28.01.2017. 21:32

Pusfināla pirmajā duelī tikās "Celtnieks Rīga" (2.) un "Ogre/Miandum" (4.) komandas. "Celtnieks", kas bija uzskatāma par pāra favorīti, iesāka pārliecinoši, pirmo piecu minūšu laikā iegūstot vadību 4:1. Neilgi pirms puslaika vidus "Celtnieks" ieguva jau piecu vārtu pārsvaru (9:4), taču tad desmit minūtes nespēja gūt vārtus, savukārt ogrēnieši atbildēja ar varenu izrāvienu 7:0, ne tikai panākot, bet arī apsteidzot "Celtnieku" – 11:9. Arī puslaiku "Ogre/Miandum" noslēdza ar divu vārtu pārsvaru – 15:13.

Otrā puslaika ievadā "Celtnieks Rīga" handbolistiem vairākkārt izdevās pietuvoties līdz minimumam (14:15, 15:16, 16:17), bet vairākas neveiksmīgas epizodes liedza cerēt uz rezultāta līdzsvarošanu. Turpretī "Ogre/Miandum" veiksmīgi izmantoja savas iespējas, puslaika vidū panāca +4, bet desmit minūtes līdz pamatlaika beigām pēc Uvja Strazdiņa metiena sasniedza jau piecu vārtu atrāvienu – 25:20 ogrēniešu labā. Vēlāk tika iegūts arī +6, un, lai gan mača izskaņā pārsvars uz pusi sadila, "Ogre/Miandum" uzvaru nosargāja – 30:27 un vieta finālā.

Jāpiebilst, ka ogrēnieši "Celtnieku" nebija pārspējuši pēdējās sešās savstarpējās spēlēs jeb kopš 2015.gada septembra, kad "Ogre/Miandum" bija pārāka Baltijas līgas spēlē (34:30).

Vēl vienā intriģējošā pusfināla duelī Latvijas čempioni un pašreizējie LHF kausa īpašnieki "Tenax" (1.) mērojās spēkiem ar mājinieci "Latgols" (3.). Abu pēdējā savstarpējā spēle noslēdzās neizšķirti, kas šim mačam, turklāt ludzāniešu līdzjutēju priekšā, deva papildus intrigu.

Pirmais puslaiks aizritēja ļoti līdzīgā cīņā, pārmaiņus vadībā esot gan dobelniekiem, gan ludzāniešiem. Tiesa, lielāku pārsvaru par vieniem vārtiem nevienai no komandām neizdevās iegūt, vien puslaika izskaņā "Latgols" panākt +2, un pateicoties Austra Tuminska septiņu metru soda metienam ar šādu pārsvaru arī noslēgt pirmās 30 minūtes – 12:10.

Otrā puslaika sākumā ludzānieši panāca 13:11, bet tai ielaida piecus vārtus pēc kārtas, atdodot ne tikai vadību, bet arī iniciatīvu dobelniekiem – 16:13. "Tenax" handbolisti vadībā pavadīja lielāko daļu otrā puslaika, tomēr neilgi līdz pamatlaika izskaņai "Latgolam", līdzjutēju atbalstītam, izdevās līdzsvarot rezultātu – 25:25. Nepilnas desmit sekundes līdz pamatlaika beigām Tuminskis jau izvirzīja vadībā ludzāniešus, taču uzvara netika nosargāta - "Tenax" ātri izspēlēja bumbu, Egils Politers meta no laukuma centra, bet ludzāniešu vārtsargs Mārtiņš Krušanovs kļūdījās un ielaida vārtus – 26:26.

Tādējādi finālistu nācās noskaidrot septiņu metru metienu sērijā. Pirmajās divās sērijās precīzi meta abu komandu pārstāvji, bet pēc tam abas komandas kļūdījās – gan Jāņa Pavloviča, gan Riharda Kristera Ozola metienus atvairīja vārtsargi. Izšķirošā izrādījās noslēdzošā, piektā, sērija, kur Raivis Gorbunovs bija nekļūdīgs, bet Aleksandra Krastiņa metienu jau pieminētais Krušanovs atvairīja. Dramatiska "Latgols" uzvara trillerī – 30:29.

Pēcspēles metienu sērija: Borisenko (L) 1:0, Pančenko (T) 1:1, Tuminskis (L) 2:1, Arājs (T) 2:2, Pavlovičs (L) 2:2 (vārtsargs), Ozols (T) 2:2 (vārtsargs), Seņkāns (L) 3:2, Ērmanis (T) 3:3, Gorbunovs (L) 4:3, Krastiņš (T) 4:3 (vārtsargs).

Atjaunotajā LHF kausā, kas norisinās trešo gadu, atkal būs jauns uzvarētājs - 2015.gadā par uzvarētāju kļuva "Celtnieks", gadu vēlāk triumfēja "Tenax", bet šogad uzvarētājs tiks noteikts "Latgols" un "Ogre/Miandum" duelī, kas norisināsies svētdien plkst. 15:00. Tiešraide Sportacentrs.com TV.

Celtnieks Rīga – Ogre/Miandum 27:30 (13:15)Celtnieks: Lazdiņš 6, Balceris 4/4, Eglītis 3, Ignatjevs 3, Freibergs 3/1, Leja 2, Lisovskis 2, Kļaviņš 2, Jablonskis 2.Ogre/Miandum: Bauze 7, Strazdiņš 5, Kurmēns 5, Arv. Laganovskis 5, Art. Laganovskis 3, Pozņaks 3, Želna 1, Svārups 1.

Dobeles Tenax – Ludzas Latgols 29:30 PM (10:12, 26:26)Tenax: Kurzemnieks 6, Politers 5, Pančenko 5/1, Miķelsons 3, Ērmanis 3/1, Arājs 3/1, Straume 2, Hovratovičs 1, Krastiņš 1/1.Latgols: Tuminskis 12/6, Pavlovičs 6, Seņkāns 3/1, Gorbunovs 3/1, Matvejenko 1, Borisenko 1/1, Strazds 1, Meikšāns 1, Stepuļenoks-Stukanovs 1, Piļpuks 1.