07.06.2016. 19:45
Šovakar pirmo pārbaudes spēli, gatavojoties izšķirošajām pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra play off spēlēm, aizvadīja Latvijas handbola izlase, Valmierā ar atspēlēja piecu vārtu deficītu, taču neizmantoja iespēju izraut uzvaru, cīnoties neizšķirti 27:27 ar Norvēģijas B izlasi.

Spēli Latvijas handbolisti iesāka veiksmīgi, divreiz iespēlējot Ingaram Dudem līnijā, kurš bija precīzs, izvirzot Latviju vadībā ar 2:0. Vairākas kļūdas aizsardzībā gan dārgi maksāja un norvēģi guva piecus vārtus pēc kārtas, nostādot Uģa Vikštrema vadīto komandu iedzinējos – 2:5. Puslaika otrajā pusē Edgaru Kukšu vārtos nomainīja Artūrs Kuģis, kurš uzreiz atzīmējās ar atvairītu metienu, un arī sniegums uzbrukumā sāka uzlaboties. Puslaika izskaņā precīzs bija izlases debitants, kas ļāva pietuvoties līdz minimumam – 12:13.

Otrā puslaika ievadā Latvijas handbolisti zaudēja divus vārtus pēc kārtas, tādējādi ļaujot norvēģiem nostiprināt vadību – 12:15. Lai gan vairākkārt izdevās rezultātu sadeldēt līdz -1 (pēc Daiņa Krištopāna un Toma Lielā metieniem), turpinājumā neizmantotās iespējas un nepārliecinošā aizsardzība neļāva pretiniekus panākt. Vienubrīd norvēģu pārsvars pieauga līdz pieciem vārtiem (22:27), taču spēles galotni latvieši nospēlēja pārliecinoši, veica piecu vārtu izrāvienu un 62 sekundes līdz spēles beigām Krištopāns panāca izlīdzinājumu – 27:27. Nākamajā norvēģu uzbrukumā viņi tika neitralizēti un pēdējā uzbrukuma iespēja piederēja Latvijai, turklāt uz pretinieku vārtiem tika nozīmēts septiņu metru soda metiens, taču Toms Lielais to nerealizēja. Spēles galarezultāts – 27:27.

Jāpiebilst, ka visā spēlē latvieši realizēja tikai trīs no septiņiem septiņu metru soda metieniem (visus trīs Lielais).

Rīt plkst. 18:00 Latvijas un Norvēģijas komandas tiksies vēlreiz.

Latvija – Norvēģija B 27:27 (12:13)Latvija: Krištopāns 7, Leja 5, Dude 4, Tuminskis 3, Lielais 3/3, Kurmēns 2, Veršakovs 2, Pavlovičs 1, Trifanovs, Ērmanis, Politers, Kivlenieks, Kiršteins, Lībergs, Vadzītis, Kukša, Kuģis, Tihanovs.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa