27.01.2016. 17:00
Kārtējā SynotTip Virslīgas vienīgajā spēlē, spēles galotnē atspēlējot triju vārtu deficītu, uzvaru izbraukumā izrāva Ludzas «Latgols», kas ar 23:22 pieveica «Jūrmalas Sportu». Pie panākuma tika arī «Latgols» dāmas.

«Jūrmalas Sports» un «Latgols» trešā tikšanās reize bija zīmīga ar to, ka savu atgriešanās spēli dzimtās pilsētas Ludzas komandā aizvadīja Austris Tuminskis, kurš sezonu iesāka Rīgas ASK/LSPA. Pirmajās divās savstarpējās spēlēs komandas uzvaras dalīja uz pusēm, aizvadot diametrāli pretējas spēles, – sezonas ievadā jūrmalnieki savā laukumā izrēķinājās ar pretiniekiem 32:13, bet vēlāk ludzānieši savā laukumā revanšējās – 30:20.

Šīsdienas spēlē jau pirmajās minūtēs vadību pārņēma jūrmalnieki, kas 12. minūtē pēc Kaspara Nagļa gūtajiem vārtiem panāca jau 7:3. Turpinājums gan mājiniekiem nebija tik veiksmīgs, un viesi lēnām sāka deldēt deficītu, kas līdz puslaika beigām arī izdevās – minūti līdz pārtraukumam Aivars Strazds līdzsvaroja rezultātu – 11:11.

Otrā puslaika ievadā Agris Kušners pirmoreiz spēlē izvirzīja ludzāniešus vadībā (12:11), vairākkārt ar precīziem metieniem izcēlās arī Tuminskis, bet rezultāts līdz pat puslaika vidum pieauga līdzīgi. Drīz pēc tam «Jūrmalas Sports» guva vairākus vārtus pēc kārtas, iegūstot +3 (20:17) un piespiežot viesus pieprasīt minūtes pārtraukumu. Triju vārtu vadību mājiniekiem izdevās noturēt līdz 55. minūtei (22:19), taču tad četrus vārtus guva «Latgols» un pēc Raivja Gorbunova kārtējiem vārtiem minūti līdz beigām atguva vadību – 23:22. «Jūrmalas Sportam» gan vēl bija iespēja izglābties, taču tā netika izmantota. Tādējādi «Latgolam» ceturtais panākums sezonā, tiesa, pakāpties augstāk turnīra tabulā tas vēl neļauj – punkta attālumā ir pozīciju augstāk esošā Vaiņode.

«Latgola» uzvaru ar septiņiem vārtiem kaldināja Austris Tuminskis, bet četrus vārtus guva Agris Kušners un Raivis Gorbunovs, kurš trīsreiz precīzs bija mača pēdējo desmit minūšu laikā. Zaudētājiem sešus vārtus guva Rolands Ivanovs. Vēl vienā SynotTip Virslīgas čempionātā pie sestās uzvaras 15 spēlēs tika Vaiņodes handbolisti, kas izbraukumā ar 32:26 pārspēja turnīra pastarīti MSĢ/LAT-98.

Šosezon abas komandas jau divreiz bija tikušās un abos gadījumos pie uzvarām tika vaiņodnieki, būdami pārāki ar 32:30 un 33:26. Turnīra tabulā Vaiņode pirms šī mača ar 10 punktiem bija sestā, bet MSĢ/LAT-98 ar diviem punktiem ieņēma pēdējo, astoto, pozīciju.

Šīvakara spēlē Vaiņode jau pirmajās minūtēs panāca 3:1, tomēr MSĢ/LAT-98 gūstot trīs vārtus pēc kārtas, izdevās pārņemt vadību – 4:3. Tomēr drīz vien viesi atjaunoja līderpozīcijas un pakāpeniski atrāvās, nostiprinot vadību, kas puslaika beigās sasniedza jau septiņus vārtus – 17:10.

Pēc pārtraukuma Vaiņode ātri vien sasniedza arī desmit vārtu pārsvaru (21:11), bet vēlāk palielināja savu atrāvienu līdz pat +12. Pēdējās desmit minūtes veiksmīgāk spēlēja MSĢ/LAT-98, kam izdevās deficītu sadeldēt uz pusi, tomēr viesu uzvara apdraudēta netika. Vaiņode izcīnīja uzvaru ar 32:26 un nostiprinājās sestajā pozīcijā.

Sieviešu Virslīgas spēlē tikās Latvijas čempiones «Latgols» un Jēkabpils sporta skola. Komandas divreiz šosezon jau bija tikušās, uzvaras dalot uz pusēm – ludzānietes savā laukumā uzvarēja ar 26:24, bet izbraukumā Jēkabpilij piekāpās ar 27:38. Turnīra tabulā pirms šī mača «Latgols» bija otrās, bet viešņas – divas pozīcijas zemāk.

Spēli veiksmīgāk iesāka Jēkabpils, kas vadībā pabija gandrīz visu pirmo puslaiku, vairākkārt iekrājot piecu vārtu pārsvaru un ar +5 arī noslēdzot pirmās 30 minūtes - 18:13. Jau drīz pēc pārtraukuma viešņu pārsvars sāka dilt, un, lai gan vadību Jēkabpils spēja noturēt gandrīz līdz 50.minūtei, iniciatīva bija pārgājusi «Latgols» pusē, kas desmit minūtes līdz beigām pārņēma vadību (25:24) un tā arī to neatdeva, izcīnot uzvaru ar 31:28.

Uzvarētāju rindās 12/6 vārtus guva Kristīne Daņiļenko, bet zaudētājām ar deviņiem vārtiem atzīmējās Anete Čeiča. Savukārt viena no jēkabpiliešu līderēm Simona Ārmane guva trīs vārtus, tiesa, uzbrūkot ar pagalam pieticīgu precizitāti (3/15).