02.05.2015. 20:59
Šovakar Latvijas vīriešu handbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra ceturtajā spēlē izbraukumā, atspēlēja septiņu vārtu deficītu un ar 23:22 pārspēja Slovākiju, izcīnot otro uzvaru.

Latvijas un Slovākijas komandām Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs pērnā gada rudenī iesākās līdzīgi – ar diviem zaudējumiem pret grupas favorītēm Zviedriju un Slovēniju. Pirms trim dienām latvieši un slovāki tikās Dobelē, lai noskaidrotu, kura komanda tiks pie pirmajiem diviem punktiem un pieteiksies uz trešo vietu. Latvijas un Slovākijas pirmajā spēlē trešdien latvieši nodemonstrēja teicamu darbību aizsardzībā, vārtos lielisku sniegumu demonstrēja Edgars Kukša, tādejādi tika izcīnīta pārliecinoša un pelnīta uzvara ar 25:18 (11:7).

Šovakar Uģa Vikštrema vadītie Latvijas handbolisti labi iesāka spēli, pēc Ingara Dudes un Daiņa Krištopāna gūtajiem vārtiem izvirzoties vadībā ar 2:1, taču tam sekoja neveiksmju josla – nākamās septiņarpus minūtes latvieši zaudēja ar 0:7, palaižot slovākus tālu priekšā – 2:8. Pakāpeniski gan izdevās pusi deficīta atspēlēt un puslaika vidū pēc Raimonda Trifanova metiena pietuvoties līdz 6:9, bet turpinājumā, nespējot tikt galā ar slovāku līderiem Rabeku, Šucu un Hruščaku, pretiniekiem atkal tika ļauts atrauties. No teicamās aizsardzības, ko Latvija demonstrēja pirmajā spēlē, nebija ne miņas – jau pirmajā puslaikā slovāki sameta tikai par diviem vārtiem mazāk nekā trešdien visā spēlē Dobelē – 10:16.

Otrā puslaika sākumā slovāki panāca lielāko pārsvaru spēlē (11:18), bet pēc desmit nospēlētām minūtēm latviešiem izdevās divus vārtus atspēlēt – 13:18. Divreiz īsā laikā izceļoties Kreicbergam izdevās panākt -3 (15:18), bet vēlāk divkārt izcēlās arī Krištopāns un mača 50.minūtē komandas šķīra jau vairs tikai divi vārti – 17:19. Krietni labāk vārtos darbojās arī Edgars Kukša, kas tomēr ļāva cerēt uz labvēlīgu gala iznākumu. Latvija turpināja ofensīvu un 53.minūtē Pavlovičs pirmoreiz kopš spēles sākuma panāca izlīdzinājumu (19:19), bet Tuminskis ar balsta metienu jau izvirzīja vadībā Latviju – 21:20. Slovākija gan spēja vairākkārt līdzsvarot vairākkārt rezultātu, bet pēdējais vārds piederēja Dudem, kurš minūti līdz spēles beigām bija precīzs – 23:22. Slovāki gan vēl pēdējā uzbrukumā mēģināja izraut neizšķirtu, bet teicams vārtos bija Kukša, sagādājot Latvijai otro uzvaru četru dienu laikā.

Ar četriem punktiem Latvija ir nostabilizējusies trešajā pozīcijā. Tikpat punktu ir arī otrajā vietā esošajai Slovēnijai, kam savā laukumā pērnā gada rudenī zaudējām ar 28:39. Rīt slovēņi savā laukumā uzņems Zviedriju (pirmajā savstarpējā spēlē 24:28).

Slovākija – Latvija 22:23 (16:10)Latvija: Pavlovičs 9/2, Kreicbergs 4, Krištopāns 3, Tuminskis 2, Trifanovs 2, Dude 2, Lilienfelds 1.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulaStatistika

Vārtsargi: Artūrs Kuģis, Edgars Kukša, Viktors TurkupolsKreisā mala: Nils KreicbergsKreisie ārējie: Austris TuminskisSaspēles vadītāji: Māris Veršakovs, Raimonds TrifanovsLabie ārējie: Dainis Krištopāns, Ģirts Lilienfelds, Elvijs BorodovskisLabā mala: Jānis Pavlovičs, Andis ĒrmanisLīnijas spēlētāji: Ingars Dude, Uldis Lībergs, Einārs KiršteinsTreneri: Uģis Vikštrēms un Andrejs Narnickis

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa