14.11.2014. 09:46
Latviešu basketbolists Kristers Zeidaks, kurš pārstāv Igaunijas klubu Raplas TYCO, atzinies aizliegtās vielas marihuānas lietošanā, informē šīs valsts mediji.Klubs pašlaik uz laiku apturējis ar viņu noslēgtā līguma darbību, gaidot...

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Klubs pašlaik uz laiku apturējis ar viņu noslēgtā līguma darbību, gaidot oficiālu apstiprinājumu par aizliegto vielu lietošanu.

Pagājušās nedēļas nogalē sportistam tika veiktas dopinga pārbaudes, bet komandas galvenais treneris Aivars Kūsmā viņa uzvedībā pamanījis ko jocīgu. Viņš aicinājis Zeidaku uz sarunu, kurā latvietis atzinies marihuānas lietošanā.

"Viņš šajā komandā ir tikai pusotru mēnesi, tomēr jau paspējis kļūt par vienu no tās līderiem. Visi - es pats, komanda, pārējie treneri un citi kluba cilvēki – ir šokā," Kūsmā teikto citē portāls Delfi.ee. "Šī ir ļoti nopietna situācija, pret kuru jāattiecas ar vislielāko nopietnību. Viņš notikušo nožēlo un ir gatavs uzņemties atbildību."

Par notikušo tikusi informēta Igaunijas Basketbola savienība. Pašlaik oficiālu pierādījumu aizliegto vielu lietošanai nav, tomēr pārbaužu rezultāti tiek gaidīti pāris dienu laikā. Ja tajās aizliegto vielu lietošana apstiprināsies, klubs sola nekavējoties lauzt līgumu ar Zeidaku.

"Šis ir manas dzīves apkaunojošākais mirklis. Mana neapdomīgā rīcība ir kaitējusi visai komandai un trenerim. Man no visas sirds ir kauns," paudis 24 gadus vecais Zeidaks. "Es atvainojos saviem komandas biedriem, trenerim, kluba vadībai, atbalstītājiem un faniem, kuri mani bija silti uzņēmuši un nebija pelnījuši šādu manu kļūdu."

Zeidaks igauņu klubam ir izīrēts no Latvijas čempionvienības Ventspils. Viņš oktobrī tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju gan Igaunijas čempionātā, gan Baltijas Basketbola līgā (BBL).

Kā ziņots, iepriekš šogad Latvijas sportā fiksēti trīs oficiāli dopinga lietošanas gadījumi, bet vienu - pašlaik publiski neatklātu - vēl izskata Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļa un attiecīgā federācija. Noprotams gan, ka šis dopinga lietošanas gadījums ir vietēja mēroga un nav saistāms ar dalību starptautiskās sacensībās.

Šogad Soču olimpisko spēļu laikā pozitīvas analīzes bija hokejistiem Vitālijam Pavlovam un Ralfam Freibergam, bet pagājušajā nedēļā publiskota tika biatlonista Edgara Piksona pieķeršana aizliegto vielu lietošanā. Pavlovs un Freibergs savas karjeras turpina Ziemeļamerikā, kur Eiropā piemērotās diskvalifikācijas nav spēkā, bet Piksons, kuram draud divu gadu liegums piedalīties sacensībās, paziņojis par karjeras beigām.

Pēc Latvijas Antidopinga nodaļas datiem, pērn dopinga lietošanā pozitīvas analīzes bijušas četriem Latvijas sportistiem - diskvalifikācijas saņēmuši spēka trīscīņas sportisti Gints Šķenders, Viesturs Eidemanis un Artis Šteins, kā arī brīvās cīņas pārstāve Kristīne Odriņa-Urbova.

Citā pērnā gada dopinga lietošanas lietā joprojām ir iesaistīts motokrosa sportists Lauris Daiders, kura lietu piektdien izskatīs Sporta arbitrāžas tiesa (CAS).Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties