28.09.2015. 14:59
Sestdien, 26. septembrī, Rēzeknē notika Latgales Kausa sacensības svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma. Visvairāk punktus guva mājinieku komanda „Rēzekne”, ļaujot otro vietu izcīnīt komandai „Rembate”, bet trešo – „Madonas SCK”.

Latgales Kausa sacensības svaru stieņa spiešanā guļus Rēzeknē notika jau devīto gadu, un šogad tajās piedalījās 86 sportisti no deviņām komandām. Godalgotas medaļas sportisti izcīnīja katrā svara kategorijā, bet absolūti labākos sportistus katrā grupā noteica Vilksa koeficients, ņemot vērā sportista svaru un paceltos kilogramus.

Sacensību rezultātus un spēcīgākos sportistus katrā svara kategorijā un vecuma grupā var apskatīt: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Sieviešu konkurencē par absolūti labākās titulu cīnījās 11 sportistes, taču spēcīgākā bija „Madonas SCK” pārstāve Ieviņa Liģere (virs 63 kg), uzspiežot 82,5 kg smago svaru stieni. Tatjana Spakova (līdz 63 kg) no komandas „Daugavpils” sacensībās uzspieda 62,5 kg un izcīnīja godpilno otro vietu. Trešā spēcīgākā bija Tatjana Tokareva (līdz 63 kg), kura sacensībās uzspieda 57,5 kg.

Jauniešu grupā līdz 18 gadiem pirmo vietu izcīnīja komandas „Aizkraukles SC” sportists Oļegs Kudrjavcevs (līdz 105 kg), uzspiežot 170 kg. Otro vietu ieguva komandas „Rembate” sportists Armands Riža (līdz 66 kg) ar uzspiestajiem 107,5 kg. Savukārt trešais labākais rezultāts absolūtajā vērtējumā bija mājinieku komandas atlētam Antonam Putnim (līdz 83 kg), uzspiežot 122,5 kg.

Junioru grupā līdz 23 gadiem Sergejs Timofejevs (līdz 74 kg) no komandas „Pļaviņas” ar uzspiestajiem 140 kg izcīnīja pirmo vietu. Otro vietu ieņēma „Rembate” sportists Ervīns Zods (līdz 74 kg), uzspiežot 125 kg. Trešais spēcīgākais bija „Vikings PL” atlēts Artjoms Agadžanjans (līdz 120 kg), uzspiežot 160 kg.

Open grupā Gints Reinholds (līdz 93 kg) no kluba „Aizkraukles SC” kļuva par absolūti spēcīgāko, uzspiežot 185 kg. Otro vietu ieņēma „Rēzekne” sportists Aleksandrs Ņikitins (līdz 93 kg) ar rezultātu 180 kg. Dainis Stivka (līdz 105 kg) no komandas „Madonas SCK” sacensībās uzspieda arī 185 kg, taču pēc Vilksa punktiem kļuva par trešo spēcīgāko vīru.

Seniori Rēzeknes pilsētas čempionātā sacentās četrās vecuma grupās un netika dalīti svara kategorijās. Pēc Vilksa punktiem senioru grupā virs 40 gadiem Aleksejs Agadžanjans no „Vikings PL” uzspieda 190 kg un izcīnīja pirmo vietu. Dzintars Roga no komandas „Rembate” ierindojās otrajā vietā, lai gan sacensībās arī pievarēja 190 kg smago svara stieni. Dz. Roga komandas biedrs Alvils Nelsons palika trešajā vietā ar rezultātu 150 kg.

Starp spēcīgākajiem senioriem virs 50 gadiem Aivars Gailītis no komandas „Rembate” ar uzspiestajiem 140 kg ierindojās pirmajā vietā. Staņislavs Rasims no „Aizkraukles SC” izcīnīja otro vietu, uzspiežot 125 kg. Ivans Solovjovs arī no Aizkraukles komandas sacensībās uzspieda 95 kg un ieguva trešo vietu.

Rēzeknē spēcīgākais seniors virs 60 gadiem bija „Aizkraukles SC” sportists Dainis Reinholds ar uzspiestajiem 190 kg. Otro vietu izcīnīja „Rembate” seniors Jānis Babris ar rezultātu 155 kg. Trešais spēcīgākais bija Valērijs Legajevs no Rēzeknes, uzspiežot 135 kg.

Gados cienījamāko senioru vecuma grupā virs 70 gadiem piedalījās un godalgotas vietas dalīja divi sportisti. Labāko rezultātu uzrādīja Valdis Alksnītis no komandas „Jēkabpils”, uzspiežot 180 kg smago svaru stieni. Otrajā vietā ierindojās rēzeknietis Valērijs Belkins ar rezultātu 80 kg.

Rēzeknes pilsētas atklāto čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Latvijas Pauerliftinga federācija sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas domes Sporta pārvaldi. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija un interneta veikals veikals.sp.lv Produktu saraksts | Spēka Pasaule

Informāciju sagatavojaBaiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793