13.11.2014. 22:28

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Kā atklājis komandas galvenais treneris Aivars Kūsmā, marihuānas lietošanā spēlētājs atzinies pats. Raplas komandā Zeidaks spēlēja pēdējo pusotru mēnesi, kura laikā kļuva par vienu no komandas līderiem.

«Pagājušo sestdien pēc spēles Kristers nodeva dopinga analīzes, un manu uzmanību pievērsa viņa reakcija. Tas radīja jautājumus, un ar spēlētāju man bija nopietna saruna, kuras laikā viņš atzinās marihuānas lietošanā. Bez tam man bija aizdomas, ka viņš, iespējams, lieto kādas aizliegtas vielas.»

«Šķiet, ka jaunais spēlētājs apzinās lietas nopietnību un ir gatavs uzņemties atbildību, kādēļ esam nolēmuši kopīgi paziņot par to,» sacīja Kūsmā.

Kamēr notiek lietas izmeklēšana, klubs nolēmis apturēt līgumu ar Zeidaku. Par notikušo ir informēta Igaunijas Basketbola savienība. Par iespējamo līguma laušanu tiks lemts pēc dopinga testa analīžu saņemšanas - apmēram pēc trim nedēļām.

«Šis ir visnepatīkamākais brīdis manā dzīvē. Ar savu nepārdomāto uzvedību esmu iegāzis Raplas komandu un trenera autoritāti. Man ir liels kauns, tādēļ atvainojos visiem spēlētājiem, trenerim, kluba vadībai, sponsoriem un, protams, mūsu līdzjutējiem, kuri mani vienmēr uzņēmuši ļoti silti un nav pelnījuši ciest no manas muļķīgās kļūdas,» vēsta Zeidaks savā paziņojumā.

Latvijā agrāk ir bijuši pieķerti basketbolisti narkotisko vielu lietošanā.

Par kokaīna lietošanu 2007. gadā 14 mēnešu diskvalifikāciju saņēma Kaspars Kambala, kurš tajā laikā spēlēja Turcijā un kuram vēlāk FIBA Apelācijas tribunāls diskvalifikāciju pagarināja līdz 24 mēnešiem.

2007. gadā dopinga kontrolē diviem Latvijas basketbolistiem testi uzrādīja pozitīvus hašiša vai marihuānas tipa preparātu testus.

Pagājušajā nedēļā tika saņemta ziņa par pozitīvām latviešu biatlonista Edgara Piksona dopinga analīzēm, kuras uzrādīja aizliegto vielu, taču tā bija no citas - anabolisko steroīdu grupas.

2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs pozitīvi dopinga testi tika atklāti Latvijas izlases hokejistiem Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam.Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties