01.06.2016. 20:03
Triatloni, ultramaratoni, skeitbords, klinšu kāpšana, vindsērfing, basejump (lēciens no klints ar izpletni) un citi. Šķiet, asu izjūtu cienītājiem netrūkst iespēju sevi realizēt. Neskatoties uz to, pasaulē attīstās aizvien jauni un jauni sporta veidi. Par vienu no pēdējā laikā straujāk augošajām sacensībāma varētu minēt swim-run (peldskrējiens) sacesnības, kurās tiek apvienota taku skriešana ar peldēšanu brīvā dabā.

Atšķirībā no triatlona, kurā peldēšanas disciplīnai seko velo un skriešana, peldskrējienā skriešanas un peldēšanas etapi mijās atkarībā no ieplānotās trases. Ūdens temperatūra var svārstīties no 6-20 grādiem pēc celsija skalas un sportistiem šādos apstākļos var nākties veikt pat 10km peldus, par spīti lieliem viļņiem, vējam un citiem apkārtējiem apstākļiem. Skriešanas disciplība jāveic hidrotērpā, neatkarīgi vai gaisa temperatūra ir pāris grādus virs nulles vai vasaras svelmē. Daudzās sacesnībās starts tiek dots no kuģa atklātā jūrā vai fjordos.

Kā tas radies?

Par peldskrējiena pirmajām sacensībām var uzskatīt O till O, kas no zviedru valodas pārtulkojot nozīmē «no salas uz salu». Sporta veids radās kā iedzērušu draugu derības . 2002.gadā 4 zviedru draugi bārā pie alus glāzes vienojās, ka komanda, kura pēdējā ieradīsies galapunktā maksās par viesnīcu, dzērieniem un uzkodām. Nākošajā rītā 2 komandas uzsāka 75km garo ceļu. Četrus gadus vēlāk, 2006.gadā notika pirmās sacensības šajā sporta veidā, kurās piedalījās tikai 11 komandas.

Mūsdienās šīs sacensības tiek uzskatītas par pasaules čempinātu

Desmit gadu laikā peldskrējiena sacesnības ir notiek teju visos kontinentos, īpašu popularitāti iegūstot pēdējos pāris gados. Piemēram, 2014. gadā bija reģistrētas 19 sacensības 3 valstīs, 2015. gadā jau 52, ta’du 2016.gadā vairāk par 170 praktiski visos kontinentos.

Beidzot arī Latvijā

13.08.2016, Salasgrīvas pilsētas svētku laikā, arī Latvijā notiks šādas sacensības – Amber race. Drosminiekiem tiks piedāvātas divas distances. Sporta klasei kopējais sitances garums būs 33km.

Sacensības sāksies ar lēcienu no zvejas kuģi 1 jūras jūdzi no Vitrupes, lai ar kājām dotos uz Salacgrīvu un Vesalacu, lai ļautos Salacas straumei un atgrieztos atkal Salacgrīvā un turpinātos Kuivižos.

Tautas klasei būs gadrīz uz pusi īsāka distance un sāksies ar skrējienu no Zvejniekparka uz Salacgrīvas pilsētas centru, kur tautas klases distance pievienosies sporta klases distancei. Vairāk informācija Amber race mājas lapā.Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties