10.07.2016. 22:39
Beļģa Bena Adriansena pilotētā un latvieša Laura Daidera kantētā ekipāža svētdien Beļģijā izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta sestajā posmā blakusvāģu motokrosā, tikmēr cits latviešu kantētājs Elvijs Mucenieks pēc smagas avārijas nokļuva slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

Adriansens un Daiders trešie finišēja abos braucienos, atpaliekot vienīgi no Etjēna Baksa un Jana Hendriksa pilotētajām ekipāžām.

Desmito vietu posmā ieņēma krieva Igora Rodionova un latvieša Artūra Lintera ekipāža, kas braucienos izcīnīja attiecīgi 12. un 11.pozīciju.

Savukārt beļģis Kristofs Santermanss ar latviešu kantētāju Elviju Mucenieku, kā arī vēl viens beļģis Mārvins Vanlušens, kuram kantē latvietis Haralds Kurpnieks jau pirmā brauciena startā iekļuva smagā avārijā un otrajā braucienā uz starta neizgāja.

Vissmagāk avārijā cieta Mucenieks, kurš nokļuva slimnīcā ar vienu lauztu ribu, četrām plēstām, muguras traumu un daudziem citiem sasitumiem. Turpmākās pāris dienas viņam slimnīcā būs jāpavada intensīvās terapijas nodaļā, kā arī četras nedēļas sportists nedrīkstēs staigāt. Savukārt Vanlušens avārijā lauzis plaukstas locītavu un viņam tiks veikta operācija.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderpozīciju ar 237 punktiem atguvuši Adriansens un Daiders, kuri par 17 punktiem apsteidz Hendriksu.

Vanlušens un Kurpnieks ar 181 punktu atkāpušies uz piekto pozīciju, Santermanss un Mucenieks ar 120 punktiem atrodami desmitajā pozīcijā, bet Rodionovs un Linters savākuši 68 punktus, kas ļauj atrasties 15.vietā.

Lauris Daiders vien neilgi pirms sezonas sākuma Adriansena ekipāžā aizstāja trīskārtējo pasaules čempionu Kasparu Stupeli, kurš guva smagu ceļgala traumu. Stupelis 20.martā treniņā ar solo motociklu piedzīvoja kritienu, kurā sarāva ceļgala krusteniskās saites un traumēja menisku. Stupelim tika veikta sekmīga operācija, pēc kuras nāksies atlabt piecus līdz sešus mēnešus. Stupelis palīdzēja Adriansenam atrast savu aizvietotāju, un izvēle krita par labu Laurim Daideram, kuram šī ir atgriešanās pasaules čempionāta apritē.

Adriansens un Daiders uzvarēja sezonas pirmajā posmā, pēc tam tik labi viņiem neveicās, otrajā posmā ieņemot septīto, bet trešajā etapā sesto vietu, kamēr ceturtajā posmā viņi kāpa uz otra augstākā goda pjedestāla pakāpiena.

2013.gada vasarā Daideram dopinga analīzēs tika konstatēta aizliegtā viela klenbuterols, tāpēc sportists, kurš līdz tam brauca kopā ar savu brāli Jāni Daideru, sacensībās vairs nestartēja.

Brāļi Daideri, vairākus gadus startējot pasaules čempionātā, labāko sasniegumu guva 2011.gadā, kad kļuva par pasaules vicečempioniem.

Jau ziņots, ka pērn Stupelis kļuva par trīskārtēju pasaules čempionu, braucot duetā ar Nīderlandes pilotu Etjēnu Baksu, taču pērnā gada novembrī tika paziņots, ka šo sezonu viņš aizvadīs kopā ar beļģi Adriansenu.

Pirms tam Stupelis duetā ar Baksu trīs gadus pēc kārtas bija kļuvis par pasaules vicečempionu, bet pērn viņi beidzot ieguva čempiona titulu.

Iepriekš Stupelis par pasaules čempionu tika kronēts 2003. un 2004.gadā, kad viņš brauca kopā ar Danielu Vilemsenu. Stupelis piecas reizes bijis arī pasaules vicečempiona godā, divas reizes ar Kristeru Serģi un trīs reizes ar Baksu.

Šosezon pasaules čempionātā motokrosā ar blakusvāģiem ir iekļauti 11 posmi, no kuriem astotais 31.jūlijā risināsies Stelpē, Latvijā.