13.04.2015. 20:59
Sestdien, 11.aprīlī, Līvānos notika pirmais Latgales Reģiona Kausa posms – Līvānu novada čempionāts spiešanā guļus bez ekipējuma. Visvairāk punktus guva komanda „Bauska”, ļaujot otro vietu izcīnīt komandai „Rembate”, bet trešo – „Pļaviņas”.

Šogad sacensībās piedalījās 115 spēka sporta atlēti no 12 komandām. Godalgotas medaļas sportisti izcīnīja katrā svara kategorijā, bet absolūti labākos sportistus katrā grupā noteica Vilksa koeficients, ņemot vērā sportista svaru un paceltos kilogramus.

Sacensību rezultātus un spēcīgākos sportistus katrā svara kategorijā var apskatīt: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Sieviešu konkurencē cīņa par absolūti labākās titulu bija sīva, jo sportistēm Tatjanai Spakovai (-57 kg) un Janai Jansonei (-57 kg) gan personīgais svars, gan uzspiestie kilogrami (60 kg) bija vienādi. Tatjana Spakova ieguva pirmo vietu, jo sacensībās startēja ātrāk, savukārt Jana Jansone no Jelgavas sporta kluba „Apolons” palika otrajā vietā. Trešā spēcīgākā bija Zane Krūmiņa no Valmieras sporta kluba „Spēka Pasaule”, kura arī sacensībās uzspieda 60 kg, bet svarā bija nedaudz smagāka.

Jauniešu grupā līdz 18 gadiem pirmo vietu izcīnīja komandas „Rembate” sportists Armands Riža (-66 kg), uzspiežot 107,5 kg. Otro vietu ieguva Māris Pastaris (-66 kg) ar uzspiestajiem 105 kg. Savukārt trešais labākais rezultāts absolūtajā vērtējumā bija „Rembate” atlētam Orestam Jurkstim (-83 kg), uzspiežot 117,5 kg.Junioru grupā līdz 23 gadiem Mārtiņš Samsons (-93 kg) no sporta kluba „Apolons” ar uzspiestajiem 180 kg izcīnīja pirmo vietu. Otro vietu ieņēma „Apolons” sportists Agnis Briģis (120+ kg), uzspiežot 190 kg. Trešais spēcīgākais bija Intars Sauskājs (-120 kg), uzspiežot 170 kg.

Open grupā Pēteris Isajevs (120 + kg) no kluba „Olymp” kļuva par absolūti spēcīgāko, uzspiežot 280 kg. Otro vietu ieņēma Aizkraukles sporta centra atlēts Gints Reinholds (-93 kg) ar rezultātu 187,5 kg. Dainis Tkačovs (-120 kg) arī no kluba „Olymp” sacensībās uzspieda 197,5 kg un kļuva par trešo spēcīgāko vīru.

Senioru vecuma grupā virs 40 gadiem Arnis Mazuris (līdz 105 kg) uzspieda 172,5 kg un izcīnīja pirmo vietu. Edgars Savickis (120+ kg) no komandas „Bauska” ierindojās otrajā vietā ar paceltajiem 175 kg. Alvils Nelsons (līdz 105 kg) no komandas „Rembate” palika trešajā vietā ar uzspiestajiem 150 kg.

Starp spēcīgākajiem senioriem virs 50 gadiem Dainis Zaķis (līdz 93 kg) no komandas „Bauska” ar uzspiestajiem 150 kg ierindojās pirmajā vietā. Daiņa komandas biedrs Juris Červids (līdz 74 kg) izcīnīja otro vietu, uzspiežot 122,5 kg. Aivars Gailītis (līdz 120 kg) no komandas „Rembate” sacensībās uzspieda 152,5 kg un ieguva trešo vietu.

Gados cienījamāko senioru vecuma grupā virs 60 gadiem konkurenci par absolūti spēcīgāko titulu radīja 5 sportisti. Dainis Reinholds (120+ kg) no Aizkraukles sporta centra komandas sacensībās pacēla 202,5 kg un kļuva par absolūti spēcīgāko senioru šajā grupā. Jānis Babris no komandas „Rembate” izcīnīja otro vietu ar paceltajiem 150 kg. Savukārt Antans Klevinskis (līdz 83 kg) no Jāņa Āboliņa sporta kluba sacensībās pacēla 125 kg un ierindojās trešajā vietā.

Līvānu novada čempionāts bija pirmais Latgales Reģiona Kausa posms, kur komandas varēja izcīnīt pirmos punktus, lai pretendētu uz spēcīgākās Latgales komandas titulu. Latgales Kausa posmi notiks vēl jūnijā Daugavpilī un septembrī Rēzeknē. Tikai trīs posmos sportistiem ir iespēja atklāt, pierādīt un godā celt savu komandu.

Līvānu novada čempionātu spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja Līvānu novada dome sadarbībā ar Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, pārstrādes uzņēmums „ Rosība” un veikals veikals.sp.lv/.

Informāciju sagatavojaBaiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 287 52 793

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601