08.02.2014. 00:01

Viņš pastāstīja, ka Sočos ieradās kopā ar Latvijas delegāciju ceturtdienas vakarā. Lidojums noritējis ļoti jaukā atmosfērā un savstarpējās sarunās. Cilvēki bijuši draudzīgi un labā noskaņojumā.

Uz Sočiem kopā lidojuši ne tikai Latvijas sportisti, bet arī Valsts prezidents Andris Bērziņš un organizatori.

Iespējams, šis lidojums bija viens no labākajiem manā mūžā.

«Tas bija foršs un interesants notikums.»

Jūtas kā paradīzē

Lai gan iepriekš no dažādām internetā izplatītām publikācijām bija radies visai negatīvs priekšstats par Sočiem un olimpiādi, pirmais Latvijas komandas priekšstats, ierodoties Melnās jūras piekrastē, bijis ļoti labs.

Arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) goda prezidents Vilnis Baltiņš sarunā ar portālu TVNET sacīja, ka jūtas kā nonācis paradīzē.

Baltiņš, kurš olimpiskajās spēlēs piedalās jau 14. reizi, izteica vērtējumu, ka nekad iepriekš neesot justa labāka notikumu organizācija.

LASI TVNET: Latvieši Sočos jūtas kā nonākuši paradīzē

Mednis atzina, ka Latvijas delegācijas dalībnieki bijuši pārsteigti, cik labi viss ir organizēts. Bijis patīkams pārsteigums par apkārtnes sakoptību un ielu dekoriem, kuri liecinājuši par pilsētā notiekošo olimpiādi.

Pēc pirmās dienas varot teikt, ka dalībnieku nogādāšana naktsmītnēs bijusi ļoti ātra un perfekta.

Lai gan pirms tam internetā lasītas dažādas sliktas atsauksmes par Soču dzīvesvietām, Latvijas delegācijas organizatoru komandas, kurā ietilpst arī Mednis, mājā pagaidām viss ir normāli.

Biju rēķinājies ar sliktāko.

Divstāvu māja pārsteigusi ar normālu iekārtojumu - tajā ir gan karstais ūdens, gan normālas tualetes.

«Var teikt, ka mums nepaveicās - viss ir labi,» Mednis ironizēja, norādot, ka sportistiem sadzīves apstākļi esot vēl labāki.

Kas darīts pirmajā dienā?

Piektdienas rītu mājā dzīvojošie sākuši ar sportošanu, pēc kuras gan radušās problēmas ar karsto ūdeni dušās. Bet tas esot saprotami, jo droši vien daudzi vēlējās nomazgāties vienā laikā. «Uz pārējā fona tā nebija nekāda problēma.»

Piektdienas pēcpusdienā sagaidīta Latvijas riteņbraucēju komanda, bet vakarā - atklāšanas ceremonija, kas ir liels piedzīvojums.

2014.gada olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija sākās tieši pulksten 20.14.

pēc vietējā laikā. Pēc Latvijas laika tas ir pulksten 18.14.

Nākamās dienas Mednis iecerējis pavadīt, palīdzot organizatoriem «Latvijas mājā», tostarp darboties kā dīdžejs. «Strādāšu katru dienu, ieskaitot brīvdienas.»

«Latvijas mājas» atklāšana

«Latvijas māja» būs atvērta jau no sestdienas, bet svētdien paredzēts svinīgais atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies lūgtie viesi, tostarp Valsts prezidents.

Visas olimpiādes laikā «Latvijas mājā» notiks dažādi interesanti pasākumi, piemēram, Latvijas tradicionālās virtuves prezentācijas un latviešu filmu skatīšanās.

«Latvijas mājā», kas atradīsies viesnīcas «Radisson Lazurnaya» Kongresu hallē, viesosies Latvijas mūziķi Linda Leen, Intars Busulis, Marija Naumova, Raimonds Ozols, Aija Andrejeva, Laima Vaikule, grupa «Instrumenti» u.c. Katru vakaru mājas viesus uzrunās bijušais rīdzinieks, šobrīd populārais Krievijas radio un televīzijas raidījumu vadītājs Alekss Dubass.

Izbaudīs Soču piedāvātās iespējas

Mednis pagaidām nezināja, vai klātienē vēros kādus Latvijas sportistu sniegumus. Visdrīzāk nē, jo viņam neesot «nekādas supercaurlaides», kas ļautu nokļūt uz pasākumiem. Iespējams, dīdžejs apmeklēs vietējo zoodārzu un slidotavu.

Sarunas noslēgumā Mednis atcerējās kādu interesantu niansi -

viņš vizināts ar auto, kurā kādreiz braucis Eltons Džons un citas slavenības.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7.februāra līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāvēs 58 sportisti.    Strenču novada vidusskola Rīgas iela 13, Strenču novads
    Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
    FTA
    Reģistrēties