23.05.2014. 13:14
Šodien Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongresā tika pieņemts lēmums, ka 2018. gada pasaules čempionāts (PČ) norisināsies Dānijas galvaspilsētā Kopenhgāgenā, vēsta IIHF. PČ rīkošanai bija pieteikusies arī Latvija, taču ar pārliecinošo balsu variākumu uzvarēja Dānija.

  • Lipmans nav pārāk optimistisks par izredzēm rīkot 2018. gada PČ 2014. g. 9. maijs
  • Latvijai ir labas izredzes rīkot 2018.gada PČ hokejā 2013. g. 10. decembris

Piektdienas IIHF kongresā Latvija ieguva 12 balsis, bet Dānija saņēma 95 balsis.

Latvija jau otro gadu pretendēja uz pasaules čempionāta rīkošanu. Pagājušajā sezonā IIHF tiesības rīkot 2017.gada čempionātu uzticēja Francijas un Vācijas apvienotajai kandidatūrai.

The 2018 IIHF Ice Hockey World Championship will be hosted by... Denmark! 95 votes. Latvia got 12. #IIHFWorlds

— IIHF (@IIHFHockey) May 23, 2014

Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans pirms nepilnām divām nedēļām izteicās, ka nav pārāk optimistiski noskaņots iegūt tiesības rīkot 2018.gada čempionātu. «Man ir labas attiecības ar Dānijas hokeja asociācijas prezidentu, kurš neslēpj, ka IIHF tiks iesniegts garantiju dokuments ar premjeres parakstu, ka tiks uzceltas divas pasaules čempionātam nepieciešamās halles. Dāņi ir ļoti aktīvi, lobējot savu kandidatūru. Mēs, protams, cīnīsimies un darīsim visu, ko varēsim, tomēr man nav tik liels optimisms kā pirms 2006. gada čempionāta iegūšanas,» piebilda Lipmans, piebilstot, ka arī IIHF vadība seko līdzi tam, kāda ir katras kandidātvalsts vadības attieksme un interese par čempionāta rīkošanu.

«Pie mums ir liels klusums arī medijos, un man pat šķiet, ka nevienu īsti čempionāts neinteresē. IIHF to redz,» aģentūrā BNS citēts LHF prezidents.Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties