02.05.2015. 17:43
Šodien Latvijas sieviešu finālsērijas otrajā mačā Ludzas "Latgols" ar 32:31 pārspēja regulārā čempionāta uzvarētājas LSPA un sērijā triumfējot ar 2-0 pirmoreiz kopš 2010.gada kļuva par Latvijas čempionēm.

Abu komandu pirmajā spēlē Ludzā, kas norisinājās pirms nedēļas LSPA spēlēja vien deviņu spēlētāju sastāvā, turklāt bez savas līderes Kristīnes Kirejevas, tādējādi krietni kuplākā sastāvā spēlējošā "Latgols" savu iespēju izmantoja un savu līdzjutēju priekšā izcīnīja uzvaru ar 32:23, sērijā izvirzoties vadībā ar 1-0.

Ludzānietes veiksmīgi iesāka arī spēli Rīgā, pirmo četru minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 4:1. Drīz pēc tam LSPA galvenais treneris Dmitrijs Bražņikovs veica vārtsardžu maiņu, Litas Lisovskas vietā sūtot Agniju Malcenieci, kas pakāpeniski sāka dot rezultātus. Turpinājumā Malceniece vairākkārt glāba komandu no vārtu zaudējuma, bet Līga Eihvalde 11.minūtē samazināja viešņu pārsvaru līdz minimumam – 6:5. Panākt neizšķirtu LSPA gan nekādi neizdevās, jo "Latgolu" glāba gan vārtsardze Skaidrīte Deksne Cabule, gan vārtu stabs, turklāt puslaika otrajā pusē, pateicoties lieliski spēlējošajai Inesei Šļubčenko ludzānietes atjaunoja triju vārtu pārsvaru.

Tiesa, "Latgolam" nokļūstot mazākumā, LSPA izmantoja savu iespēju – trīs vārti īsā laikā un no 8:11 tika panākts 11:11. Vēlāk LSPA izdevās arī pirmoreiz mačā izvirzīties vadībā - 27.minūtē ātrajā uzbrukumā Ineta Makņa panāca 14:13. Tomēr puslaiku savā labā rīdziniecēm noslēgt neizdevās, jo atlikušajā laikā LSPA vairs vārtus neguva, bet "Latgols" izcēlās trīsreiz, noslēdzot pirmās 30 minūtes savā labā – 16:14. Jāpiebilst, ka ludzānietes arī veiksmīgi tika galā ar rīdzinieču līderi Kirejevu, kura pirmajā spēles daļā palika bez vārtu guvuma.

Otrā puslaika sākumā viešņas saglabāja 1-3 vārtu pārsvaru, ar katru minūti tuvinoties savam pirmajam titulam pēdējo piecu gadu laikā. Turklāt pēc izrāviena 4:0 ludzānietes 41.minūtē jau panāca +6 (24:18) un LSPA trenerim Bražņikovam nācās pieprasīt kārtējo minūtes pārtraukumu, lai lauztu cīņas gaitu. Tomēr tas īsti nelīdzēja – ludzānietes ar labu spēli uzbrukumā noturēja pārsvaru, bet vārtos lieliska bija Deksne Cabule. Vien pēdējā desmitminūtē LSPA uzsāka pakaļdzīšanos un pēc Simonas Ārmanes un Kirejevas rezultatīvajiem uzbrukumiem pietuvojās līdz -2. Lai gan izšķirošajos brīžos ludzānietes pieļāva vairākas kļūdas, uzvaru izdevās nosargāt un triumfējot spēlē ar 32:31 panākums tika gūts arī sērijā ar 2-0.

Līdz ar to "Latgols" handbolistes pirmoreiz kopš 2010.gada triumfēja Latvijas čempionātā, bet kopumā Ludzas komandai septītais tituls kopš neatkarības atjaunošanas, kas to padarījis par titulētāko komandu sieviešu čempionātā (deviņdesmitajos gados sešus titulus izcīnīja "Vārpa").

LSPA – Latgols 31:32 (14:16)LSPA: Eihvalde 8/4, Ārmane 6, Makņa 4, Kirejeva 4, Zaščerinska 3, Skābarde 2, J. Strauta 2, Kiršteine 1, A. Strauta 1.Latgols: Kukurāne 8, Sidorova 6, Klementjeva 6, Šļubčenko 5/1, Rutkovska 4, Daņiļenko 2, Oļipova 1.Sērijā: 2-0 uzvarēja Latgols

Izmantotie resursi:www,handball.lv