15.12.2012. 18:11

Latvijas hokeja izlase šodien Francijas pilsētā Lionā aizvadīja trešo un noslēdzošo Izaicinājuma kausa spēli. Latvija pret Slovēnijas valstsvienību spēles gaitā bija vadībā ar 3:1, tomēr pārsvaru nenoturēja. Trešos vārtus slovēņi, spēlējot sešatā pret četriem, guva vien 33 sekundes pirms beigām (3:3). Pagarinājumā uzvaru izrāva Latvija - Miks Indrašis ar precīzu metienu realizēja vairākumu (4:3).

Pirmajās spēlēs Latvija un Slovēnija spēja iegūt tikai pa punktam. Latvija pēcspēles metienos ar 2:3 zaudēja Dānijai, savukārt slovēņi tiem pašiem dāņiem bullīšos zaudēja ar 1:2. Pret mājiniekiem francūžiem Latvija un Slovēnija zaudēja attiecīgi ar 4:7 un 1:6. Spēles pirmajās minūtēs laukumā ritēja izlūkošana, taču neliels pārsvars bija Latvijai, un mūsu ceturtais uzbrucēju trijnieks septītajā minūtē arī atklāja rezultātu. Vārtu priekšā ritēja cīņa, Latvija tika pie atkārtota metiena, un Gunārs Skvorcovs dabūja ripu pārli līnijai (1:0).

Drīz pēc tam Latvija izturēja mazākumu (divas minūtes Jurim Štālam), bet otrais mazākums 17.minūtē gan beidzās ar vārtu zaudējumu – kamēr Mārtiņš Porejs bija uz noraidīto spēlētāju soliņa, Andrejs Tavžeļs ar metienu no zilās līnijas pārspēja Māri Jučeru (1:1). Nepagāja pa desmit sekundes, kad Latvija atkal bija vadībā. Pēc centra iemetiena ripa nonāca pie Kristapa Sotnieka, kurš uz zilās līnijas piespēlēja Armandam Bērziņam, bet pēc viņa piespēles precīzi meta Juris Štāls (2:1). Neilgi pirms abiem vārtu guvumiem komandas bija apmainījušās asiem pretuzbrukumiem, no kuriem vienā Elviijs Biezais trāpīja pa pārliktni.

Otrās trešdaļas sākumā Latvijai izdevās dubultot pārsvaru. Sotnieks vairākumā spēcīgi meta no zilās līnijas, bet burzmā vārtu priekšā ripu acīmredzot pielaboja Lauris Bajaruns (3:1). Trešdaļas vidū Teda Nolana padotajiem bija lieliska izdevība panākt 4:1. Roberta Jekimova lielisks solo gājiens vairākumā tika apturēts ar noteikumu pārkāpumu, un Latvija varēja minūti un 34 sekundes spēlēt piecatā pret trijiem. Diemžēl lielajā vairākumā neizdevās savērpt lielas briesmas pie Matijas Pintariča vārtiem. Spēles 35.minūtē jau vairākumu izmantoja slovēņi – Anže Kopitars ar teicamu piespēli gar vārtiem mainīja malu, un pie tālā vārtu staba brīvs tika atstāts Žiga Pavlins (2:3).

Trešajā trešdaļā izlases apmainījās nerealizētiem vairākumiem. Laiks ritēja Latvijas labā, tomēr uzvaru nosargāt neizdevās. Nepilnas divas minūtes pirms pamatlaika beigām divas minūtes nopelnīja Latvijas valstsvienības kapteinis Oskars Bārtulis. Vēlāk slovēņi pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un nomainīja vārtsargu Gašperu Krošeļu (viņš spēles vidū devās Pintariča vietā) pret sesto laukuma spēlētāju. Slovēņi spēlēja sešatā pret četriem un nedaudz vairāk nekā pusminūti pirms pamatlaika beigām panāca savu - pēc Pavlina un Kopitara piespēlēm no vārtu priekšas precīzi meta Žiga Jegličs (3:3). Pagarinājumu Latvija iesāka vairākumā un tajā arī izrāva uzvaru - precīzi meta Miks Indrašis (4:3)! Pēc piedzīvotā zaudējuma 25 minūšu sodu par tiesnešu apvainošanu nopelnīja Gašpers Kopitars.

Latvija – Slovēnija 4:3 (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)Vārti: 6:35 Skvorcovs (Indrašis, Bičevskis) 1:0, 16:32 Tavžeļs (Goličičs, Jegličs, vair.) 1:1, 16:39 Štāls ( Bērziņš, Sotnieks) 2:1, 21:06 Bajarūns (Sotnieks, vair.) 3:1 , 34:05 Pavlins (A.Kopitars, G.Kopitars, vair.) 3:2, 59:27 Jegličs (A.Kopitars, Pavlins, vair.) 3:3, 61:33 Indrašis (Bārtulis, Porejs, vair.) 4:3Soda minūtes: 10:37Vārtsargi: Māris Jučers - Matija Pintaričs (no 32:05 Gašpers Krošeļs)

Piezīme: Latvijas otro vārtu guvējs un piespēlētāji nav oficiāli atzīti un atšķiras no LHF mājaslapā atrodamās statistikas.

Vārtsargi: Māris Jučers (Dinamo Rīga), Mārtiņš Raitums (Beibarys, Kazahstāna);Aizsargi: Kristaps Sotnieks (Dinamo Rīga), Mārtiņš Porejs (Dinamo Rīga), Māris Jass (Scorpions, DEL), Mārtiņš Jakovļevs (Jokipojat, Somija), Oskars Bārtulis (Donbass, Doņecka), Aleksandrs Jerofejevs (Kubaņ, VHL), Agris Saviels (Kampanion, Ukraina);Uzbrucēji: Miks Indrašis (Dinamo Rīga), Andris Džeriņš (Dinamo Rīga), Gints Meija (Dinamo Rīga), Māris Bičevskis (Dinamo Rīga), Vitālijs Pavlovs (Dinamo Rīga), Roberts Jekimovs (SaiPa, Somija), Ronalds Ķēniņš (ZSC Lions, Šveice), Armands Bērziņš (Kompanion, Ukraina), Juris Štāls (Kompanion, Ukraina), Gunārs Skvorcovs (Liepājas Metalurgs/ Dinamo Rīga), Artūrs Ozoliņš (Arlan, Kazahstāna), Lauris Bajarūns (Liepājas Metalurgs).