11.07.2012. 22:16
Latvijas sieviešu basketbola izlase noslēdzošajā un ļoti svarīgajā 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē trešdien ar rezultātu 80:47 (30:17, 16:12, 16:7, 18:11) sagrāva Somijas valstsvienību.

Tomēr pagaidām vēl nav zināms vai latvietes kvalificēsies finālturnīram. Tagad tai jācer uz vienu no diviem variantiem - Itālijas uzvaru pār Grieķiju, vai arī Itālijas zaudējumiem gan Grieķijai, gan Somijai.

Aizvadītajā mačā rezultatīvākā Latvijas izlasē 16 punktiem un iespaidīgām 24 atlēkušajām bumbām bija Zane Tamane. Šis kļuvis par jaunu Latvijas izlases rekordu izcīnītajās bumbās oficiālās spēlēs.

Vēl šajā mačā 15 punktus guva Kristīne Kārkliņa, bet Liene Jansone izcēlās ar 12 punktiem.

Jau no pirmajām minūtēm spēle iesākās rezultatīvi un īpaši veiksmīgi spēlēja latvietes. Pirmajā ceturtdaļā Kārkliņa guva 12 punktus, bet Latvija izvirzījās vadībā ar 30:17. Otrajā spēles daļā Latvijas basketbolistes turpināja spēlēt ļoti aktīvi. Cīņas gaita nemainījās, mājinieču pārsvars turpināja augt, bet vairs ne tik pārliecinoši. Pēc pirmā puslaika viņas atradās vadībā ar 46:29.

Otro puslaiku somietes centās sākt aktīvāk, tomēr mājinieces neļāva viņām pārlauzt cīņas gaitu un drīz vien panāca arī 20 punktu pārsvaru, bet pēc trešās desmit minūtes jau bija vadībā ar 62:36. Cīņas pēdējā daļā latvietes atzīmējās vēl ar vairākām skaistām epizodēm un pārliecinoši sagrāva pretinieces.

Latvijai svarīgais Itālijas un Grieķijas valstsvienību mačs šovakar sāksies plkst.21.30. Savukārt pret Somiju itālietes cīnīsies sestdien.

Malā palika Šurkusa

Šajā mačā izlases galvenais treneris Aigars Nerips malā nolēma atstāt centra spēlētāju Līgu Šurkusu.

Kā ziņots, abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē uzvaru ar 65:62 Helsinku priekšpilsētā Vantā svinēja mājinieces.

Kopš 1992.gada Somijas izlase bijusi Latvijas sieviešu valstsvienības otrā populātrākā pretiniece pēc Lietuvas komandas - ar ziemeļniecēm spēlēts 18 reižu. Interesanti, ka 16 gadījumos tie bijuši pārbaudes mači, kuros bilance bijusi gana pārliecinoša: Latvijai 11 uzvaru un 5 zaudējumi, turklāt pēdējā neveiksme bija piedzīvota 2002.gadā. Līdz šai sezonai vienīgajā oficiālajā spēlē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Viļņā 1994.gada 22.maijā latvietes bija pārākas ar 84:69.

Reklāma Tiesības spēlēt 2013. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā ieguvušas sešas komandas, kuras spēlēs Londonas olimpiskajās spēlēs un/vai to kvalifikācijas turnīrā: Krievijas, Turcijas, Francijas, Čehija, Horvātijas un Lielbritānijas komandām.

Pārējās 10 finālturnīra dalībnieces tika noskaidrotas kvalifikācijas spēlēs no 12. jūnija līdz 14. jūlijam. Uz finālturnīru brauks katras grupas divas labākās valstsvienības.

Latvijas basketbola izlases sastāvs spēlē ar Somiju: Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Santa Dreimane, Agnija Reke, Anete Horelika, Liene Priede, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa, Sabīne Niedola, Aija Putniņa, Liene Jansone, Zane Tamane.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222