05.09.2014. 22:03
Otro zaudējumu divās jaunās sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlēs piektdien cieta Latvijas speciālista Harija Vītoliņa vadītā Maskavas «Dinamo» komanda, kurā spēlē latviešu uzbrucēji Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums.

«Dinamo» savā laukumā ar rezultātu 1:4 (1:2, 0:1, 0:1) piekāpās citam Krievijas galvaspilsētas klubam Maskavas CSKA.

Tiesa, pirmie mača gaitā vadībā izvirzījās «Dinamo», kuru labā septītajā minūtē izcēlās skandalozais Nikolajs Žerdevs. Tiesa, dueļa turpinājumā CSKA guva četrus bezatbildes vārtus, nodrošinot pārliecinošu uzvaru.

Ar diviem vārtiem uzvarētāju labā šajā duelī izcēlās Francijas izlases uzbrucējs Stefāns da Kosta, kamēr trīs rezultatīvas piespēles partneriem veica Aleksandrs Radulovs.

Karsums un Daugaviņš šo dueli aizvadīja «Dinamo» komandas otrajā uzbrucēju virknējumā.

Karsums laukumā pavadīja 14 minūtes un 44 sekundes, veicot trīs nesekmīgus metienus pa CSKA vārtiem, kā arī trešajā periodā izpelnījās divu minūšu noraidījumu. Tāpat latvieša rēķinā divi bloķēti metieni, viens spēka paņēmiens un viens uzvarēts iemetiens no trim.

Savukārt Daugaviņš laukumā pavadīja identisku laiku, izdarot divus neveiksmīgus metienus un izpildot divus spēka paņēmienus.

Kā zināms, Maskavas «Dinamo» treneru kolektīvā strādā arī Viktors Ignatjevs.

Jau vēstīts, ka sezonas pirmajā mačā Maskavas «Dinamo» ar 1:6 izbraukumā kapitulēja pašreizējai Gagarina kausa čempionei Magņitogorskas «Metallurg».

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas «Lev» no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekošu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas «Spartak», bet Ukrainas klubs Doņeckas «Donbass» dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība «Soči» un Toljati «Lada», kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, - un Helsinku vienība «Jokerit» no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.

Iepriekšējo sešu sezonu laikā Gagarina kausu pa divām reizēm izcīnīja Kazaņas «Ak Bars» un Maskavas «Dinamo», bet pa vienai - Ufas «Salavat Julajev» un Magņitogorskas «Metallurg».

Reklāma: Atrodi sev atbilstošo vakanci starp 8 000 darba piedāvājumiem nozaru speciālistiem!