01.12.2017. 18:09

Latvietes sākotnēji šokē favorītes Spēles sākums latvietēm padevās vairāk nekā veiksmīgs. Nospēlējot pirmajām divām maiņām, rezultāts nemainījās, bet brīdī, kad laukumā devās trešais virknējums, Latvijas valstsvienībai izdevās atklāt rezultātu. Lība Daija Mikova, pārgājusi nedaudz pāri laukuma centra līnijai, izšķīrās pa metienu no tālas distances, bet pretinieču vārtsardze atsita bumbiņu vārtu priekšā, kur veiklākā izrādījās Paula Egle – 1:0. Turpinājumā aktīvākas bija čehietes, Eliska Krupnova pamanījās trāpīt pa vārtu pārlikti, bet lielākā daļa pārējo metienu lidoja vārtiem secen. Mūsu meitenēm savu otro metienu pa vārtiem izdevās izpildīt vien septītajā minūtē, taču arī tas bija veiksmīgs. Pretuzbrukumā devās Egle, kura atspēlēja uz labo malu vienai no mūsu izlases debitantei Annai Ankudinovai, kuras ne to sarežģītāko metienu sāncenšu vārtsardze nespēja tvert, ielaižot bumbiņu vārtos starp kājām. Čehietes vēl lāga nebija atguvušās, kad Zeltīte Bankava ar lielisku piespēli izvirzīja Elīzu Elizabeti Bērziņu vienatnē pret sāncenšu vārtsardzi, kura ar vienu pieskārienu trieca bumbiņu vārtos, panākot jau 3:0.

Skaitliskais vairākums, kas dod negatīvu rezultātuJurija Fedulova trenētajai komandai trešdaļas vidū bija vēl viena lieliska iespēja šokēt pretinieces, jo sāncenses nopelnīja noraidījumu. Šīs divas vairākuma minūtes gan radīja nepatīkamu lūzumu spēlē, jo mūsu meitenēm ne vien neizdevās izmantot vienas spēlētājas pārsvaru laukumā, bet pat lāga neizdevās iegūt kontroli pār bumbiņu. Brīdi pēc vairākuma beigām pie mūsu vārtiem Denisa Ratajova izdarīja lielisku diagonālo piespēli Martinai Capkovai, kurai atlika vien trāpīt. Trāpīja un 3:1. Pēc neilga laika uzbrukuma iesākumā kļūdu piespēlē pieļāva Diāna Isjomina un sāncenšu ātro pretuzbrukumu ar vārtu guvumu noslēdza Nela Kapcova. Kad līdz pārtraukumam palika aptuveni divas minūtes, Krupnova otro reizi norībināja vārtu konstrukciju. Mūsu izlasei pašā perioda izskaņā bija lieliska iespēja atjaunot drošāku pārsvaru, taču notika pretējais. Vispirms Edīte Bankava no lieliskas pozīcijas trāpīja pa stabiņu, bet pretuzbrukumā Denisa Ratajova rezultātu līdzsvaroja. Līdz pārtraukumam palika vien 28 sekundes un šķita, ka būs jāsamierinās ar neizšķirtu pēc pirmā perioda, kaut gan sākums bija tik cerīgs. Taču ar to vēl nebija viss, jo septiņas sekundes pirms pārtraukuma vēlreiz tika "sarauta" Latvijas izlases aizsardzība un viena no viešņu īderēm Tereza Urbankova pirmo reizi mačā vadībā izvirzīja jau Čehijas izlasi – 3:4.

Čehietes pārņem iniciatīvu laukumāOtrajā trešdaļā Čehijas valstsvienība jutās gana komfortabli laukumā, latvietēm nedodot pārāk daudz uzbrukuma iespēju. Trešdaļas sestajā minūtē divu minūšu noraidījumu nopelnīja Latvijas izlases kapteine Gunita Kārkliņa, taču mūsu valstsvienībai izdevās mazākumu izturēt. Latvietēm daudz iespēju pie Janas Hristianovas vārtiem nebija, bet vienā no epizodēm no labas pozīcijas meta Laura Gaugere, kuras raidījums gan tika bloķēts. Vēl vienā no epizodēm laba iespēja bija abām māsām Bankavām. Daudz darba vārtos bija Laumai Višņevskai, taču arī viņa nebija glābēja, kad sāncenšu pirmās maiņas aizsardze Terēza Urbankova ar raidījumu no centra guva piektos vārtos. Tuvojoties trešdaļas beigām mūsējām bija lieliska iespēja tikt pie vārtu guvuma, kad neveiksmīgi uzbrukuma zonā stūra autu izspēlēja čehietes un Gaugere ar Edīti Bankavu pamanījās izskriet divatā pret sāncenšu vārtsardzi. Gaugere izšķīrās par piespēli pieredzējušākajai komandas biedrenei, kuras metienu sāncenses tomēr spēja traucēt. Diemžēl atkal neveiksmīgi tika nospēlēta pati trešdaļas izsaņa, kad 30 sekundes pirms perioda beigām izcili precīzs metiens vārtu tālajā augšējā stūrī padevās Nelai Jirakovai. Līdz ar to pēc diviem periodiem latvietes atradās iedzinējos ar 3:6.

Zaudējums par kuru nav jākaunasTrešajā trešdaļā Latvijas izlasē tika veiktas sastāva izmaiņas, pirmajā maiņā sākušo Moniku Džiguri nomainot Ievai Priedei. Trešdaļas pirmā daļa aizritēja visnotaļ līdzvērtīgā spēlē, ik pa laikam arī latvietēm apdraudot pretinieču vārtus. Vienlaikus jāapzinās, ka čehietes bija iekrājušas pietiekami solīdu pārsvaru, lai par katru cenu necenstos atkal un atkal sarūpēt problēmas Laumai Višņevskai, kura atsevišķās epizodēs spēja glābt mūsu komandu no vārtu zaudējumiem. Septītajā minūtē gan arī viņa bija bezspēcīga, kad no vārtu priekšas ar nūjas neērto pusi bumbiņu vārtos raidīja Urbakova. Pēc pusotras minūtes latvietes vēlreiz kļūdījās uzbrukuma iesākumā un ar ātru pāreju čehietes nogādāja bumbiņu vārtu priekšā, no kurienes Mihaela Mlejnkova pārsvaru palielināja jau līdz 8:3 un arī mūsu valstsvienības kapteinei Gunitai Kārkliņai neatlika nekas cits kā novicināt nūju gar vārtu stabiņu. Mača atlikušajā laikā čehietes spēlēja atraisīti, ik pa laikam ļaujot momentus veidot arī Latvijas izlasei. Rezultātu gan tas nemainīja un Latvijas izlasei nācās turnīru sākt ar 3:8 zaudējumu. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina trešo vārtu guvēju Annu Ankudinovu.

Rīt jau 10:30 Latvijas izlasei paredzēta grupu turnīra otrā spēle, kurā būs jātiekas ar Norvēģijas valstsvienību.

Latvija – Čehija 3:6 (3:4, 0:2, 0:0)Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Paula Egle 2 (1+1), Anna Ankudinova 1 (1+0), Elīza Elizabete Bērziņa 1 (1+0), Lība Daija Mikova 1 (0+1), Zeltīte Bankava 1 (0+1)