01.10.2017. 20:06

„Lada” aktīvi uzsāka spēli Magņitogorskā. Jau otrajā minūtē labu iespēju neizmantoja Deniss Zernovs, nedaudz vēlāk „Metallurg” vārtus apdraudēja Čārlzs Genovejs un Aleksejs Mastrjukovs, taču atklāt rezultātu neizdevās. Spēles piektajā minūtē „Lada” pamanījās nopelnīt divus noraidījumus reizē, sekoja smagas divas minūtes trijatā, taču Ābola padotie izturēja. Taču trešdaļas vidū „Metallurg” uzbrukumu vētra noslēdzās ar Sergeja Mozjakina vārtu guvumu – uzbrucējs saņēma piespēli zonas vidū un no neērtas puses precīzi meta stūrī, panākot 1:0. Līdz pirmajam pārtraukumam vārti netika gūti, lai gan iespēju netrūka abām komandām.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē turpinājās visai atklāts hokejs, kurā „Lada” neatpalika no spēcīga pretinieka. Īpaši tuvu vārtu guvumam Toljati vienība bija skaitliskā vairākuma laikā, kad tikai pārliktnis glāba „Magņitkas” vārtus pēc Georgija Belousova metiena. Spēles ritmu Arta Ābola vadītajai komandai salauza divi noraidījumi pēc kārtas, kuru laikā nācās atvairīt aktīvus pretinieku uzbrukumus, tomēr vārtus izdevās nosargāt. Trešdaļas turpinājumā viesiem vēl nācās spēlēt mazākumā un reāli paviesoties sāncenšu zonā izdevās vien īsi pirms pārtraukuma, taču otrajā trešdaļā vārti guvumi izpalika.

Trešajā periodā turpinājās abpusējiem uzbrukumiem bagāta cīņa, turklāt „Lada” biežāk aktīvi darbojās pretinieku zonā. Taču izlīdzināt rezultātu Toljati klubam neizdevās. Kulminācija iestājās piecas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām, kad Mets Elisons piespēlēja Oskaram Osalam, kurš ar metienu no asa leņķa otro reizi pārspēja Lazušinu, panākot 2:0. Viesu centieni izglābties rezultātu nenesa un tika piedzīvots zaudējums.

„Lada” pēc uzvaras pār „Sochi”, kas pārtrauca kluba ieilgušo zaudējumu sēriju, cieta otro neveiksmi pēc kārtas, šoreiz pie punktiem netiekot.

Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas „Torpedo” viesojās Maskavā pie CSKA. Spēles sākums Pētera Skudras padotajiem izvērtās katastrofāls, jo jau pirmajā maiņā spēles 25.sekundē Kirils Kaprizovs atklāja rezultātu, bet kad bija pirmajā trešdaļā bija aizvadītas precīzi piecas minūtes, Konstantīns Okulovs laukuma saimnieku pārsvaru dubultoja, panākot 2:0. Pirmās trešdaļas izskaņā noraidījumu 5+20 par uzbrukumu galvas un kakla rajonā saņēma CSKA spēlētājs Ņikita Ņesterovs un „Torpedo” uz piecām minūtēm palika skaitliskajā vairākumā.

Vēl bēdīgāka CSKA situācija kļuvusi otrās trešdaļas ievadā, kad par ripas izmešanu tika sodīts Maksims Šalunovs un „Torpedo” uz vairāk nekā divām minūtēm palika piecatā pret trijiem sāncenšiem. Viesi aktīvi šturmēja laukuma saimnieku vārtus, laižot garām vienu iespēju pēc otrās, vairākas reizes pretinieku vārtus apdraudēja arī Daugaviņš, bet fantastiski un nepārspējams CSKA vārtos bija Iļja Sorokins. Ko neizdarīja „Torpedo”, to paveica CSKA hokejisti. Spēles 27. minūtē armijnieki organizēja uzbrukumu „3 pret 2” un partneru iesākto kombināciju ar skaistu vārtu guvumu noslēdza Andrejs Kuzmenko, panākot 3:0. Līdz otrajam pārtraukumam viesi vēl vairākas reizes varēja gūt vārtus, taču Sorokins palika nepārspēts.

Trešajā trešdaļā reālo izdevību lauzt cīņas gaitu Pētera Skudras trenētājai „Torpedo” komandai nebija. Pretinieki apmainījušies noraidījumiem, kuri netika izmantoti, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām CSKA sarūpēja šedevru, gūstot ceturtos vārtus. Kirils Kaprizovs veica lielisku gājienu no vidējās zonas, apspēlējot vairākus „Torpedo” hokejistus, viņu vidū arī Daugaviņu, piespēlēja uz pretējo malu Aleksandram Popovam, kurš savukārt atstāja to Šalunovam, kurš trieca to Staņislava Gaļimova sargātajos vārtos, panākot graujošu 4:0.

Kaspars Daugaviņš spēlēja „Torpedo” pirmajā maiņā, laukumā pavadīja 18 minūtes un 21 sekundi (ceturtais ilgākais laiks komandā), divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes, izdarīja divus spēka paņēmienus un uzvarēja sešos iemetienos no 13.

Helsinku „Jokerit” izcīnīja devīto uzvaru pēc kārtas, savā laukumā ar 3:1 pieveicot Čerepovecas „Severstal” un pārtraucot Čerepovecas kluba četru panākumu sēriju. Uzvarētāju rindās 1+1 septembra labākā līgas debitanta Eli Tolvanena kontā, kuram 13 aizvadītajos mačos jau 16 rezultatīvas piespēles.

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...