09.02.2017. 11:20

Rezultāta starpība būtu bijusi vēl lielāka, ja Vatsone ar pirmo mēģinājumu spētu izservēt 1. setu. Lielbritānijas otrā rakete bija vadībā ar 5:1, kad neizmantoja divas setbumbas un zaudēja servi. Otrais mēģinājums ar seta izservēšanu bija bez sarežģījumiem, un Vatsone no 5:3 izcēlās ar septiņu pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju.

Marcinkevičai abas breikbumbas, no kurām tika izmantota otrā, bija 1. seta septītajā geimā. Tikmēr pašai ar servi lielas problēmas – pirmās serves precizitāte tikai 43%, bet ar otro servi uzvarēti vien 33% izspēļu, kas punktos bija 8/24.

Marcinkeviča septīto reizi (2-5) sacentās ar Top 100 spēlētāju. Diāna abas uzvaras guva 2014. gadā, kad februārī "Fed Cup" ietvaros Budapeštā pieveica Timeju Babošu (#83) un aprīlī Štutgartes WTA "Premier" turnīra kvalifikācijā apspēlēja Dinu Ficenmaijeri (#82).

Otrajā vienspēlē tiksies abu komandu pirmie numuri Aļona Ostapenko un Johanna Konta.

Latvija ar Lielbritāniju tiekas otro reizi. Pirmajā mačā, kas notika 2014. gada februārī Budapeštā, mūsu tenisistes zaudēja ar 1-2, vienīgo punktu gūstot dubultspēlē, kad mača liktenis jau bija izšķirts. Tolaik vēl tikai 16 gadus vecā Ostapenko ar 5:7, 1:6 zaudēja Vatsonei, bet Marcinkeviča ar 3:6, 6:4, 5:7 piekāpās Kontai, pēdējā setā no 5:2 vairs neuzvarot nevienā geimā! Diānai arī bija viena mačbumba, tiesa, uzņemšanā, un Konta pie rezultāta 4:5 trāpīja labu servi. Ostapenko un Marcinkevičas duets vēlāk dubultspēlē, tajā atspēlējot mačbumbu, ar 1:6, 7:5, 7:6(5) pieveica Vatsoni un Reju.

Latvija Eiropas/Āfrikas zonas 1. grupā spēlē ceturto gadu pēc kārtas. Tallinā, kur mači notiek uz "hard" seguma hallē, mūsu komanda ielozēta C apakšgrupā, sacenšoties ar Turcijas, Lielbritānijas un Portugāles komandām.

Tallinā kopumā startē 14 komandas, kas sadalītas četrās grupās. To uzvarētājas noskaidros divas veiksminieces, kas nopelnīs vietu Pasaules 2. grupas "play off" mačos, bet grupu zaudētājām būs jācīnās par neizkrišanu uz Eiropas/Āfrikas zonas 2. grupu.

Šoreiz mūsu izlasē četru atļauto spēlētāju vietā tikai trīs – Aļona Ostapenko, Diāna Marcinkeviča un 16 gadus vecā debitante Daniela Vismane, bet nav WTA rangā visaugstāk esošās Latvijas tenisistes Anastasijas Sevastovas, kura kopš karjeras atsākšanas izlasē nav spēlējusi. Viņai pēdējā no 23 spēlēm (15-8) izlasē bija 2010. gadā. Komandas kapteiņa amatā šonedēļ debitē Andis Juška.

Iekavās norādīta pozīcija vienspēļu rangā. Dažas tenisistes piedalās tikai dubultspēlēs, viņām reitings nav norādīts.

Materiāls pēc turnīra otrās dienas tiks papildināts ar C apakšgrupas rezultātiem.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties