10.12.2013. 12:59
Šovakar pulksten 19:00 (pēc Latvijas laika) Latvijas sieviešu izlase Čehijas pilsētā Brno notiekošajā pasaules čempionātā florbolā aizvadīs savu šī turnīra pašu svarīgāko spēli – mūsu meiteņu astotdaļfināla mačs pret slovākietēm izšķirs, vai viņas saglabās savu vietu starp labākajām astoņām komandām.

Pasaules čempionāta jaunā izspēles sistēma pirmajās trijās spēlēs latvietes saveda kopā ar rangā un, kā izrādījās, meistarībā krietni pārākām izlasēm – Šveices, Norvēģijas un Čehijas. Pat ja Latvijas valstsvienībai paveiktos un kāda no šim pretiniecēm tiktu uzveikta, mūsu florbolistēm visdrīzāk tik un tā izslēgšanas spēles būtu jāsāk ar astotdaļfinālu. Tomēr par vietu pasaules labāko astotniekā noteikti ir vērts pacīnīties – kaut vai tāpēc, ka latvietes vēl nekad nav finišējušas zemāk par 7.vietu.

Starptautiskās Florbola federācijas rangā mūsu šīvakara pretinieces ieņem necilo 15.vietu, tomēr šim faktam ir ļoti mānīga nozīme. Pēdējo gadu laikā florbols Slovākijā attīstās milzu soļiem. Šis ir tikai ceturtais pasaules čempionāts, kurā piedalās slovāku sieviešu izlase. Līdz šim slovākietes 19., 18. un 12.vietā. Latvietes ar Slovākijas izlasi tikušās tikai vienu reizi – tas notika šī gada sākumā Valmierā, kur pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē mūsu valstsvienība uzvarēja ar 4:2. Vārtus Latvijas izlases labā guva Diāna Isjomina, Aija Kuncīte, Edīte Bankava un Luīze Biļinska.

Šajā pasaules čempionātā Slovākija spēlēja vienā grupā ar otrā ešelona komandām, izcīnot trīs pārliecinošas uzvaras: ar 13:0 pār Dienvidkoreju, ar 11:1 pār Ungāriju un ar 7:2 pār Austrāliju. Skaidrs, ka slovākiešu nometnē garastāvoklis ir krietni labāks, arī spēku viņas nav tērējušas tik daudz, kā mūsu meitenes, kam noteikti būs kāda nozīme spēles gaitā.

Latvijas sieviešu izlases kapteine Gunita Kārkliņa, runājot par noskaņojumu savā komandā, arī uzsvēra, ka spēle pret slovākietēm mūsu florbolistēm būs pati svarīgākā šajā pasaules čempionātā. Līdz šim mūsu izlasei Čehijā nav klājies pārāk labi, tieši tāpēc meitenes grib parādīt raksturu un pierādīt, ka arī viņas prot spēlēt florbolu. Kad Latvijas izlase ar slovākietēm tikās Valmierā, mūsu meitenes laukumā devās ar pārliecību, ka ir spēcīgākas, bet pretinieces spēja viņas pārsteigt. Kārkliņa atceras, ka tā latvietēm bija pati smagākā spēle kvalifikācijas turnīrā. Toreiz mūsu meitenēm izdevās uzvarēt, jāizdodas arī šodien. Protams, par iepriekšējiem zaudējumiem bija daudz pārdzīvojumu, arī asaru. Tagad tas viss ir aiz muguras, jāsaņemas, jāuzmundrina vienai otru un jādomā tikai par vakarā gaidāmo cīņu.

2013.gada pasaules čempionātam ir pilnīgi jauna izspēles sistēma. 16 komandas, ņemot vērā rangu, sadalītas divos "ešelonos". Pirmajā no tām ir astoņas spēcīgākās komandas, kas spēlēs divās apakšgrupās – A (Polija, Somija, Zviedrija un Krievija) un B (Šveice, Norvēģija, Čehija un Latvija). Divās grupās sadalītas arī pārējās astoņas izlases – C (Ungārija, Austrālija, Slovākija un Dienvidkoreja) un D (Dānija, Japāna, Kanāda un Vācija). A un B apakšgrupu divas labākās komandas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām izlasēm būs jāaizvada astotdaļfināla spēle ar C un D grupu pirmo divu vietu ieguvējām.

Datums Laiks Komandas Rez.
7.12 21:00 Šveice-Latvija 6:1
8.12 21:00 Norvēģija-Latvija 7:0
9.12 21:00 Latvija-Čehija 1:12
Nr.p.k. Vārds un Uzvārds P. Klubs
1. Elīza Elizabete Bērziņa U FK Ķekava
2. Gundega Vancāne U FK Ķekava
3. Inga Ametere U Ķekavas Bulldogs
4. Monta Čēma V RSU
5. Aija Kuncīte U RSU
6. Santa Torstere U RSU
7. Paula Egle U Rubene
8. Linda Līce A Rubene
9. Edīte Bankava U Rubene
10. Evita Rudzīte U Rubene
11. Madara Rudzīte U Rubene
12. Madara Adamane U Rubene
13. Baiba Juruša A Rubene
14. Ilga Jēkabsone V Rubene
15. Lauma Višņevska V Sala Silverstaden
16. Līga Garklāva U Sveiva IBK
17. Gunita Kārkliņa A Sveiva IBK
18. Diāna Isjomina U FB Riders DBR
19. Evelīna Garbare A UHC Dietlikon
20. Luīze Biļinska U UHC Dietlikon

Galvenais treneris: Jānis FreivaldsTreneris: Jānis DainisFiziskās sagatavotības trenere: Inga DzeneĀrste: Lilita LazdiņaFizioterapeite: Baiba RajeckaEkipējuma menedžeris: Oļegs GroševsIzlases menedžere: Maija Zēmele

Novērtējot līdz šim veiksmīgo sadarbību ar Latvijas Florbola savienību (LFS), AVEX sadarbībā ar SONY pārstāvniecību Latvijā šogad nodrošinās īpašas un vērtīgas balvas Latvijas izlases labākajām spēlētājām pasaules čempionātā florbolā.Balvas no SONY augstākās kvalitātes tehnikas klāsta saņems katras Latvijas izlases spēles labākā spēlētāja. SONY piedāvās papildu izaicinājumu arī Latvijas izlases labākajām snaiperēm – spēlētāja, kura kādā no pasaules čempionāta spēlēm spēs tikt pie "hat-trick" (trīs vai vairāk vārti vienā mačā), savā īpašumā iegūs SONY LED televizoru. Uz šo balvu varēs pretendēt gan apakšgrupas spēlēs, gan izslēgšanas spēlēs. AVEX, SONY un LFS pārstāvji ir pārliecināti, ka šis stimuls dos papildu iedvesmu un motivāciju veiksmīgam izlases sniegumam šī gada nozīmīgākajā florbola turnīrā. To, kāda balva paredzēta katras dienas spēlē, būs iespējams uzzināts LFS tvitera kontā dažas stundas pirms mača sākuma.

AVEX (Tavs Audio-Video Experts)

Izmantotie resursi:WFC 2013 - Mistrovství světa ve florbale žen 2013Latvijas Florbola savienība » LV »...R & D akustika, SIA Kurzemes prospekts 3, Rīga, LV-1067
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties