03.06.2014. 22:05
Latvijas izlase Baltijas čempionātā orientēšanās sportā startēja ar dažādām sekmēm. Individuālajās distancēs pieci mūsu sportisti kļuva par čempioniem, pavisam tika izcīnītas 15 medaļas, taču neviena komanda neuzvarēja stafetē, nebija medaļu elites grupās un komandu vērtējumā Latvijai trešā vieta.

Baltijas čempionāts Lietuvas pilsētas Zarasai apkārtnē norisinājās 31.maijā un 1.jūnijā, sacensības notika garajā distancē un stafetēs. Latvijas izlasei veiksmīgāka izvērtās pirmā diena, kad medaļas tika izcīnītas individuālajā konkurencē.

Garajā distancē vīriešu elitē 4.vietā finišēja Edgars Bertuks, kuram 15,7 km garajā distancē pietrūka 2:26, lai apsteigtu uzvarētāju Dmitriju Cvetkovu no Sanktpēterburgas un tikai 1:14, lai bronzas medaļu atņemtu savam kluba biedram OK Alūksne-Ape rindās Lauri Sildam no Igaunijas.

Sieviešu elitē arī ceturto vietu izcīnīja Līga Ārniece, kurai līdz uzvarai 10,6km garajā distancē pietrūka 2:22, bet līdz bronzas medaļai tikai 27 sekundes. Par Baltijas čempioni kļuva Kristīne Ribokavaite no Lietuvas.

Toties iepriecināja junioru grupās izcīnītie čempionu tituli. Rūdolfs Zērnis uzvarēja vīriešu konkurencē, bet sieviešu junioru grupā Latvijai dubultuzvara - Līga Valdmane par nieka septiņām sekundēm apsteidza Sandru Grosbergu.

Arī M18 grupā zelta medaļa ceļoja uz Latviju - Endijs Titomers pārspēja kaimiņvalstu orientieristus. Vīriešu vecuma grupā līdz 16 gadiem izdevās patiess triumfs - viss goda pjedestāls Latvijas sportistiem. Edgars Ustinovs kļuva par Baltijas čempionu, otrajā vietā atstājot Uldi Upīti un trešajā - Kārli Kaminski.

Sintija Ozola tika pie bronzas medaļas W16 grupā un tādu pašu medaļu izcīnīja arī Rihards Gailis M14 grupā, bet vēl divas medaļas izlases komandas klāstam pievienoja W14 grupas meitenes - Agnija Caune kļuva par čempioni, bet Elīna Skopāne izcīnīja bronzas medaļu.

Nākamajā dienā sacensības notika stafetēs, kur tika apvienotas 14 un 16 vecuma grupas un 18 un 20 grupas, kā arī, protams, čempioni tika noskaidroti arī elites grupās.

Lielas cerības uz medaļu vai pat uzvaru tika liktas uz vīriešu komandu, kura uzsāka ļoti labi - Andris Jubelis pirmajā etapā izvirzīja komandu vadībā. Artūrs Pauliņš ilgu laiku turējās kopā ar igauņu un lietuviešu līderiem, bet kļūdas pēc sāka skriet uz nepareizo kontrolpunktu un, kad to saprata, kļūdas izlabošana prasīja trīs minūtes. Edgars Bertuks pēdējā etapā startēja trīs minūtes aiz līderiem trešajā pozīcijā, bet piecu minūšu kļūda pašā distances sākumā izdzēsa cerības uz uzvaru un arī izredzes izcīnīt kādu medaļu bija minimālas. Izcēlās Latvijas otrās komandas pārstāvis Dāvis Dišlers, kurš savu komandu pacēla no 8. uz 6.vietu, finišējot pāris sekundes priekšā E.Bertukam. Par uzvarētājiem kļuva igauņi.

Sieviešu elitē diemžēl jau pirmajā etapā izplēnēja intriga, jo Irita Puķīte, kurai, starp citu, pirmajā dienā izdevās uzrādīt augsto 10. rezultātu, pirmā etapa līderei zaudēja jau 18 minūtes un ieņēma tikai 11. pozīciju, kuru uzlabot nespēja arī otrajā etapā skrienošā Elīna Svilpe. Līga Ārniece pēdējā etapā ar ceturto labāko etapa laiku spēja pacelt komandu uz 8.vietu.

Vīriešu junioru pirmo komandu iegāza otrā etapa veicējs Daniels Kārkliņš, kuram neizdevās pareizi atzīmēties visos kontrolpunktos un komandai tādēļ nācās saņemt diskvalifikāciju. Toties iepriecināja Latvijas otrā komanda, kurā startēja jaunieši Endijs Titomers un Atis Heinols, kā arī juniors Alvis Reinsons. Sacīkstē ar vecākiem puišiem, Latvijas komanda izcīnīja bronzas medaļas.

Meiteņu junioru grupā lielas cerības tika liktas uz komandu, kurā startēja garās distances dubultuzvaras kaldinātājas Sandra Grosberga un Līga Valdmane kopā ar Martu Jansoni, taču pieļautās kļūdas neļāva pārspēt igaunietes un nācās samierināties ar sudraba godalgām.

Līdzīgi kā ar juniorēm, jauniešu 16 grupā par galvenajiem favorītiem bija uzskatāma Latvijas komanda ar trim garās distances medaļniekiem sastāvā. Taču jau pirmajā etapā garās distances čempions Edgars Ustinovs zaudēja septiņas minūtes līderiem, kuras vēlāk neizdevās atgūt arī pārējiem komandas biedriem Kārlim Kaminskim un Uldim Upītim, kuriem arī neizdevās gluži tik labi skrējieni kā dienu iepriekš. Bronzas medaļas jauniešiem.

W16 grupā lielā mērā pateicoties Agnijas Caunes labi veiktajam pēdējam etapam, aiz divām Lietuviešu komandām bija meklējams Latvijas trio, kurā bez A. Caunes ietilpa arī Zelma Lapiņa un Elīna Skopāne.Komandu vērtējumā Latvijai trešā vieta aiz Lietuvas un Igaunijas, bet priekšā Sanktpēterburgai un Baltkrievijai. Balvu saņēma Latvijas izlases delegācijas vadītājs Oskars Zērnis.

Paralēli Baltijas čempionātam jauniešu, junioru un pieaugušo grupās norisinājās arī Baltijas čempions veterāniem. Tajā medaļas Latvijai izcīnīja:Zeltu - Uldis Brucis M40 grupā, Ģirts Mamis M55, Velga Zaļaiskalna W50, Ilze Bruce W75.Sudrabu - Oskars Zērnis M45 grupā, Aivars Mihailovs M50, Juris Kokins M55, Inta Mihailova W45.Bronzu - Ivars Valtass M45 grupā.

Informāciju sagatavoja:Jānis Tamužs,LOF preses dienests

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161