09.07.2015. 11:31
Latvijas vīriešu futbola izlase Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā, kas publicēts ceturtdien, atkāpusies par piecām vietām un tagad ieņem 87.pozīciju.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Jūnijā Latvija bija 82., bet vēl pirms diviem mēnešiem izlase bija pakāpusies uz 85.vietu, kad pamanījās veikt kāpumu par desmit vietām.

Latvijas futbola izlase vēl marta beigās 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra A apakšgrupas piektajā mačā viesu laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Čehijas valstsvienību, bet dažas dienas vēlāk tā izbraukumā pārbaudes mača kompensācijas laikā panāca neizšķirtu 1:1 ar Ukrainu.

Savukārt 12.jūnijā Latvija Eiropas čempionāta kvalifikācija turnīra cīņā savā laukumā ar 0:2 atzina spēcīgās Nīderlandes pārākumu, kas rangā pacēlusies par vienu pozīciju uz sesto vietu.

Ar sešās spēlēs izcīnītiem trīs punktiem Latvija atlases turnīrā šobrīd ieņem piekto vietu starp sešām apakšgrupas vienībām, apsteidzot vien Kazahstānu, kam viens punkts.

Vēl 2012.gada augustā tā rangā ieņēma 70.vietu, bet 2013.gada jūnijā pirmoreiz sasniedza 119.pozīciju, atkrītot uz visu laiku zemāko vietu, kas tika atkārtots arī tā paša gada novembrī. Pašlaik Latvijas rēķinā ir 377 punkti - par 13 mazāk nekā iepriekšējā rangā.

Tikmēr kāpumu par deviņām vietām uz 82.pozīciju veikusi Igaunija, kas tagad apsteidz Latviju. Savukārt no pirmā simtnieka izkritusi Lietuva, kas atkāpusies par 14 pozīcijām uz 110.vietu.

Ranga vadošo komandu vidū notikušas būtiskas izmaiņas. Līderes godu zaudējusi Pasaules kausa īpašniece Vācija, kuru, veicot kāpumu par divām pozīcijām, apsteigusi Dienvidamerikas valstu futbola turnīra Copa America fināliste Argentīna. Uz trešo vietu atkāpusies Beļģija, bet ceturtā joprojām ir Kolumbija. Tikmēr Nīderlande pakāpusies uz piekto pozīciju, kas apsteigusi Brazīliju, kamēr septīto vietu saglabā Portugāle.

No 12. uz astoto vietu pakāpusies Rumānija, bet pirmo desmitnieku ar sešu un 12 pozīciju kāpumu noslēdz attiecīgi Anglija un Velsa.

Visaugstāk no Latvijas izlases pretiniecēm 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā atrodas jau pieminētā Nīderlande. No pārējām kvalifikācijas sacensību A grupas komandām Čehija atrodas 20.vietā, Islande 23.vietā, bet Turcija tagad rangā atrodama 48.pozīcijā. Savukārt Kazahstāna ir 142.vietā.

Vissāpīgāko kritumu piedzīvojusi Centrālāfrika, kas atkāpusies par 29 vietām uz 170.pozīciju. Savukārt lielāko kāpumu - par 37 vietām - piedzīvojusi Beliza, kas ir 118.pozīcijā.Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties