24.07.2016. 22:44
Spānijas U20 vīriešu basketbola izlase svētdien, 24. jūlijā, Helsinkos uzvarēja Lietuvu ar rezultātu 68:55 un pēc piecu gadu pārtraukuma triumfēja Eiropas jaunatnes čempionātā. Trešo vietu izcīnīja galvenā favorīte Turcija, kura pārspēja Vāciju ar 76:61.

Spānijas jaunieši sesto reizi spēlēja finālā, taču viņu bilance izšķirošajās spēlēs (1-4) bija pieticīga. “Sarkanā fūrija” līdz šim vienīgo reizi izcīnīja pirmo vietu 2011. gadā Bilbao, kur spēja izmantot mājas laukuma priekšrocības. Pārējās četrās reizēs nācās atzīt Grieķijas, Turcijas un Serbijas (2x) pārākumu.

Svētdien spāņi finālā spēlēja trešo gadu pēc kārtas un beidzot panāca savu. Pirmo nozīmīgo izrāvienu viņi veica otrajā ceturtdaļā, taču pirms pēdējām desmit minūtēm nekas joprojām nebija skaidrs – 46:52. Izšķirošajā ceturtdaļā spāņi atkārtoja lietuviešu veikumu pusfinālā, ar prasmīgas un agresīvas aizsardzības palīdzību veicot 14:4 izrāvienu.

Lielāko spēles daļu turoties līdzi ar tālmetienu palīdzību, galotnē lietuviešu veiksme perimetrā bija galā. Toma Masjuļa puišiem tā arī neizdevās izsist disciplinētos sāncenšus no līdzsvara, kamēr pretinieku izprovocētās kļūdas nesa vieglus punktus Spānijai. Pārķerto bumbu attiecība bija graujoša (11-1), spāņi izrādījās pārāki arī soda laukumā un izskaņā droši virzījās pretī uzvarai. Jāpiebilst, ka pirms nedēļas Portugālē U20 titulu izcīnīja arī Spānijas jaunietes.

Lietuvieši finālā spēlēja ceturto reizi un piedzīvoja trešo neveiksmi.