11.11.2013. 19:56
Novembra pirmās nedēļas nogalē ASV un Korejā sākās Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) basketbola sezona. Pirmajā divīzijā debitēja pieci Latvijas spēlētāji, izcīnot uzvaras Kalifornijā, Jūtā, Aidaho un Teksasā.

Sportacentrs.com sestdien ziņoja par otrā gada studenta Edmunda Dukuļa pirmo spēli, kurā “Boise State” komanda (1-0) savā laukumā pārspēja “Texas Arlington” vienību (0-1) ar rezultātu 116:87. Dukulis astoņās minūtēs guva divus punktus (2p 1/1), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu un saņēma divas personiskās piezīmes.

Līdz gadu mijai “Broncos” paredzētas, maksimums, 13 spēles, tai skaitā septiņas cīņas mājas laukumā “Taco Bell Arena”. Paredzēti trīs izbraukumi uz Ņūorleānu, Kentakī un Havaju salām. Pēdējie divi braucieni būs īpaši – 10. decembrī Ādolfa Rupa (Adolph Rupp) vārdā nosauktajā arēnā jāspēlē pret astoņkārtējiem NCAA čempioniem “Kentucky”, bet 22.-25. decembrī jāspēlē “Hawaiian Airlines” sponsorētajā “Diamond Head Classic” turnīrā Honolulu.

“Mountain West” konferences regulārā sezona sāksies 2014. gada 4. janvārī, “savvaļas zirgiem” savā laukumā uzņemot “Fresno State” komandu no Kalifornijas. Līdz 8. martam “Boise State” izspēlēs astoņpadsmit spēles, sacenšoties mājās un izbraukumā. Pret MWC favorītiem “New Mexico” jāspēlē 21. janvārī (viesos) un 12. februārī (savā laukumā). Konferences čempionāts notiks 12.-15. martā Lasvegasā.

Sestdien, 9. novembrī, pirmo spēli aizvadīja trešā gada studente Ingrīda Strikasa, debijas reizē izceļoties ar labāko rādītāju atlēkušo bumbu savākšanā. Viņas pārstāvētā “Utah State” komanda (1-0) sagrāva “Black Hills State” vienību ar rezultātu 103:46.

Strikasa laukumā devās starta piecniekā, 21 minūtē guva četrus punktus (2p 2/5), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, saņēma divas personiskās piezīmes, vienu reizi rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi kļūdījās, bloķēja divus metienus un pārķēra divas bumbas.

Pirms “Mountain West” regulārās sezonas sākuma “Utah State” dosies izbraukumos uz Dienviddakotu, Nebrasku un Kaliforniju, kur 19. decembrī tiksies ar Kristīnes Brances pārstāvēto UCSB komandu (Kalifornijas Universitāte Santa Barbarā). MWC regulārā sezona notiks no 2014. gada 1. janvāra līdz 4. martam.

Trešā gada studente Kristīne Brance pirmo reizi NCAA spēlē piedalījās naktī uz 11. novembri. UCSB komanda (1-0) savā laukumā pārliecinoši apspēlēja “Occidental” basketbolistes ar rezultātu 76:54 (39:26, 37:28). Brance sāka starta piecniekā, 15 minūtēs guva sešus punktus (2p 2/2, 3p 0/1, 1p 2/2), savāca trīs bumbas zem groziem, izdarīja vienu piespēli, pārķēra vienu bumbu un saņēma četras personiskās piezīmes.

“Big West” konferences regulārā sezona risināsies no 2014. gada 11. janvāra līdz 8. martam. Šajā laikā mājās un viesos paredzētas 16 spēles. Interesantākais izbraukums paredzēts 6. martā, kad jāspēlē pret “Hawaii” komandu. Konferences čempionāta spēles paredzētas 11. un 12. martā.

Latviešu iecienītā UTEP komanda (1-0) sezonu atklāja 8. novembrī, mājās pārspējot UTPB spēlētājas ar rezultātu 75:58. Trešā gada studente Anete Kiršteine debijas spēlē laukumā pavadīja 12 minūtes, iemeta pirmo tālmetienu, guva trīs punktus (2p 0/1, 3p 1/2), saņēma divas piezīmes, izdarīja vienu piespēli un vienu reizi kļūdījās.

Kristīne Vītola laukumā atgriezās pēc gada pārtraukuma un spēlēja “kalnraču” starta piecniekā. Centra spēlētāja 18 minūtēs guva sešus punktus (2p 2/2, 1p 2/2), izcīnīja septiņas bumbas zem groziem, bloķēja divus metienus, izdarīja vienu piespēli un vienu reizi kļūdījās.

Sezonas pirmajā pusē UTEP gaida vairāki interesanti notikumi – 27. novembrī mājās jāuzņem Dinas Piternieces trenētā “Northern Colorado” vienība, bet 20.-21. decembrī jālido uz pārbaudes turnīru “Puerto Rico Classic”, kas risināsies Puertoriko galvaspilsētā Sanhuanā. Ārpuskonferences grafiku noslēgs 2014. gada 2. janvārī izbraukumā pārstāvētā spēle pret Katrīnas Limbahas agrāk pārstāvēto “Texas A&M” komandu.

Jaunākā debitante – pirmā gada studente Rūta Vētra – karjeru sāka 8. novembrī. Viņas pārstāvētā “New Jersey Institute of Technology” komanda (0-1) izbraukumā piekāpās “Stony Brook” vienībai (0-1) ar rezultātu 44:50 (22:22, 22:28).

Vētra laukumā gāja uz maiņu, 12 minūtēs guva trīs punktus (2p 1/1, 1p 1/1), savāca vienu bumbu aizsardzībā, saņēma vienu personisko piezīmi un izdarīja vienu rezultatīvu piespēli.

Pirms jaunā gada “kalnietes” dosies izbraukumos uz Pensilvānijas pilsētu Betlēmi, ASV galvaspilsētu Vašingtonu, Dienviddakotu, Bostonu un Rodas salu. Ņemot vērā, ka NJIT ir neatkarīga programma un nepieder nevienai konferencei, komandas spēļu grafiks 2014. gada janvārī un martā būs savādāks nekā citām vienībām.

Izmantotie resursi:NCAA.com – The Official Website of NCAA...

Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Rīga/Lāse-R, volejbola klubs Uzvaras bulvāris 10, Rīga, LV-1048
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa