtā Daugavpilī pieveica Monako, bet otrajā kārtā ar 1-4 izbraukumā piekāpās Baltkrievijai, nekvalificējoties izšķirošajai cīņai par iekļūšanu pirmajā grupā.

Latvijas izlase Eiropas-Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlējusi 2008., 2010. un 2014.gadā, tomēr nevienu no reizēm nav spējusi tajā noturēties.