07.07.2015. 15:23
Eiropas Starptautiskās Motosporta federācijas (FIME) kongresā, kas mēneša sākumā risinājās Maltā, Latvijai piešķirtas tiesības jau 2016.gada vasarā rīkot Eiropas čempionāta posmu enduro, vēsta Latvijas Motosporta federācija (LaMSF).

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Savukārt 2017.gadā Latvija varētu organizēt Eiropas čempionāta posmu triālā.

Pērnā gada sākumā LaMSF ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs sarunā ar aģentūru LETA pauda, ka jau 2015.gadā Latvijā plānoti Eiropas čempionāti triālā un enduro, tomēr plānu realizēšana nedaudz aizkavējusies.

Enduro sacensību pamatprincips ir apvidus šķērsošana ar motociklu bezceļa vai slikta ceļa apstākļos. Vērtēšanas principi ir analoģiski autorallijam, tikai ātrumposmu vietā ir ātruma testi. Sportisti nebrauc pēc leģendas - trase ir iezīmēta ar speciālām zīmēm. Uzvar tas, kurš distanci veic visātrāk. Katrā posmā ir noteikts gan minimālais, gan maksimālais kontrollaiks. Ja kontrollaiks netiek ievērots, tiek ieskaitīti soda punkti - viens par katru minūti.

Enduro sacensībās sportists nedrīkst saņemt palīdzību no malas - mehāniķiem ir tiesības tikai nolikt instrumentus blakus motociklam un sniegt sportistam mutisku konsultāciju. Sacensību laikā sportists nedrīkst mainīt vairākas motocikla detaļas - rāmi, riteņus, motoru, izpūtēju un priekšējo numura plāksni, šis detaļas tiek speciāli marķētas un pārbaudītas distances laikā. Katras dienas izskaņā sportistam tiek dotas 15 minūtes tehnikas sagatavošanai, pēc kurām motocikls jānovieto slēgtajā parkā, lai nākamajā dienā atkal dotos trasē.

Enduro sacensības notiek divas dienas. Distance ir ne mazāk kā 250 kilometrus gara. Viena apļa garums ir ap 80 kilometriem, ar vidēji 3-4 kontrolpunktiem un speciālajiem testiem.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties