29.08.2014. 21:53
Latvijā aizvien lielāku interesentu loku piesaista skriešana bez apaviem. Sestdien, 30.augustā, notiks otrais Baltijas Baso pēdu ultramaratons, kurā šogad piedalīsies vairāk nekā 120 dalībnieki gan no Latvijas, gan ārvalstīm, vēsta LNT ziņas.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pasākuma organizatori norāda, ka skriešana bez apaviem attīsta muskuļus un cīpslas netiek nodarbinātas, skrienot apavos. Tā esot arī veselīgāka.

"Skriešana basām kājām ir saudzīgāka. Mēs vairāk jūtam segumu, pa kuru skrienam, un automātiski varam pārveidot skriešanas formu tādu, kāda iznāk saudzīgāka," LNT ziņām norāda Latvijas Baskāju skriešanas biedrības dibinātājs Edgars Rencis.

"Tu esi tuvāk tam dabiskajam. Nav jārūpējas par to, ko tu velc kājās. Tu vienkārši ej skriet. Mums tāpat pietiek rūpes, vai ne? Protams, arī tas, ka ir jaunas sajūtas," atklāj Baiba Ābelniece, kas skriešanai bez apaviem pievērsās pērnajā vasarā.

Pāriet uz skriešanu bez apaviem nepieciešams pakāpeniski. Interesanti, ka sākumā ieteicams skriet tieši uz cietāka seguma, piemēram, gluda asfalta, nevis pa meža taciņu vai jūras smiltīm, taču jāsāk ar nelielām distancēm – pirmajām reizēm pilnībā pietiks ar puskilometru.

Neierasto skatu – skrējēju bariņu ar basām pēdām Rīgas ielās - bieži vien ievēro arī garāmgājēji, un nereti  sportistiem gadās uzklausīt arī piedāvājumus iegādāties kādu apavu pāri.

Šogad ikvienam šī sporta veida entuziastam savu varēšanu būs iespējams pārbaudīt Baso pēdu ultramaratonā, kura distance vedīs gar jūras krastu posmā no Mazirbes līdz Rojai. Iespējams piedalīties trīs dažādās distancēs – pieredzējušākie dosies 53 kilometrus garā skrējienā, vidējā distance stiepsies 34 kilometru garumā, bet iesācēji dosies 11 kilometru distancē.Trāpītava, šautuve Trāpītava, šautuve Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties