12.02.2017. 20:49

Jāatgādina, ka abas komandas pēdējoreiz tikās pirms divām nedēļām, kad LHF kausa izcīņas finālspēlē Ludzā sīvā cīņā ogrēnieši bija pārāki ar 27:26, izcīnot pirmo trofeju kluba vēsturē (savukārt abās savstarpējās Latvijas čempionāta spēlēs pārāki bija ludzānieši). Šīvakara dueli turklāt ogrēnieši sagaidīja kā 2016.gada Ogres labākā sporta spēļu komanda, bet "Ogre/Miandum" spēlētājs Artis Kurmēns – kā labākais Ogres sportists.

Šajā nedēļas nogalē iegūtā atzinība gan nepalīdzēja mājiniekiem veiksmīgi iesākt spēli, jo jau ar pirmajām minūtēm vadību ieguva ludzānieši – 3:1, 6:3. Vēlāk tika panākts arī četru vārtu pārsvars, kas līdz mača 20.minūtei, kad precīzs bija Normunds Seņkāns, tika palielināts līdz +5 (12:7). Pirmo puslaiku "Latgols" noslēdza ar 16:13.

Otro puslaiku apņēmīgāk iesāka "Ogre/Miandum", vispirms vairākkārt pietuvoties līdz minimumam, bet 42.minūtes sākumā pēc Arta Kurmēna vārtiem līdzsvarojot rezultātu – 20:20. Tomēr veiksmīgi iesākto ogrēnieši nespēja turpināt, kamēr ludzānieši atbildēja ar piecu vārtu izrāvienu – vispirms precīzs bija Edgars Rancāns, bet tad četrus vārtus pēc kārtas guva Raivis Gorbunovs, panākot 25:20. Tas izrādījās izšķirošais pavērsiens, jo turpinājumā "Latgols" tikai palielināja pārsvaru, izcīnot uzvaru ar 33:26. Turnīra tabulā ludzānieši pakāpušies uz otro pozīciju.

SynotTip Virslīgas otrajā četriniekā otro panākumu divās spēlēs izcīnīja MSĢ/LAT-98, kas viesos pārspēja Vaiņodi. Murjāņu handbolisti vadību ieguva jau pašā spēles sākumā, kad panāca 2:0 un 3:1, vēlāk arī 5:2, tomēr drīz pēc tam mājinieki atbildēja ar četriem vārtiem pēc kārtas, panākot 6:5 savā labā. Puslaika turpinājums aizritēja ļoti līdzīgā cīņā un pirmās 30 minūtes noslēdzās neizšķirti – 14:14.

Otrā puslaika ievadā vadību uz brīdi ieguva Vaiņode, taču tuvojoties puslaika vidum arvien pārliecinošāku sniegumu demonstrēja MSĢ/LAT-98, kas 48.minūtē pēc Raivja Gorbunova metiena panāca jau sešu vārtu pārsvaru – 24:18. Neilgi pirms spēles beigām murjāņiešu atrāviens sasniedza pat +9, bet spēli tika noslēgta ar 32:25. MSĢ/LAT-98 otro uzvara divās spēlēs otrajā posmā, kas ļauj pārņemt vadību otrajā četriniekā, apsteidzot tieši Vaiņodi.

Tikmēr pirmo uzvaru otrajā posmā izcīnīja cita otrā četrinieka komanda ASK/LSPA, kas savā laukumā tika galā ar "Jūrmalas Sportu". Armijniekiem izdevās labas mača pirmās minūtes, kad tika panākts 3:0, taču jūrmalnieki atbildēja ar četriem vārtiem pēc kārtas un uz neilgi laiku pārņēma vadību (4:3). Pēc puslaika vidus gan krietni pārliecinošāku sniegumu atkal demonstrēja mājinieki, diezgan strauji atraujoties un pēc Emīla Reniņa diviem vārtiem puslaika izskaņā noslēdzot pirmās 30 minūtes jau ar septiņu vārtu pārsvaru – 16:9. Otrajā puslaikā armijniekiem vairākkārt izdevās panākt +8, un, lai gan spēles beigu daļā mājinieku pārsvars saruka, uzvara tika droši nosargāta – 26:22. ASK/LSPA apsteiguši jūrmalniekus arī turnīra tabulā.

UZZIŅAI: Latvijas čempionāta otrajā posmā komandas pēc nolikuma sadalītas divos četriniekos – spēcīgāko četriniekā startē četras labākās komandas pēc pirmo divu apļu rezultātiem (Dobeles "Tenax", "Celtnieks Rīga", Ludzas "Latgols" un "Ogre/Miandum"), savukārt otrajā četriniekā piedalījās pārējās četras komandas (Vaiņode, MSĢ/LAT-98, "Jūrmalas Sports" un ASK/LSPA). Pirmajos divos apļos nopelnītie punkti savstarpējās spēlēs līdzi nenāk, bet katrai komandai tiek noteikti sākuma punkti atkarībā no pirmajā posmā izcīnītās vietas. Attiecīgi, katra četrinieka pirmā komanda otro posmu uzsāk ar četriem punktiem, otrā komanda ar trim, trešā ar diviem, bet ceturtā komanda ar vienu punktu. Pirmā četrinieka divas labākās komandas pēc otrā posma nodrošinās vietu pusfinālā, bet trešā un ceturtā vieta spēkosies ar otrā četrinieka divām labākajām komandām ceturtdaļfinālā (ja divniekā būs MSĢ/LAT-98, ceturtdaļfinālā spēkosies otrā četrinieka trešā vieta, ja MSĢ/LAT-98 Latvijas čempionātā piedalās bez vietas izcīnīšanas tiesībām). Garantētie punkti, uzsākot otro posmu:Pirmais četrinieks: Tenax 4, Celtnieks 3, Latgols 2, Ogre/Miandum 1.Otrais četrinieks: Vaiņode 4, MSĢ/LAT-98 3, Jūrmalas Sports 2, ASK/LSPA 1.

Ogre/Miandum Latgols 26:33 (13:16)Ogre/Miandum: Art. Laganovskis 9, Bauze 5, Kurmēns 4, Arv. Laganovskis 4, Strazdiņš 3, Lepers 1.Latgols: Tuminskis 7/3, Gorbunovs 6, Pavlovičs 6, Borisenko 3, Strazds 3, Seņkāns 3, Kušners 3, Piļpuks 1, Rancāns 1.

Vaiņode – MSĢ/LAT-98 25:32 (14:14)Vaiņode: O. Pāvils 9, N. Pāvils 5, Mickus 4, Plūme 3, Strēlis 2, Taujēns 1, A. Pāvils 1.MSĢ/LAT-98: Gorbunovs 10, Kurzemnieks 7, Strazdiņš 4, Stepuļenoks-Stukanovs 4, Pančenko 2, Ozols 2, Usāns 1, Jonuška 1, Meikšāns 1.

ASK/LSPA – Jūrmalas Sports 26:22 (16:9)ASK/LSPA: Drobots 7/1, Skopincevs 5, Reniņš 4, Zariņš 3, Vilsons 3, Liepiņš 2, Sūnaitis 2.Jūrmalas Sports: Lībergs 4, Kupčs 3, Zvejnieks 3, Popens 3, Ence 2, Gulbis 2, Neimanis 1, Korzāns 1, Narme 1, Turkupols 1, Černousovs 1.