12.05.2015. 07:24

Pirms pēdējās spēļu kārtas situācija A grupas lejasdaļā ir šāda: Austrijai 5, Latvijai 4, bet Francijai 3 punkti. Ja Latvija ar jebkādu rezultātu uzvar Franciju, garantējam vietu spēcīgāko sabiedrībā arī nākamgad. Latvijai vietas nosargāšanai elitē patiesībā pietiktu arī nezaudēt Francijai pamatlaikā t.i. iegūt vismaz vienu punktu, ja vien Austrija dienas agrajā spēlē plkst. 13.15 neatņems punktus Kanādai. Šādā gadījumā visām trim izlasēm būtu pa pieciem punktiem, bet savstarpējo spēļu rezultātu dēļ eliti atstātu tieši austrieši, kuri piekāpušies gan Latvijai (1:2 PL), gan Francijai (0:2).

Īsais rezumē gan ir pilnīgi skaidrs: Ja Latvija šoreiz piekāpsies Francijai jau pamatlaikā, tad pēc 19 gadu pārtraukuma mūsu hokejisti atstās eliti. Pārbaudes spēlēs pirms mēneša Rīgā Francija uzvarēja ar 1:0 un 2:1.

Latvijas izlasē cer uz kārtējo Edgara Masaļska superspēli vārtos, kā arī Laura Dārziņa (3+5) un Kaspara Daugaviņa (4+3) veiksmēm uzbrukumā. Šis duets guvis 7 no 9 izlases vārtiem turnīrā. Tikmēr Francijai piecus vārtus turnīrā guvis Damjens Flerī, bet neviens cits hokejists pretinieku vārtsargus nav pārspējis vairāk par vienu reizi. Vārtos turnīrā teicams bijis 39 gadus vecais Kristobals Uē, bet pēc divām īsā brīdī ielaistām ripām pret Zviedriju viņš pirmdien tika nomainīts spēles 44.minūtē.

Aleksandra Beļavska vadītā Latvijas komanda sešos mačos izcīnījusi divas uzvaras - pār Šveici un Austriju ar vienādu rezultātu 2:1 papildlaikā. Pārējos četros mačos zaudējumi: 1:6 ar Kanādu, 2:4 pret turnīra saimniekiem čehiem, 1:8 pret Zviedriju un sāpīgs 1:2 mača izskaņā ar Vāciju.

Tikmēr Deiva Hendersona Francija turnīru sāka ar divām neveiksmēm - 1:2 pret Vāciju un 1:3 ar Šveici. Turpinājumā izdevās apspēlēt austriešus (2:0), bet tad sekoja trīs neveiksmes pēc kārtas: 1:5 ar čehiem, 3:4 ar Kanādu un 2:4 pirmdienas vakarā pret Zviedriju (bija arī 2:1 Francijas labā).

Citos A grupas dueļos Prāgā plkst.13.15 Kanāda eksaminēs Austriju, bet plkst. 21.15 mājinieki čehi tiksies ar Šveici. B grupā Ostravā plkst. 13.15 Baltkrievija centīsies iegūt vismaz vienu punktu pret norvēģiem, lai otro gadu pēc kārtas nodrošinātu vietu ceturtdaļfinālā. Plkst. 16.15 Slovākija tiksies ar ASV, bet vēlajā mačā hokeja saldais ēdiens: Krievija - Somija.

Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana