17.07.2012. 21:10
Latvijas U-20 basketbola izlase izcīnījusi ļoti svarīgu uzvaru Slovēnijā notiekošajā Eiropas čempionātā. Roberta Štelmahera vadītā komanda atspēlējās un ar 78:75 pieveica Lietuvu, saglabājot izredzes iekļūt labāko astoņniekā.

Spēli, kurā mūsējiem bija jāuzvar, lai saglabātu izredzes kvalificēties ceturtdaļfināliem, Latvija sāka labi. Pateicoties teicamai metienu precizitātei no spēles, Roberta Štelmahera padotie ar viena punkta pārsvaru uzvarēja pirmo ceturtdaļu – 21:20.

Latvieši 1. puslaikā no spēles ar 50% precizitāti meta, 20 minūšu laikā realizējot 14 no 28 metieniem. Labas sekmes no soda metienu līnijas palīdzēja regulāri papildināt punktu bagāžu arī tādā veidā. Pēc pirmā puslaika mūsējiem bija viena punktiņa deficīts – 39:40.

Latvija 3. ceturtdaļas vidū iekrāja astoņu punktu handikapu (50:42), kam nebija lemts noturēties. Mūsējie aizmeta garām pēc kārtas septiņus metienus, kas lietuviešiem ļāva panākt izlīdzinājumu – 51:51. Artūra Briča tālmetiens deva Latvijai trīs punktu pārsvaru pirms spēles izšķirošā cēliena – 56:53.

Lietuva pēdējā ceturtdaļā uzkrītoši daudz tika pie iespējām mest no groza apakšas, tās lielā daudzumā arī izmantojot. 100 sekundes pirms spēles beigām Lietuvai bija +4 (73:69). Mūsējie ar Jāņa Timmas un Ojāra Siliņa pūlēm spēja 40 sekundes pirms cīņas beigām svaru kausus nosvērt mūsu pusē – 74:73.

Lietuva aizmeta garām pustālo, pēc tam neiemeta pēc uzbrukumā izcīnītas atlēkušās bumbas. 12 sekundes pirms finiša Timma realizēja divus soda metienus – 76:73. Lietuvieši spēja iemest tikai divpunktu metienu, bet mūsējie spēles izskaņā realizēja pēdējos 10 soda metienus, izcīnot uzvaru ar 78:75.

Latvijai uzvara devusi iespējas pacīnīties par iekļūšanu Top 4 savā grupā, kas nozīmētu turpināt cīņu par medaļām. Rīt jāuzvar Itālija, kas šodien pārsteidza spāņus – 78:76. Rītdienas mača sākums plkst. 17:15.

Lietuva – Latvija 75:78 (20:21, 20:18, 13:17, 22:22)Latvija: Helmanis 15, Timma 15, Vītols 13, Brēmers 8, Siliņš 8+8 AB, Čoders 6, Saulītis 4, Vītiņš 4, Bricis 3, Misters 2, Bērziņš, Strazdiņš