29.08.2013. 10:56
Latvijas basketbola izlase šodien Helsinkos aizvadīs pēdējo pārbaudes spēli pirms drīzumā gaidāmā Eiropas čempionāta finālturnīra. Otro dienu pēc kārtas Ainara Bagatska vadītā izlase tiksies ar Somiju, taču šoreiz spēle notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Vakar Latvijas izlase "Hartwall" arēnā Helsinkos pēc pirmā puslaika atradās iedzinējas lomā (37:41), taču trešo ceturtdaļu uzvarēja ar 12 punktu pārsvaru (31:19) un, lai arī ne bez problēmām, nosargāja vadību līdz pat spēles beigām - 90:84. Latvijas komandā ar 16 punktiem rezultatīvākais bija Mareks Mejeris, savukārt pa 14 punktiem guva Rolands Freimanis un Kristaps Janičenoks. Mājiniekiem ar 13 punktiem izcēlās Džeralds Lī.

"Kad līdz spēles beigām palika mazāk par četrām minūtēm un mums bija 12 punktu pārsvars, sākām domāt, ka uzvaram pārāk viegli. Tika meklēti un atrasti piedzīvojumi – improvizācijas, nevis loģiskas un pārliecinātas darbības. Pēdējās trijās minūtēs pieļāvām sešas kļūdas un ļāvām somiem pie mūsu groza izcīnīt sešas atlēkušās bumbas. Bez šiem skaitļiem visa spēles statistika izskatītos citādi," pēc mača teica Bagatskis, piebilstot, ka spēles sākumā Latvija nebija gatava agresīvajai somu aizsardzībai. "Nav ļaunuma bez labuma – varbūt labi, ka pārbaudes spēlē piedzīvojām tādu galotni. Un arī saskārāmies ar neloģisku spiedienu no tiesnešiem. Labi, ka tomēr izturējām un uzvarējām."

Latvijas izlase vakar izcīnīja jau desmito uzvaru 11 savstarpējās spēlēs kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Somija vienīgo panākumu pagaidām ir izcīnījusi 2008.gadā Francijas pilsētā Strasbūrā, kad uzvarēja ar rezultātu 98:89. Latvija bija pārāka arī abās 2011.gada Eiropas čempionāta atlases cikla spēlēs - 87:67 Rīgā un 93:90 izbraukumā. Pēc tam sekojošajā finālturnīrā labāk gan veicās somiem. Kamēr Latvija ar pieciem zaudējumiem piecās spēlēs savā grupā palika pēdējā vietā, somi apspēlēja Bosniju un Hercegovinu (92:64) un Melnkalni (71:65), ar divām uzvarām ieņemot trešo vietu un apsteidzot ne tikai Bosniju un Melnkalni, bet arī horvātus. Otrajā posmā Somija pieveica Gruziju (87:73) un ar vienu uzvaru piecās spēlēs ierindojās piektajā vietā grupā.

Latvija gatavošanās posmā ir aizvadījusi astoņas pārbaudes spēles. Vispirms Latvija devās uz Slovēniju, kur Celjē piedalījās četru komandu turnīrā. Pirmajā mačā Latvija piekāpās mājiniekiem slovēņiem (67:71), pēc tam uzvarēja turkus (66:61), bet trešajā mačā zaudēja serbiem (54:67). Nākamajās divās spēlēs "Arēnā Rīga" pretī stājās Krievija, ar kuru uzvaras tika dalītas uz pusēm - 72:52 un 67:73. Pēc tam sekoja divi mači Dubrovnikā pret Horvātiju. Pirmajā spēlē Latvija zaudēja ar 15 punktiem (66:81), bet otrais mačs tika aizvadīts treniņspēles režīmā, katrā ceturtdaļā rezultātu skaitot no jauna. Pirmās divas ceturtdaļas Latvija uzvarēja (21:18, 24:21), trešajā tika fiksēts neizšķirts (15:15), bet pēdējā uzvarēja mājinieki (17:11). Saskaitot rezultātus kopā, izlases cīnījās neizšķirti 71:71.

Latvija pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīrā ceturtajā septembrī tiksies ar Bosniju un Hercegovinu, bet pēc tam paredzētas spēles pret Melnkalni, Lietuvu, Serbiju un Maķedoniju. Somi pirmajā kārtā cīnīsies pret Turciju, bet vēl ziemeļnieku grupā spēlēs arī Grieķija, Krievija, Itālija un Zviedrija. Latvijas izlase uz Somiju devās 13 spēlētāju sastāvā