18.07.2015. 19:28
Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase sestdien, 18. jūlijā, pagarinājumā Linjāno uzvarēja Lietuvu ar rezultātu 82:80. Uzvarētāji otrajā puslaikā atļāva Domantam Sabonim gūt tikai četrus punktus, kamēr Roberts Pāže pagarinājumā izcēlās ar sešiem punktiem un uzvaras grozu. Svētdien Latvija spēlē par piekto vietu sacentīsies pret Čehiju, kura apspēlēja Beļģiju ar 96:81.

Pirmajā puslaikā nevienai komandai neizdevās iegūt lielu pārsvaru, taču Domanta Saboņa sniegums deva priekšrocības lietuviešiem. Centra spēlētājs pirmajās 20 minūtēs sameta 12 punktus. Sabonis piesaistīja lielus latviešu spēkus groza apakšā, tādēļ viņa partneri jutās brīvāk perimetrā. Līdz pārtraukumam lietuvieši iemeta sešus tālmetienus, īsi pirms pārtraukuma panākot plus astoņi – 34:42. Puslaika izskaņā Kristaps Gludītis četrus punktus atspēlēja – 38:42.

Sabonis trešās ceturtdaļas ievadā guva vēl četrus punktus, paturot iniciatīvu savas komandas rokās. Atrāviens nepārsniedza astoņu punktu atzīmi (42:50), taču pašiem punktus no spēles izdevās gūt reti. Deviņu minūšu laikā to pa reizei paveica Žvīgurs, Šmits un Strādnieks. Pēdējā minūte pusstundā nesa pārmaiņas. Gludītis pārķēra bumbu un aizskrēja ātrajā uzbrukumā, bet Dāvis Geks iemeta tālmetienu – 52:53.

Trīsdesmit otrās minūtes sākumā perimetrā izcēlās arī Gludītis, pēc ilga pārtraukuma izvirzot Latviju vadībā – 55:53. Lietuvieši uz brīdi atspēlējās, taču uzbrukumā ar lielāku pārliecību jau darbojās Latvijas spēlētāji. Otrkārt, no trešās ceturtdaļas vidus izdevās “uz nulles” atstāt Domantu Saboni, bet īsi pirms pamatlaika beigām centra spēlētājs atstāja laukumu ar piecām piezīmēm.

Spriedze saglabājās un 70 sekundes pirms finālsvilpes komandas šķīra tikai divi punkti – 67:65. Latvijai neizdevās sekmīgs uzbrukums, savukārt lietuviešu snaiperis Vaļinsks realizēja ceturto precīzo tālmetienu no četriem – 67:68. Palika 38,6 sekundes. Latvijas pēc minūtes pārtraukuma atsāka spēli pretinieku laukuma pusē, bet Geks ar labo roku guva divus punktus lēcienā – 69:68. Lietuviešu atbildes tālmetiens nebija precīzs un nācās pārkāpt noteikumus. Gludītis iemeta pirmo no diviem soda metieniem, bet Vaļinsks 6,5 sekundes pirms pamatlaika beigām lēcienā izlīdzināja rezultātu – 70:70. Gludīša tālmetiens nebija precīzs un komandām nācās spēlēt papildlaiku.

Pagarinājuma sākumā lietuvieši divas reizes izvirzījās vadībā, taču Kristaps Gludītis divreiz atjaunoja neizšķirtu. Trešajam Lietuvas trāpījumam latvieši pretī lika Roberta Pāžes tālmetienu, bet ceturtajā punktu apmaiņā pretiniekus sarūgtināja Dāvis Geks – 79:78. Piekto reizi lietuviešiem neizdevās aizskriet priekšā, savukārt Roberts Pāže uzbrukumā pirmais tika pie atlēkušās bumbas un guva divus punktus no groza apakšas – 81:78. Lietuvas rīcībā palika 13,5 sekundes. Geks pārkāpa noteikumus. Pretinieks nekļūdījās – 81:80. Sekoja lietuviešu pārkāpums. Pagarinājuma varonis Roberts Pāže iemeta tikai pirmo soda metienu, bet Lietuvas pēdējais tālmetiens grozā neiekrita.

Lietuva – Latvija 80:82 (23:25, 19:13, 11:14, 17:18, 10:12)Lietuva: Vaļinsks 19 (3p 4/5), Sabonis 16 (8ab, 5pp), Jurgutis 9, Šeškus 8 (5pp), Miniots 7 (5pp), Kubiļus 6, Šajus 6, Aukstikalnis 5, Pipirs 4.Latvija: Gludītis 22, Šmits 13 (12ab), Geks 12 (5ab), Pāže 11 (4ab, 4rp, 3ip), Žvīgurs 8 (4ab, 4ip), Strādnieks 6 (7ab, 3ip), Mālmanis 4 (8ab), Engers 2, Mežnieks 2, Jaunzems 2 (5pp); Lomažs, Pļavnieks.

Metieni no spēles: 30/68 vs 30/772p: 21/41 vs 22/543p: 9/27 vs 8/231p: 11/18 vs 14/21AB: 42 (14/28) vs 44 (21/23)RP: 14 vs 10Kļ.: 15 vs 13PB: 5 vs 9BM: 3 vs 2Personiskās piezīmes: 23 vs 20Punkti ātrajos uzbrukumos: 0 vs 9Punkti pēc kļūdām: 7 vs 13Otrās iespējas punkti: 14 vs 18Punkti soda laukumā: 32 vs 38Starta piecnieki: 57 vs 67Rezerves: 23 vs 15