07.10.2016. 23:35

Latvijas izlases galvenais treneris Marians Pahars šovakar laukumā laida divus debitantus – smailes uzbrucēju Vladislavu Gutkovski un centra pussargu Gļebu Kļuškinu. Paharam daudz variantu sastāva izvēlē nebija, jo savainoti virkne pamatsastāva futbolistu. Mačam netika pieteikti Aleksandrs Cauņa, Artjoms Rudņevs, Deniss Rakels un Kaspars Dubra. Aizsargu līnijā gan pārsteigumu nebija, taču izlasē pēc trīs gadu pārtraukum atgriezies malējais pussargs Ivans Lukjanovs, kurš spēli sāka sākumsastāvā. Rezervē savukārt palika uzbrucējs Ģirts Karlsons, kurš izlasē pēdējo reizi spēlēja pirms sešiem gadiem.

Latvijas izlase spēles pirmajās minūtēs bumbu kontrolēja vairāk, taču pirmais mēģinājums nostāties pretinieku laukuma pusē beidzās ar neprecīzu Gļeba Kļuškina piespēli. Fēru salu rindās tuvu mūsējo soda laukumam tika Jonass Ness, kurš no distances sita pāri vārtiem. Latvija mēģināja nostāties pretinieku laukuma pusē, taču pievīla vairāku spēlētāju tehniskais brāķis, kas liedza veiksmīgi turpināt uzbrukumus. Fēru salas izveidoja vairākas izdevības un lika iesvīst Andrim Vaņinam, kamēr viesu vārtsargs Gunnars Nīilsens pa īstam spēlē iesaistījās tikai 15. minūtē, tverot bumbu pēc samocīta Valērija Šabalas tālsitiena. Pēc mirkļa viesi izpildīja kārtējo stūra sitienu – bumba atlēca pie Renē Joensena, kurš izpildīja neprecīzu sitienu, taču ātri noreaģēja Soni Natestads, veiksmīgi bumbu pāradresējot vārtos un panākot likumsakarīgu pārsvaru 0:1.

Latvijas valstsvienība turpinājumā demonstrēja vāju sniegumu un, saprotot, ka īsās saspēles pret Fēru aizsardzību neiet cauri, mūsējie ķērās pie vecajām metodēm un bumbu ar tālām piespēlēm izmisīgi mēģināja nogādāt uzbrucējiem – tas, protams, neizdevās. Nedaudz vēlāk veiksmīgi diviem spēlētājiem garām tika Vitālijs Maksimensko un bumbu nogādāja Kļuškinam, kurš sita pa vārtu stabu, radot līdz šim labāko izdevību spēlē. Puslaika beigu daļā vienkāršā epizodē nesapratās Vitālijs Jagodinskis un Kaspars Gorkšs, abiem sedzot vienu spēlētāju un pazaudējot Randeru Hendriksenu, kurš sita pa mūsu vārtiem, un bumbu ar grūtībām atsita Vaņins. Sekoja arī Gutkovska un Maksimenko sitieni, taču bumba pēc tiem lidoja augstu debesīs. Mirkli pirms puslaika beigām mūsējie izveidoja reti skaistu kombināciju, kad pēc meistarīgas Ivana Lukjanova piespēles bumbu nedaudz pāri vārtiem ar galvu sita Šabala. 45 minūtes noslēdzās bez pārsteigumiem Latvijas izlases sniegumā un rezultātā uz tablo.

Otrā puslaika sākumā ar galvu pa vārtiem uzsita Lukjanovs, taču vārtsargs bumbu bez grūtībām tvēra. Mūsējie otrajā mača nogrieznī demonstrēja nedaudz labāku sniegumu, tomēr gūto vārtu kontu tā arī neizdevās atklāt. Nedaudz vēlāk mikrotraumā iedzīvojās Gutkovskis, kuru nomainīja Ģirts Karlsons, kurš Latvijas izlases sastāvā atgriezās pēc sešu gadu pārtraukuma. Ventspils uzbrucēja nākšana laukumā spēles zīmējumā neko nemainīja, turklāt mūsējie ielaida vēl vienus vārtus. Mājinieki kļūdījās centra zonā un trīs mūsējie devās virsū vienam spēlētājam, nepiesedzot Joanu Edmunsonu, kurš palika vienatnē pret Vaņinu un bumbu skaisti pārmeta pāri mūsu vārtsargam, panākot 0:2.

Pēc šāda pavērsiena mūsējie izskatījās pagalam apjukuši un pat nespēja pārņemt spēles iniciatīvu savās rokās. Bumbu prasmīgāk pieturēja fērieši, kamēr mājinieki neprata izveidot neko bīstamu pie pretinieku vārtiem. Latvijas noskaņojumu precīzi atspoguļoja Oļega Laizāna bezmērķīgais tālsitiens, bumbai lidojot vairākus metrus garām vārtiem, kas izskatījās pēc pēdējā izmisuma sauciena. Uzreiz nākamajā epizodē laba iespēja bija uz maiņu nākušajam Artūram Zjuzinam, taču viņš uzsita pagalam neveiksmīgi. Skatītāju tribīnēs varēja vērot līdzjutēju kustību, jo liela daļa Skonto stadionu atstāja priekšlaicīgi. Mačs noslēdzās ar likumsakarīgu Latvijas zaudējumu, taču jau pirmdien, 10. oktobrī, mūsējie mēģinās reabilitēties un savās mājās uzņems Eiropas čempionāta dalībnieci Ungārijas izlasi.

Vārti: Natestads 19' Edmundsons 70'Brīdinājumi: Jagodinskis 25' Maksimenko 75' – Edmundsons 75'Latvija: Vaņins – Maksimenko, Gorkšs, Jagodinskis, Gabovs – Laizāns, Kļuškins (Zjuzins 72') – Lukjanovs (D. Ikaunieks 77'), Šabala, A. Višņakovs – Gutkovskis (Karlsons 64')Fēru salas: Nīisens – Ness, Dāvidsens, Gregešens, Natestads – Hansons, Benjaminsons, Henriksons (Justinusens 88'), Vatnamars – Edmundsons (Kletskards 90'), Joensens (Rolantsons 73')Galvenais tiesnesis: Sergijs Bojko (Ukraina)

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga