03.08.2014. 16:47
Pasaules rallija čempionāta posmā Somijā šodien uzvaru izcīnīja mājinieks Jari Mati Latvala, kurš pēdējos ātrumposmos noturēja vadību pār tuvākajiem konkurentiem Sebastianu Ožjē un Krisu Mīku.

Pēc vakardienas Jari Mati Latvalas pārsvars pār kopvērtējuma līderi Sebastianu Ožjē bija nieka 3,4 sekundes, bet trijos noslēguma dienas posmos Ožjē nespēja panākt Somijas braucēju. Latvalas pārsvars Somijas rallija kopvērtējumā bija 3,6 sekundes, bet trešo vietu diezgan pārliecinoši saglabāja brits Kriss Mīke. Neliels gandarījums francūzim Ožjē bija par 0,1 sekundi labāks rezultāts pēdējā ātrumposmā ("power stage"), kas ļāva iegūt trīs papildpunktus.

Kopvērtējumā ar 187 punktiem vadību saglabāja Ožjē, bet viņam nedaudz pietuvojās Latvala, tiesa, attālums starp abiem pilotiem tāpat ir ievērojams – 44 punkti (par uzvaru posmā pienākas 25). Trešais ir Norvēģijas braucējs Andreass Mikelsens ar 95 punktiem. Pie pirmā punkta WRC ieskaitē šodien tika igaunis Karls Krūda, kurš uzvarēja WRC2 ieskaitē, bet kopumā ierindojās 10.vietā.

Līdz pasaules čempionāta noslēgumam atlikuši pieci posmi. Nākamais etaps paredzēts 22.-24.augustā Vācijā, bet pēc tam augstākā līmeņa rallijs viesosies Austrālijā, Francijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē. Pasaules čempionāts noslēgsies novembra vidū.