26.12.2014. 20:45
Šovakar Rīgas domes kausu ar uzvaru uzsāka Latvijas vīriešu handbola izlase, kas pārliecinoši ar 34:23 apspēlēja Somiju, sagādājot Uģim Vikštremam pirmo panākumu izlases galvenā trenera amatā.

Līdz šim Uģis Vikštrems Latvijas izlases galvenā trenera amatā bija aizvadījis četras spēles (divas pārbaudes turnīrā Vācijā, divas Eiropas 2016.gada kvalifikācijas turnīrā), taču pie uzvaras vēl nebija izdevies tikt. Rīgas domes kausa turnīrs bija laba iespēja atklāt savu uzvaru bilanci.

Spēli ar diviem precīziem metieniem atklāja Austris Tuminskis, izvirzot Latviju vadībā ar 2:0. Pāris vārtu pārsvars turējās līdz aptuveni puslaika vidum, bet tad pie rezultāta 5:4 latvieši, izceļoties Dainim Krištopānam, Mārim Veršakovam un Egilam Politeram, veica varenu izrāvienu 7:0 un panāca ļoti komfortablo 12:4. Jāuzsver, ka vārtos lieliski darbojās Edgars Kukša un komandas aizsardzība arī bija līmenī.

Somu pieprasītais minūtes pārtraukums uz brīdi apslāpēja latviešu izrāvienu, somiem izdevās divus vārtus atspēlēt, taču Raimonda Trifanova performance puslaika izskaņā (trīs vārti pēc kārtas) ļāva Uģa Vikštrema vadītajai valstsvienībai pirmās 30 minūtes noslēgt ar deviņu vārtu pārsvaru – 16:7.

Otrajā puslaikā Vikštrems vārtos sūtīja Artūru Kuģi, savukārt uzbrukumā bija jāiztiek bez raženā Krištopana, kuram treneris deva atpūtu jau pirmā puslaika otrajā pusē un atstāja malā arī pēc pārtraukuma. Lai arī spēles gaita izlīdzinājās un somi jau otrā puslaika pirmajās 15 minūtēs guva vairāk vārtu nekā pirmajā puslaikā kopā, Latvijas izlases uzbrukums palika tikpat rezultatīvs kā iepriekš. Vairākkārt izcēlās dobelnieki Nils Kreicbergs un Ēriks Blūms, ar vārtu guvumiem piebalsoja arī Elvijs Borodovskis, kas ļāva 8-10 vārtu robežās. Piecas minūtes līdz spēles beigām somiem izdevās pievilkt līdz -7 (29:22), taču tuvāk latvieši pretiniekus nepielaida, turklāt maču noslēdza ar trīs bezatbildes vārtiem, panākot lielāko pārvaru spēlē. Pirmā uzvara Latvijai Rīgas domes kausā šogad un pirmā uzvara Uģim Vikštremam Latvijas izlases galvenā trenera amatā – 34:23.

Rīt plkst. 19:30 Latvijas izlase aizvadīs spēli pret Itālijas valstsvienību, bet svētdien plkst. 12:00 noslēgs turnīru ar maču pret Igauniju.

Latvija – Somija 34:23 (16:7)Latvija: Veršakovs 6, Kreicbergs 4, Tuminskis 4, Krištopāns 3, Trifanovs 3, Borodovskis 3, Blūms 3, Pavlovičs 2/1, Politers 2, Kiršteins 1, Arājs 1, Ērmanis 1, Lazdiņš 1.Somija: Taminens 5/2, Koljonens 4, Remī 3, Lupala 3, Vesterlunds 3, Bromans 3, Jansons 1, Vēbers 1.

Izmantotie resursi:Latvijas Handbola federācija - Handball.lv

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222