10.12.2013. 08:44
Latviešu rallija komanda ASRT, gatavojoties jaunajai sacīkšu sezonai, savā īpašumā iegādājusies jaunu "Citroen DS3 R3T" automobili, kas Latvijas trasēs līdz šim nav redzēts.

Aināra Igaveņa vadītā ASRT komanda bija devusies uz "Citroen" rūpnīcu, kur mašīna tika nopirkta un šobrīd sacīkšu auto jau atrodas Latvijā. 2014. gada rallija sezonā ar to startēs krievu pilots Petrs Turkins, kurš piedalīsies Krievijas čempionātā, kā arī būs redzams vairākās sacensībās Baltijas valstīs. Iepriekšējās sezonās Turkins startēja ar "Honda Civic Type-R R3" un šogad Krievijas čempionātā savā klasē guva ceturto vietu.

"Mašīna tika nopirkta gan pašu attīstībai, gan turpmākā ceļa saprašanai," portāls "go4speed.lv" citē Igaveņu. "Šis auto - tas ir ceļš uz WRC. Principā tā ir maza WRC mašīna, kurai ir priekšējo riteņu piedziņa un vairāk par 200 zirgspēkiem. Kā franči paši mums teica, tad šis auto ir mazais WRC. Kopā pagājušajā gadā "Citroen" pārdeva 130 šādas "DS3 R3T" automašīnas."

Kā liecina portālā "rallycarsforsale.net" pieejamā informācija, šādas vienu vai pāris sezonas lietotas automašīnas cena sastāda aptuveni 50 000 līdz 80 000 EUR. ASRT komanda atzīst, ka jauns šāds auto maksā aptuveni tik pat, cik labs R4 klases "Mitsubishi Lancer EVO X".

ASRT komanda jau tuvākajā laikā ieplānojusi iegādāties arī "Citroen DS3 R5" automašīnu, kas homologāciju saņems tikai 1. martā. Latvieši cer, ka komanda to "varēs aptaustīt" jau maijā. R5 klase ir S2000 sekotāja un otrā spēcīgākā kategorija aiz WRC.

Šobrīd vēl nav zināmi visi piloti, kas pārstāvēs ASRT komandu 2014. gada rallija sezonā un nav arī skaidrības par to, vai komandā turpinās startēt ātrāis krievu pilots Staņislavs Travņikovs.

"Lai arī cik skumīgi tas nebūtu, bet viņš nevienam neinteresē," runājot par to, vai ar sportistu ir sazinājušās arī citas rallija komandas, stāsta Igaveņš. "Lukjaņuks interesē man. Viņš var nest tālāk produktu, mācīt cilvēkus, testēt mašīnas. Ja viņš būtu jaunāks, tad varbūt par viņu interesētos kādas lielās komandas, taču viņa vecums to neļauj darīt. Ja tā būtu, tad tas pats Jari Ketomā, kurš ir zināms visiem, jau sen brauktu kādā stiprā komandā. Lukjaņuka tirgus ir Krievija, jo jau šobrīd viņš daudz trenē citus braucējus. Tādā ziņā viņš jau ir guvis lielu panākumu, ka pats var šādi strādāt un mācīt citus."

Izmantotie resursi:Sākums - Go4speedCAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties