14.12.2013. 17:49
Dienvidāfrikas pilsētā Durbanā notiekošā FIVB Pasaules kausa sezonas noslēguma posmā finālā savā starpā tikās divi Latvijas dueti, kas ir vēl nebijis notikums Pasaules kausa tūrē. Latvijas pāru duelī Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš apspēlēja Mārtiņu Pļaviņu un Aleksandru Soloveju ar rezultātu 2:1 (15:21, 21:17, 15:10) , kļūstot par Durbanas "Open" uzvarētājiem.

Durbanas "Open" turnīru abi Latvijas pāri sāka ar savstarpējo spēli, kurā ar 2:0 (21:15, 21:16) pārāki bija Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš. Ja uz doto brīdi labākie pludmales volejbolisti līdz pat finālam nebija piedzīvojuši zaudējumu, tad Mārtiņam Pļaviņam un Aleksandram Solovejam vienīgais tāds bija pret saviem tautiešiem. Nevar nepieminēt smago spēļu grafiku noslēdzošajā turnīra dienā, Latvijas pāriem bez finālspēles aizvadot vēl trīs spēles. Pusfinālā Pļaviņš ar Soloveju ar 2:0 (21:18, 21:14) pieveica čehus Kubalu un Dumeku, bet Samoilovs un Šmēdiņš daudz sīvākā cīņā ar 2:0 (28:26, 21:14) sakāva sīvākos konkurentus šosezon, Pedro un Bruno no Brazīlijas. Līdz ar to Durbana ieies pludmales volejbola vēsturē, kā pirmā un cerams ne pēdējā vieta, kur Pasaules kausa posma finālā tiekas divi Latvijas dueti - ar 14. numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš/Aleksandrs Solovejs un ar trešo numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Maču sekmīgi iesāka Aleksandrs Solovejs, ar kura palīdzību pāris izvirzījās vadībā ar 3:1. Samoilovam un Šmēdiņam pirmajās izspēlēs pagalam nesekmējās, bet gūt vieglus punktus ļāva pretinieku neprecizitāte servēs. Cenšoties izmantot Soloveja lēnīgumu, Samoilovu ar Šmēdiņu spēlēja uz otro piespēli, kamēr bloķētājs nav labi ieņēmis savu vietu. Tas ļāva samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, bet tas arī viss. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 12:9 Pļaviņa un Soloveja labā. Arī pēc pārtraukuma labāk laukumā darbojās šajā spēlē ne favorītu lomā esošie Pļaviņš un Solovejs, strauji tuvojoties uzvarai pirmajā setā un šo mērķi arī sasniedzot ar rezultātu 21:15.

Arī otrā seta sākumā Pļaviņš ar Soloveju spēja uzreiz iegūt divu punktu pārsvaru. Pie rezultāta 3:1 Samoilovam ar Šmēdiņu izdevās veikt savu pirmo nopietno izrāvienu šajā mačā, izvirzoties vadībā ar 5:3. Nepagāja ilgs laiks, kad Solovejs spēja panākt izlīdzinājumu - 7:7. Pļaviņa veiksmīgā darbība aizsardzībā ļāva turpināt izrāvienu, rezultātam kļūstot 9:7. Tehniskajā pārtraukumā Latvijas pāri rezultātā atradās līdzās, otrā seta liktenim izšķiroties seta otrajā pusē (11:10). Pēc pārtraukuma krietni sekmīgāk laukumā darbojās Samoilovs un Šmēdiņš, kuri prata izvirzīties pārliecinošā vadībā ar rezultātu 17:13. Pļaviņš un Solovejs nespēja šādu deficītu atspēlēt, samierinoties ar zaudējumu - 17:21.

Līdz ar to latviešu dueļa un visa turnīra uzvarētājs tika noskaidrots trešajā setā. Kādu laiku cīņa ritēja punkts punktā, pirmajiem vairāk kā viena punkta pārsvaru iegūstot Samoilovam un Šmēdiņam, izvirzoties vadībā ar 8:5. Pēc pārtraukuma rezultāta starpība pieauga arī līdz pieciem punktiem (11:6), kas izšķīra šī mača likteni. Pļaviņš un Solovejs cīnījās līdz galam, bet uzvara šīs sezonas noslēdzošajā posmā tomēr tika Samoilovam un Šmēdiņam - 2:1 (15:21, 21:17, 15:10)

Izmantotie resursi:FIVB Fédération Internationale de Volleyball...