17.05.2014. 19:22
Latvijas vīriešu handbola čempionāta bronzas medaļas sestdien izcīnīja iepriekšējo divu sezonu valsts spēcīgākais klubs Ludzas Latgols, kas sērijā līdz trim uzvarām ar 3-1 pārspēja Celtnieks/LSPA komandu.

Sērijas ceturtajā mačā Latgols tika pie panākuma viesos ar 26:22 (12:13).

Pirmā puslaika gaitā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, tomēr viņi nespēja no Latgols komandas atrauties tālāk kā par divu vārtu starpību. Otrā puslaika ievadā Celtnieks/LSPA uz brīdi panāca trīs vārtus pārsvaru, tomēr puslaika 14.minūtē ar 17:16 vadībā jau izvirzījās viesi. Turpmākās minūtes Latgols uzvarēja ar rezultātu 4:2, kas komandai deva trīs vārtu pārsvaru, bet vēl mazliet vēlāk viesu pārsvars pieauga līdz četriem vārtiem. Celtnieks/LSPA divas minūtes pirms cīņas beigām spēja pietuvoties līdz 22:24, tomēr atlikušajā laikā vairs vārtus neguva.

Austris Tuminskis uzvarētāju labā guva 11 vārtus, bet sešas reizes izcēlās Aleksandrs Gavrilovs.

Savukārt Celtnieks/LSPA sastāvā ar septiņiem gūtiem vārtiem atzīmējās Artūrs Lazdiņš.

LSPA handbolisti pie godalgotām vietām bija tikuši iepriekšējos desmit čempionātos pēc kārtas.

Kā ziņots, Latvijas čempionāta finālsērijā Dobeles Tenax ar 3-0 pieveica Ogres komandu, iegūstot pirmo titulu kopš 1999.gada. Savukārt Ogres handbolisti ieguvuši pirmās medaļas kluba vēsturē.

Pēc iepriekšējā Dobeles titula no 2000. līdz 2009.gadam Latvijas čempionātā uzvarēja tikai ASK komanda, turpinājumā to divas reizes pēc kārtas paveica LSPA, bet iepriekšējās divas sezonas sacensībās triumfēja Latgols.